Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta Prahy 1 zasadí květiny, starostka Prahy 3 strom – i to je projekt 72 hodin v Praze
2-10-2015

Starosta Prahy 1 zasadí květiny, starostka Prahy 3 strom – i to je projekt 72 hodin v Praze

http://www.72hodin.cz/2015/

Letošní ročník dobrovolnického projektu „72 hodin“ podpoří svou účastí na zahájení jeho pražské části starosta první městské části Oldřich Lomecký a starostka MČ Prahy 3 Vladislava Hujová. Podle informací pořadatelské České rady dětí a mládeže (ČRDM) se starosta Prahy 1 zúčastní sázení květin do záhonu v dolní části Václavského náměstí v Praze 1. Společně s lidmi z ČRDM, ze Sdružení Nového města pražského a dalšími dobrovolníky tam přiloží ruku k dílu i mladí lidé, kteří na tuto celorepublikovou akci přijeli do ČR z Chorvatska a z Maďarska.

Akce, nad níž převzala záštitu ministryně školství Kateřina Valachová spolu se svým ministerským kolegou resortu životního prostředí Richardem Brabcem, začne v 10.00 na Můstku a poté se s hodinovým odstupem bude přesouvat na Senovážné náměstí, k podchodu u Bulhara a do ulice Chelčického ve třetím pražském obvodu. Tam také dobrovolníci hodlají naplnit motto letošního ročníku „Zasaď strom (třeba) se starostou“ – při výsadbě jim má totiž asistovat starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která nad akcí převzala záštitu. Spolu se zasazením stromku bude na místě upevněna ještě vzpomínková lavička válečných veteránů.

„Instalace lavičky je jednou z možností, jak může veřejnost ukázat válečným veteránům, že si jejich práce váží. Podle spolku Military muzeum generála Sergěje Jana Ingra ve Vlkoši, který za projektem vzpomínkových laviček stojí, jsou tyto nejen trvalou připomínkou blížícího se Dne veteránů, ale i tragických osudů některých našich vojáků ze zahraničních misí,“ vysvětlila Blanka Lišková, koordinátorka pražské části projektu. Organizátoři 72 hodin i vedení radnice Prahy 3 se s nosnou myšlenkou projektu vzpomínkových laviček i s jeho mottem „Poděkovat není slabost!“ ztotožňují.

Na dvou dříve zmíněných stanovištích – u Bulhara a na Senovážném náměstí – se činnost dobrovolníků bude soustředit na odstraňování nelegálního výlepu na stěnách viaduktu, respektive na úklidové práce a čištění prostranství. Tlakové čističe a ruční zametače na zahájení nám poskytla firma Kärcher, minikropičku zapůjčila Lokační.cz společnosti Díky čau, s.r.o.

Na všech stanovištích k práci zahraje skupina The Brownies.

Více informací najdete na www.72hodin.cz/2015/  Odkaz na externí stránky  nebo na Facebooku zde http://www.facebook.com/72hodin.cz  Odkaz na externí stránky


Starosta Prahy 1 zasadí květiny, starostka Prahy 3 strom – i to je projekt 72 hodin v Praze

http://www.72hodin.cz/2015/