Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 pomáhá divokým živočichům
21-11-2013

Praha 1 pomáhá divokým živočichům

V poslední době není nijak výjimečné, že divoce žijící zvířata vyhledávají blízkost lidí. Stěhují se do měst, kde mají snadnější obživu. I v centru velkoměsta najdete zvířata, která byste tam rozhodně nečekali.

Takový byl i případ kavky obecné, která v Panské ulici vlétla do vnitrobloku jednoho z domů. Tady ji našel zaměstnanec firmy, která v domě sídlí. Duchapřítomně zavolal na pomoc Pražskou zvířecí záchranku. Ta kavku s poraněným křídlem převezla do záchranné stanice pro divoce žijící poraněná zvířata. Po třech týdnech léčení opět mohla kavka na svobodu mezi své druhy. Kavka je hejnový pták a v Praze se vyskytuje jen na několika lokalitách, například v Dejvicích či Modřanech. Tato kavka není ojedinělým případem. Pražská zvířecí záchranka, které první městská část poskytla finanční podporu, v této lokalitě za posledního půlroku zachránila celkem 14 zvířat. Jednalo se o dva ježky východní, netopýra pestrého, dva kosy černé, drozda zpěvného, dva holuby domácí, poštolku obecnou, čtyři rorýse obecné a výše zmíněnou kavku.

Sedm jedinců se podařilo vrátit zpět do přírody, dva jsou v péči Záchranné stanice Lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Poštolka, holub a tři rorýsové uhynuli. Jednalo se o zvířata, která se ocitla v nouzi kvůli dopravě a také především špatnému počasí.

Pražská zvířecí záchranka pomohla také více než v 50 případech radou na telefonu 774 155 155 nebo na mailu info@csop.cz . Pokud ani vám není lhostejný osud zraněných divokých zvířat, můžete přispět na sbírkové konto č.ú.: 33 55 33 22/0800 v.s. 1111.

Praha 1 pomáhá divokým živočichům

Kavka obecná nalezená v ulici Panská   Foto: ČSOP