Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Také v Praze to bez včel nejde
20-8-2013

Také v Praze to bez včel nejde

Představit a přiblížit včely, včelaře, med a jejich přínos pro přírodu i lidské zdraví si klade za cíl nová výstava v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Její název je Včely v Praze aneb Bez medu to nejde a zhlédnout ji můžete do 13. září (úterý až pátek, 10 – 17 hodin).

„Městská část Praha 1 si uvědomuje úlohu a přínos včelařů a jejich včelstev a pravidelně je podporuje a podporovat bude,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který konání výstavy podpořil a také ji slavnostně zahájil.

Expozice nabízí působivé fotografie od Veroniky Souralové, doplněné informačními panely, ukázkami pracovních nástrojů včelařů, dřevěnými figurálními úly nebo třeba také velkým modelem včely. „Je určena široké veřejnosti a samozřejmě i školám, které její konání na začátku školního roku stihnou a jimž návštěvu vřele doporučuji,“ doplnil Oldřich Lomecký.

Zatímco před lety bylo možné napočítat v Praze 1 i desítky včelařů, v současnosti v ní působí pouze čtyři. Díky jejich aktivnosti a podpoře od městské části lze ale očekávat, že se jejich počet podaří v dohledné době navýšit.
Na území celého hlavního města, včetně okrajových částí, pracuje 391 včelařů, kteří se starají o více než 2 600 včelstev.

Výstava v Galerii 1, spravované Městskou částí Praha 1, je součástí projektu Bez medu to nejde, spolufinancovaného z prostředků EU, Ministerstva zemědělství, Státního intervenčního fondu a Českého svazu včelařů.

Další informace: www.medojedi.cz a www.galerie1.cz  
Také v Praze to bez včel nejde

Také v Praze to bez včel nejde

FOTO (C) PETR BIDLO

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10