Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování v okolí magistrály

Mohla by městská policie příležitostně zasáhnout proti řidičům, kteří soustavně parkují na chodnících v okolí magistrály? Trvale kritická je situace zejména na chodníku spojujícím nástupiště autobusů před Fantovou budovou Hlavního nádraží s podchodem vedoucím k Opeře a Národnímu muzeu. V ranní špičce v pracovní dny je tento chodník prakticky denně zcela zatarasen parkujícími auty a chodci (včetně organizovaných skupin turistů a cestujících se zavazadly směřujících na nádraží) jsou nuceni chodit po vozovce. Rovněž velmi často je parkujícími vozidly blokováno bezbariérové místo pro přecházení na rohu Čelakovských sadů a Mezibranské.
Dobrý den,

děkujeme za podnět. Obratem požádáme ředitele Městské policie hl. m. Prahy o zvýšený opakovaný dohled a event. postih v jejich kompetenci v uvedených lokalitách.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení