Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Rok 2016

Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017
19-12-2016

Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017

I v roce 2017 Městská část Praha 1 podpoří dotacemi projekty z oblasti Ochrany kulturního dědictví, rozvoje občanské společnosti a spolkové činnosti a kultury. Do 20. 1. (kultura a spolková činnost) a 24. 2. (ochrana kulturního dědictví) je možné podat žádost o dotaci. Hromadná konzultace k dotačnímu řízení pro rok 2017 se uskuteční v pátek 6. ledna 2016 od 9 do 11 hod v zasedací místnosti v pasáži ÚMČ P1, Vodičkova 18. Více informací o jednotlivých dotačních programech naleznete zde v článku...
Vánoční koncert chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík
15-12-2016

Vánoční koncert chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík

V neděli 18. prosince od 18:00 se v prostorách Českého muzea hudby v Karmelitské ulici uskuteční vánoční koncert chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík Šla Maria do Betléma aneb Od staročeských rorátů k evropským koledám. Kromě již tradičního zastavení se starými písněmi adventního a vánočního času zazní tentokrát i evropské koledy a z českého repertoáru především krásné zpracování lidové hry o Svaté Dorotě, jak ji upravil Pavel Jurkovič.
Divadelní představení Čarodějův učeň
12-12-2016

Divadelní představení Čarodějův učeň

Odpočiňte si od předvánočního shonu a užijte si příjemně strávený čas se svými blízkými. V sobotu 17. prosince od 13:00 vás zveme na divadelní představení Čarodějův učeň v Malostranské besedě. Klasická pohádka, kterou zfilmoval i Karel Zeman, nastudovalo ochotnické divadlo J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Prožijte magický příběh o silách srdce, které zvítězí nad temnou mocí a nenávistí. Celý den na vás navíc čeká bohatý program v Muzeu Karla Zemana – hry v expozici, vánoční tvořivé dílny nebo barvení sádrových odlitků čaroděje a havranů.
Zveme vás na diskohrátky na ledě
9-12-2016

Zveme vás na diskohrátky na ledě

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“. Každou sobotu a od 18. prosince i neděli si tak odpoledne vždy od 14 hodin můžete přijít bezplatně a navíc v rytmu diskotékových hitů zabruslit na kluziště na Ovocném trhu. Těšit se můžete na Český Animační Team, dětskou diskotéku a soutěže. V sobotu 31. prosince v 16 hodin vystoupí muzikál POMÁDA. Akce uvádí DJ Martin Hrdinka. Přijďte s námi oslavit zimu!
Předvánoční koncert duchovní hudby na Malé Straně
7-12-2016

Předvánoční koncert duchovní hudby na Malé Straně

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory Městské části Praha 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici již desátý koncert duchovní hudby. Bude se konat v pondělí 19. prosince 2016 od 17:00 a v programu zazní adventní a sborová díla W.A. Mozarta, C. Francka, F. Poulanca, F. Fialy. Účinkují: Akademičtí komorní pěvci a sólisté, řídí F. Fiala, M. Pochopová – varhany. Vstup na koncert je volný!
Koncert duchovní hudby k poctě Karla IV. - Carolus IV. Rex et Imperator
28-11-2016

Koncert duchovní hudby k poctě Karla IV. - Carolus IV. Rex et Imperator

Národní Muzeum se Suverénním a Rytířským Špitálním řádem sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty za podpory MČ Praha 1 uspořádá v pondělí 5. prosince v 18:00 v kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby k 700. výročí Karla IV: Carolus IV. Rex et Imperator. Účinkuje Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena. Vstup na koncert je volný, je však zapotřebí registrace na www.charlesgo.cz/akce.
Klasické Vánoce s nádechem Skotska v prosincovém Setkání s kulturou
24-11-2016

Klasické Vánoce s nádechem Skotska v prosincovém Setkání s kulturou

Předvánoční Setkání s kulturou přinese poetiku Vánoc okořeněnou o jedinečný zvuk skotských dudů. Ve středu 21. prosince od 15:00 tradičně v Malostranské besedě vystoupí Kristýna Fialová (viola), Petr Nouzovský (violoncello) a Michal Straka (dudy). Vstupenky zdarma pro seniory z MČ Praha 1 budou k vyzvednutí od čtvrtka 1. prosince v Infocentrech MČ do vyčerpání kapacity. Těšíme se na společně zpestření předvánočních dní s kulturou!
Adventní zpívání na Betlémském náměstí
22-11-2016

Adventní zpívání na Betlémském náměstí

Městská část Praha 1 srdečně zve na první setkání v rámci adventu. Adventní zpívání na Betlémském náměstí se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 17:00 a můžete se v jeho rámci těšit na skupinu Masakrózní hustec, kouzelníka Magistra Kellyho, Pěvecký sbor ZŠ Brána jazyků či Podřipský žesťový kvintet. Přijďte s námi společně oslavit nadcházející čas adventu!
40 let samostatné Fakulty architektury ČVUT připomene výstava
21-11-2016

40 let samostatné Fakulty architektury ČVUT připomene výstava

K příležitosti 40. výročí obnovení samostatné Fakulty architektury ČVUT se v Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí uskuteční výstava FA ČVUT 1976 - 2016. Představí 40 let obnovené samostatné Fakulty architektury na pražském ČVUT rekapitulací její historie symbolickou formou výběru 40 staveb pedagogů a absolventů školy, 66 osobností z jejich řad a jmen 4389 absolventů, kteří zde v uplynulých 40 letech studovali. Zahájení se koná ve čtvrtek 24. listopadu od 18:00, výstava bude poté otevřena až do 8. ledna 2017 každý den kromě pondělí od 11:00 do 19:00.
Lampionový průvod v Petrské čtvrti
21-11-2016

Lampionový průvod v Petrské čtvrti

Spolek přátel Petrské čtvrti, Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 a Poštovní muzeum si Vás dovolují pozvat na Lampionový průvod, který se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 16:00 do 19:00. Zahájení se uskuteční v Poštovním muzeu na Nových mlýnech, kde proběhne tvorba a příprava lampionů, přáníček či návrhů na poštovní známku. Poté se přibližně v 17:00 vydá lampionový průvod parkem Lannova a následně budeme vypouštět lampiony štěstí s přáníčky na náplavce. Nakonec na všechny návštěvníky čeká prohlídka hasičské základny Novomlýnská, teplý čaj a drobné občerstvení. Máte-li lampion svůj, přineste jej. Nemáte-li, můžete si jej vybrat či ozdobit v Poštovním muzeu podle vlastního návrhu. VSTUP ZDARMA!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...