Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Průjezd monitorovacího vozidla na Kampě?

Dobrý den, dnes 2.10.2017 stálo na Kampě u Werichovy vily 16 aut, z toho 11 nemělo parkovací kartu. Vím , že karty už nejsou potřeba,ale na těchto vozech bylo patrné,že kartu neměli vylepenou nikdy. Volal jsem na MP Praha 1 a tam my bylo řečeno, že s tím nemohou nic dělat, protože nepoznají jestli má auto zaplacené parkovaní, nebo ne. Je pravda že městská policie nepozná jestli má vozidlo zaplacené parkování?? Jak často bude jezdit na Kampu vozidlo kontrolující SPZ?? K Werichově vile jezdí denně mnoho aut bez zaplaceného parkování a místní nemají kde zaparkovat. Pokud tam nebude zajíždět kontrolní vozidlo několikrát denně ( nebo pokud nebude mít MP Praha možnost kontrolovat vozidla ) , tak se situace s novým systémem bez viditelných karet výrazně zhorší. Již po prvních dvou dnech je to patrné. Děkuji za odpověď a návrh řešení.
Dobrý den,

monitorovací vozidlo bude projíždět ulicemi každodenně v době od 8.00 do 03:00 hod. Věříme, že se zvýšenou kontrolní činnosti ve virtuální podobě zredukuje počet neoprávněně parkujících vozidel. Výsledky z monitoringu budou pro MČ P1 vodítkem k podnětu pro zvýšení této kontrolní činnosti v konkrétních oblastech.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení