Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Zrušení parkovacích karet a virtuální kontrola v Zóně placeného stání

Parkovaci karty pro modrou zonu se dosud lepily na celni sklo vozidla. Diky tomuto systemu nejen policie mela prehled, kdo parkuje bez opravneni, ale byla to kontrola i pro residenty, kteri mohli neopravnene parkujici ridice upozornit. Od cervna ci cervence 2017 se uz pry karty vydavat nebudou, policie bude kontrolovat parkujici auta v evidenci podle SPZ. Je to pravda a kdo to vymyslel a proc? Pokud to pravda je, znamena to, ze na modre zone bude parkovat kdokoli, protoze moznost vizualni kontroly zmizi, a Praha nema pro kazdou ulici pochuzkare, ktery by 24 hodin denne v te dane ulici kontroloval, zda tam auta parkuji opravnene ci nikoli. Dekuji za odpoved.
Dobrý den,

parkovací karty přestávají platit 30.9.2017, od 1.10.2017 se připojujeme k systému virtuální kontroly parkovacích oprávnění. Tento systém již úspěšně funguje v Zónách placeného stání v MČ Prahy 5, 6 a 8. Veškeré informace o tomto systému jsou popsány na www.parkujvklidu.cz. Jsme přesvědčeni, že nový systém kontrol dopravy v klidu Zón placeného stání bude účinnější než dosavadní kontroly ze strany Městské policie a Policie ČR.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení