XXXV. setkání lidových muzik
17-10-2018

XXXV. setkání lidových muzik

V sobotu 10. listopadu proběhne již XXXV. setkání lidových muzik v prostorách Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Od 15:00 nabídne akce vystoupení mnoha zajímavých umělců, např. DFS Kytice, Malou českou muziku Jiřího Pospíšila, Slovácký krúžek v Praze, Gaudeamus, CM Trnka, Šarvanci, Kantar, Manželé Pitterovi a jako host festivalu se představí Muzica Folklorica. O den dříve proběhne i XIV. setkání dětských lidových muzik v Salesiánském divadle v Praze 8 - Kobylisích.
Architoulka Hradčany - Putování po stavbách století republiky v Praze 1
12-10-2018

Architoulka Hradčany - Putování po stavbách století republiky v Praze 1

Kotěrovo centrum architektury o.p.s. - Trmalova vila, vydavatelství FOIBOS BOOKS a městská část Praha 1 si Vás dovolují pozvat na ARCHITOULKU HRADČANY - PO STAVBÁCH STOLETÍ REPUBLIKY V PRAZE 1 (dostavba Černínského paláce, rekonstrukce Pražského hradu). Putováním provází doc. ing. Jan Stěnička a uskuteční se ve pondělí 29. října, sraz je v 16h00 na zastávce tramvaje Pohořelec. Předchozí rezervace míst je nutná!
10. Mezinárodní soutěž Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů 2018
11-10-2018

10. Mezinárodní soutěž Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů 2018

Od 26. do 28. října se uskuteční již 10. ročník Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů. Každý den od 10:00 proběhnou jednotlivá kola v Galerii HAMU, Malostranské náměstí 13. Závěrečný koncert se uskuteční na HAMU v sále Martinů 28. října v 18:30.
Koncert Jitky Hosprové a Emil Viklický Trio - "Crossover"
9-10-2018

Koncert Jitky Hosprové a Emil Viklický Trio - "Crossover"

V rámci cyklu "Procházky uměním" srdečně zveme na koncert "Crossover", na kterém vystoupí Jitka Hosprová (viola) a Emil Viklický Trio. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 11. řijna od 19:00 v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici. Součástí programu bude i světová premiéra písňového cyklu Emila Viklického ,,Do mojí temnoty” pro mezzosoprán a violu.
Putování Poříčím a Těšnovem po stavbách století republiky v Praze 1
9-10-2018

Putování Poříčím a Těšnovem po stavbách století republiky v Praze 1

Kotěrovo centrum architektury o.p.s. - Trmalova vila, vydavatelství FOIBOS BOOKS a městská část Praha 1 si Vás dovolují pozvat na PUTOVÁNÍ POŘÍČÍM a TĚŠNOVEM PO STAVBÁCH STOLETÍ REPUBLIKY V PRAZE 1 (Banka čs. Legií, Bílá labuť, ministerstvo zemědělství). Putováním provází doc. ing. Jan Stěnička a uskuteční se ve čtvrtek 18. října, sraz je v 16h00 u Muzea hl. m. Prahy.
Komentovaná vycházka - Zaniklé hotely, pivovary, restaurace a kavárny ulice Na poříčí
8-10-2018

Spolek přátel Petrské čtvrti srdečně zve na další komentovanou vycházku s RNDr. Pavlem Novotným, tentokrát na téma "Zaniklé hotely, pivovary, restaurace a kavárny ulice Na poříčí". Uskuteční se v neděli 14. října od 14:00, sraz je před kostelem sv. Josefa na náměstí Republiky.
Zdeněk Zahradník - Premiéra oratoria pro sóla, varhany, vokální a smyčcový kvintet "Ó, matko Země"
5-10-2018

Ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 uvádí koncertní agentura Múza premiéru oratoria pro sóla, varhany, vokální a smyčcový kvintet ke 100. výročí vzniku ČSR "Ó, matko Země" autora Zdeňka Zahradníka. Uskuteční se ve čtvrtek 11. října od 19:30 v kostele sv. Klimenta v Klimentské ulici. Vstupné na koncert je dobrovolné!
Výstava František Kupka - "Abstrakce"
3-10-2018

Výstava František Kupka - "Abstrakce"

Výstava František Kupka – ABSTRAKCE se koná u příležitosti stého výročí vzniku Československa (1918), na jejímž zrodu se F. Kupka — žijící a tvořící od poloviny devadesátých let 19. století v Paříži — společensky, organizačně a výtvarně spolupodílel. Prodejní výstava přináší šestnáct černobílých abstraktních variací, které byly tištěny podle kvašů z roku 1930, s litografickým podtiskem. Navštívit ji můžete v Latin Art Gallery v Jungmannově ulici od 10. 10. (zahájení v 19h00) do 25. 10. každý pracovní den od 15:00 do 18:00.
Křest knihy "Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918 - 2018"
27-9-2018

Křest knihy "Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918 - 2018"

Ve čtvrtek 4. října od 20:00 proběhne ve Výstavní síni Mánes křest publikace "Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918 - 2018" včetně setkání s autory publikace a současnými tvůrci staveb století a hosty. Srdečně zveme.
Slavnostní jubilantské koncerty - Milan Iglo (85) a Emil Viklický (70), Jaroslav Šaroun (75) a Josef Marek (70)
25-9-2018

Společnost českých skladatelů, člen Asociace hudebních umělců a vědců, srdečně zve na dva slavnostní jubilejní koncerty - Milan Iglo (85) a Emil Viklický (70) v úterý 9. 10. a Jaroslav Šaroun (75) a Josef Marek (70) v pondělí 15. 10. Oba koncerty se uskuteční v Galerii HAMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Vstupné na oba koncerty je dobrovolné!
1 2 3 4 5