Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pražské léto s červenými kontejnery ASEKOL
1-6-2017

Pražské léto s červenými kontejnery ASEKOL

Vážení občané Prahy 1,

odbor životního prostředí si Vás dovoluje informovat o připravované akci s názvem "Praha v červeném". Akci organizuje kolektivní systém ASEKOL,a.s., ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Projekt, jehož cílem je seznámit občany s červenými kontejnery a správným postupem při recyklaci drobných a již nepotřebných elektrospotřebičů, startuje na začátku června a potrvá až do konce srpna 2017. Během těchto tří měsíců budou mezi sebou soutěžit všechny městské části hl. m. Prahy v množství nasbíraného elektrozařízení. Městská část, která za léto nasbírá nejvíce kilogramů, bude oceněna certifikátem ASEKOL a věcným darem, který poputuje do vybraného potřebného zařízení v dané městské části.

V případě dotazů se prosím obracejte na regionálního manažera kolektivního systému ASEKOL a.s., pana Petra Šťastného (tel.: 725 593 754, e-mail: stastny@asekol.cz).

 

Příjemně strávená sobota plná sportu, hudby a zábavných soutěží o atraktivní ceny s červenými kontejnery ASEKOL – to je Pražské léto, které proběhne 24. června 2017 ve Žlutých lázních v Praze. Akci pořádá spolek Cesta za snem, jehož je společnost ASEKOL partnerem. Na místě bude speciální stánek ASEKOL, kde se lidé dozvědí více o správném třídění elektrospotřebičů, ale budou se moci i zapojit do dobročinné recyklační akce. Stačí přinést drobné vysloužilé elektro zařízení do velikosti 40 × 50 cm a vhodit ho do červeného kontejneru. Z každého kilogramu poputuje koruna na konto projektu Koruna za kilo.

Vše o červených kontejnerech ASEKOL naleznete na www.cervenekontejnery.cz a bližší informace o akci jsou k dispozici na www.cestazasnem.cz/prazske-leto