Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkovací karta pro nerezidenty

Dobrý den, ráda bych si pořídila parkovací kartu pro Prahu 1. Nebydlím zde, ale jsem zde zaměstnaná. Je nějaká možnost, jak si jako nerezident mohu já sama pořídit parkovací kartu? Dále jsem slyšela o možnosti "přenosné parkovací karty"- jak to zde funguje? Prý by ji musel koupit můj zaměstnavatel. Musím na něj přepsat své auto, nebo může zůstat napsané na mé jméno? Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,

nárok na parkovací kartu do Zóny placeného stání se řídí místem bydliště (rezidentní karta) nebo sídlem firmy či její provozovny (abonentní karta). V popisovaném případě může zaměstnavatel sídlící nebo s provozovnou v Praze 1 získat přenosnou parkovací kartu do Zóny placeného stání v Praze 1, která není vázána na určitou SPZ/RZ. Veškeré informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Rozcestník Praha 1, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání, Metodika pro výdej parkovacích lístků a karet ... V případě jakýchkoliv nejasností, prosím, kontaktujte zaměstnance výdejny parkovacích karet, nejlépe telefonicky - tel. 221 097 176, 221 097 179 nebo 221 097 180. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení