Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

"Turistické" značení u Petřína

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně ukazatelů na lanovou dráhu na Petřín. Jelikož chodím do školy v Hellichově ulici a každou chvíli se nás turisti ptají, kde ji najdou. Bylo by možné umísti v těchto místech nějakou ceduli, která by jim pomohla v orientaci po Praze?


Dobrý den,
svislé stálé dopravní značení č. IS 24 - Kulturní nebo turistický cíl je umísťováno na základě žádosti Technické správy komunikací hl. m. Prahy na základě požadavků Pražské informační služby po posouzení a odsouhlasení Odboru dopravy jako věcně a místně příslušného silničního správního úřadu a dále po vyjádření dotčeného orgánu, kterým je Policie ČR, Krajského ředitelství dopravní policie hl. m. Prahy. V roce 2014 byla provedena kompletní úprava tohoto dopravního značení v Praze 1, kde bylo zahrnuto také značení k lanovce. Umísťování dopravního značení se řídí určitými podmínkami a předpisy a opravdu nelze na každou křižovatku, popř. do každé ulice toto značení umísťovat. Věříme, že umístění a četnost tohoto informačního značení na základě požadavků Pražské informační služby je dostatečné. S tímto názorem se také ztotožňujeme.

S pozdravem
Pavel Kotlár
dopravní značení