Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Obchody a služby v Praze 1 mapuje nová mobilní aplikace
26-2-2014

Obchody a služby v Praze 1 mapuje nová mobilní aplikace

(PRAHA 26. února 2014) Sháníte opravnu obuvi v centru Prahy? Nevíte do kolika má otevřeno vaše trafika nebo zverimex? Potřebujete rychle najít nejbližší papírnictví? Užitečné informace o obchodech a službách základní občanské vybavenosti v Praze 1 přináší nová mobilní aplikace. Tu nyní vydává radnice Prahy 1.

Vše na jednom místě jasně, stručně a přehledně. Aplikace funguje „offline“, proto je dohledání potřebných informací mnohem rychlejší než z internetu. „Pokud hledáte například květinářství, jednoduše si zvolíte tuto sekci a aplikace Vám dle vaší současné polohy seřadí jednotlivé provozovny od nejbližší dále. V této aplikace nefunguje předplácení pozic při vyhledávání, reklama, umělé navyšování tzv. „like“ a jiné skryté praktiky, které objektivitu a aktuálnost informací dohledaných na internetu značně snižují. Vše je rychlé a intuitivní“ – uvedl místostarosta pro obchod a služby Daniel Hodek. Data do aplikace dodalo radniční oddělní obchodu a služeb, které se touto problematikou zabývá již osmým rokem. 

Součástí aplikaci je také anketní lístek, kde je možné odpovědět na několik dotazů z této oblasti. Nebude to však podmínkou pro užívání zdarma. Novinkou je pak interaktivní mapa zobrazující obchody a služby nejen najednou, ale i dle jednotlivých kategorií. Nechybí přehled provozoven, jenž uspěly v tradiční anketě „Provozovna roku“, navigace podle vzdálenosti nebo možnost zaslání námětů na vylepšení samotné aplikace.

Data do aplikace dodává zmíněné radniční oddělení obchodu a služeb a aplikace bude aktualizována jednou za tři měsíce. Aplikace je ke stažení zdarma a v současné době je připravena jak pro přístroje s operačním systémem IOS, tak i konkurenční Android.  

„Tištěný katalog obchodů a služeb, který vydáváme již sedmým rokem, je dle ohlasů velmi oblíbeným pomocníkem se spoustou užitečných informací. Díky aplikaci mohou mít majitelé chytrých mobilních telefonů informace o základní občanské vybavenosti v Praze 1 vždy po ruce. Věřím, že především u mladších generací najde aplikace uplatnění“ – uzavřel Daniel Hodek.

Mobilní aplikace je velmi přehledná a pracuje v operačních systémech IOS i Android.          Mobilní aplikace je velmi přehledná a pracuje v operačních systémech IOS i Android.

Mobilní aplikace je velmi přehledná a pracuje v operačních systémech IOS i Android.

Obchody a služby v Praze 1 mapuje nová mobilní aplikace