Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování v ulicích Šeříkova, Malostranské nábřeží, Všehrdova

Dobrý den, máme zaplacenou firemní roční parkovací kartu na Praze 1. Provozovnu máme ve Vítězné ulici. Sídlo na Praze 1. Už týden soukromá stavební společnost pokládá v ulicích Šeřikova, Malostranské nábřeží,Všehrdova jakési kabely a nelze zde vzhledem k uvedenému záboru parkovat. Poskytuje Praha 1 náhradní parkování pro tento případ? Nebo proplatí parkovaní stavební firma v placené zoně Prahy 5? což je druhá strana Vítězné. Vím, že když v Vám přijdou filmaři a udělají stejný zábor v těchto ulicích, jako právě tato stavební firma ted, tak je nutíte, aby nám rezidentům poskytli náhradní parkování. Což dělají. Nevidim v tom žádný rozdíl. Mluvím o stavu, která se váže na datum11.9.2017 Fotodokumentaci předám. Děkuji za opodvěď.
Dobrý den,

chápeme Vaše těžkosti s parkováním vozidla při záboru z důvodu stavebních prací, ale parkovací karta Vás opravňuje parkovat nejen v docházkové vzdálenosti od místa bydliště, ale v celé Městské části Praha 1. Zábory z důvodu stavby jsou veřejně prospěšnou akcí, náhradní parkování se neposkytuje. Ve fázi podání žádosti se vždy snažíme minimalizovat termín a rozsah zvláštního užívání komunikace, v tomto případě byly práce rozděleny do 3.etap, stavební práce na pokládce optických kabelů jsou v tuto chvíli u konce. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení