Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Svoz odpadu během vánočních a novoročních svátků
14-12-2017

Svoz odpadu během vánočních a novoročních svátků

Vážení občané Prahy 1,

během vánočních a novoročních svátků zajistí svoz směsného a tříděného odpadu Pražské služby, a.s. a AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. Program svozu bude vytvořen tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek.

V termínu od 24. 12. do 31. 12. 2017 budou zajištěny normální pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových programů, tedy jako v běžných dnech. Díky větší zátěži na separačních místech provádíme svozy tříděných složek odpadu v posíleném režimu. Na některých územích budou probíhat mimořádné svozy papíru a  skla. Jedná se zejména o kritické oblasti (např. velká sídliště).

Svoz směsného odpadu:

 21. - 31.12.2017  normální svoz dle příslušných programů
 1.1.2018  svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech
 2.1. - 6.1.2018  bude probíhat normální svoz s případným časovým posunem (max. 1 den)

Svoz tříděného odpadu:

 21. - 31.12.2017  normální svoz dle příslušných programů
 1.1.2018  svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech
 2.1. - 6.1.2018  bude probíhat normální svoz s případným časovým posunem (max. 1 den)

 

Vánoční stromky do popelnice nepatří

Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože tím snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad (např. sídliště), lze stromky volně odložit vedle nich, ale v ostatních případech (činžovní a rodinná zástavba) prosíme o odložení vánočního stromků k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad. Jejich odvoz započne den po Štědrém večeru a následně bude probíhat po celý leden a únor 2018. 

Konečná zastávka pro vánoční stromky je u odběratele, který se zabývá zpracováním dřeva. Stromky jsou nadrceny a následně využity např. v zahrádkářském průmyslu do kompostu. Znečištěné nebo nedostatečně odstrojené stromky putují společně se směsným odpadem k energetickému využití do ZEVO Malešice. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora.