Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Nevhodné parkování na Václavském nám.

Dobrý den , jsem z Teplic z Ústeckého kraje a nedávno jsem byl v Praze na vystoupení Maksima Mrvici v divadle Hybernia. Po vystoupení jsem se musel dostavit na Václavské náměstí okolo 1 hodinu ráno , kde jsem musel vyzvednout své přátele. Zastavil jsem a dal výstražné značení , ale zastavil jsem na místě pro invalidy , abych neblokoval provoz, jelikož všude byla auta zaparkovaná a nebylo tak možné kdekoliv jinde zstavit. Během 10 sekund moji přátele nastoupili, ale Policie ČR se dostavila s tím že na tomto místě nemám co stát a oznamili mi, že je toto značení nové , že zde nesmí ani Taxi zastavit pro vynaložení a naložení osob . Nedávno mi přišla pokuta 5000,- kč. Jak jsem se měl zachovat ? zastavit uprostřed ulice a riskovat , že někomu odřu auto ?
Dobrý den,
řidič je účastníkem provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové vozidlo a na základě této skutečnosti je povinen řídit se zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích (ve znění pozdějších novel a doplňků) a dále dodržovat vyhl. č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích (ve znění pozdějších novel a doplňků). Pokud jste byl, jak uvádíte kontrolován a řešen Policií ČR, pak toto jednání mělo nějaký výsledek. Opravdu Vám neumíme ani nemůžeme poradit jinak, nežli doporučit dodržování předpisů v silničním provozu a pokud máte dojem, že jste se nedopustil žádného protiprávního jednání spočívající v přestupku v dopravě obraťte se na orgán, který Vám sankci uložil.

S pozdravem
Pavel Kotlár
dopravní značení