Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Rok 2015

Koncert Barokních podvečerů "In natali Domini"
17-12-2015

Koncert Barokních podvečerů "In natali Domini"

Collegium Marianum, špičkové těleso v oblasti interpretace staré hudby, zve v rámci 15. koncertního cyklu Barokní podvečery na poslední koncert letošního roku "In natali Domini", který se uskuteční v pondělí 28. prosince 2015 od 19:30 v kostele sv. Šimona a Judy. V rámci programu zazní díla J. A. Sehlinga, F. B. Contiho a J. J. Fuxe. Vedle hudebníků Collegium Marianum se představí Hana Blažíková (soprán), Markéta Cukrová (alt), Tomáš Lajtkep (tenor) a Jaromír Nosek (bas).
Kino Světozor ve druhé polovině prosince 2015
15-12-2015

Kino Světozor ve druhé polovině prosince 2015

Kino Světozor uvádí ve druhé polovině prosince 2015 thajské drama Láska z Khon Kaen, islandskou komedii Berani, španělský film Sicario: Nájemný vrah či nejnovější dílo slavného Petera Greenawaye Ejzenštejn v Guanajuatu. Rádi bychom rovněž upozornili na mimořádný přímý přenos vánočního koncertu České filharmonie v sobotu 19. prosince od 14:45. Kino má rovněž stále na programu hity posledních měsíců, český film Ztraceni v Mnichově či Mládí od Paola Sorrentina.
Koncert chlapeckého sboru Bruncvík Puer natus est, aneb Od rorátů k pastorelám
15-12-2015

Koncert chlapeckého sboru Bruncvík Puer natus est, aneb Od rorátů k pastorelám

Puer natus est aneb Od rorátů k pastorelám. Po opojení moravskými lidovými písněmi se Bruncvíci s chutí ponořili do vánočního repertoáru. Uslyšíte malý průřez od středověkých skladeb až po barokní pastorely. Vystoupí i Benjamínci a Lvi. Celý koncert doprovodí Pavla Salvová-varhany, Blanka Karnetová a Barbora Bárta Mráčková-housle, Jakub Michl-viola da gamba, Monika Reslerová-flétna, Jan Resler-klavír. Těšíme se na vás 20. prosince v 18.30 h, v Českém Muzeu hudby, Karmelitská 2, Praha 1.
Pohádky na Peštýně - Tajemství staré bambitky, Pan polštář
14-12-2015

Pohádky na Peštýně - Tajemství staré bambitky, Pan polštář

V předvánoční atmosféře srdečně zveme na pohádkově laděná představení v Divadle Na Perštýně. V sobotu 19. 12. od 15:00 divadlo uvádí Tajemství staré bambitky, rodinnou pohádku pro děti o odpovědnosti, lásce a chamtivosti, u které se díky spoustě odkazů na nešvary dnešní doby nebudou nudit ani dospělí. V pondělí 21. 12. od 19:00 je pak na programu Pan Polštář, ve kterém je autor krutých a krvavých pohádek Katurian Katurian podroben krutému policejnímu výslechu, jeho bratr Michal je podroben krutému svrbění zadku, oba dohromady jsou podrobeni drsnému setkání pohádek s realitou a nutnosti pátrat po tom, co je, a jestli vůbec existuje, šťastný život.
Pohodové melodie pro starší a pokročilé - "Vánoce Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé..."
11-12-2015

Pohodové melodie pro starší a pokročilé - "Vánoce Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé..."

Pod názvem "Vánoce Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé..." připravila Městská část Praha 1 hudební program v rámci cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. V neděli 20. 12. od 15:00 se v sále Malostranské besedy uskuteční mluvené průvodní slovo a hudební poděkování jednotlivých umělců z řad profesionálních zpěváků, určený a věnovaný seniorům k Vánocům. V průběhu večera vystoupí: Karel Štědrý, Pavlína Filipovská, Standa Hložek, Bohuš Matuš, Miluška Voborníková, Jiří a Kateřina Helekalovi. Vstupenky budou k vyzvednutí od 14. 12. 2015 v Informačním centru ÚMČ Praha 1, Vodičkova 18. Vstupné pro seniory z Prahy 1 zdarma!
Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1
8-12-2015

Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1

V rámci Sousedských setkání Městská část Praha 1 srdečně zve na Adventní zpívání, která se uskuteční vždy ve středu od 17:00 hodin: 2. prosince ve Vojtěšské čtvrti, 9. prosince na Petrském náměstí a 16. prosince na Kozím plácku. Těšit se můžete na vystoupení mnoha pěveckých a hudebních těles jako Bohemia Dixie Band, chlapecký sbor Bruncvík, Pěvecký sbor ZUŠ Biskupská, či Klarinetový a saxofonový orchestr ZUŠ U půjčovny. Součástí bude samozřejmě i bohaté občerstvení. Přijďte, jste zváni!
Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016
8-12-2015

Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016

I v roce 2016 se Městská část Praha 1 chystá dotacemi podpořit projekty z oblastí Ochrany kulturního dědictví, rozvoje občanské společnosti a spolkové činnosti a kultury. Do 22. 1. (kultura a spolková činnost) a 26. 2. (ochrana kulturního dědictví) je možné podat žádost o dotaci. Hromadná konzultace k dotačnímu řízení pro rok 2016 se uskuteční 13. ledna 2016 od 10 do 12 hod v zasedací místnosti v pasáži ÚMČ P1, Vodičkova 18. Více informací o jednotlivých dotačních programech naleznete zde v článku...
Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1
7-12-2015

Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1

V rámci Sousedských setkání Městská část Praha 1 srdečně zve na Adventní zpívání, která se uskuteční vždy ve středu od 17:00 hodin: 2. prosince ve Vojtěšské čtvrti, 9. prosince na Petrském náměstí a 16. prosince na Kozím plácku. Těšit se můžete na vystoupení mnoha pěveckých a hudebních těles jako Bohemia Dixie Band, chlapecký sbor Bruncvík, Pěvecký sbor ZUŠ Biskupská, či Klarinetový a saxofonový orchestr ZUŠ U půjčovny. Součástí bude samozřejmě i bohaté občerstvení. Přijďte, jste zváni!
Autorský podvečer s fotografkou Magdalenou Juříkovou
4-12-2015

Autorský podvečer s fotografkou Magdalenou Juříkovou

Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Obecní galerie Beseda - Ars Pragensis a Nakladatelství KANT pořádají další z řady autorských podvečerů, věnovaných české fotografii. Tentokrát bude hostem fotografka Magdalena Juříková. Setkání IN NATURA fotografie se uskuteční ve středu 16. prosince 2015 v 18.00 hodin v Ars Pragensis na Malostranské náměstí. Večer uvede uvede Josef Moucha.

Čí je to bláhový sen? aneb korespondence Zrzavý – Urzidil
4-12-2015

Čí je to bláhový sen? aneb korespondence Zrzavý – Urzidil

Společnost Franze Kafky Vás srdečně zve na scénické čtení Čí je to bláhový sen? aneb korespondence Zrzavý – Urzidil, které se bude konat ve středu 9. prosince od 19:00 v sále Společnosti Franze Kafky. Z dopisů, které si vyměňovali český malíř Jan Zrzavý (1890 – 1977) a německy píšící Pražan, básník a esejista, historik umění a také diplomat Johannes Urzidil (1896 – 1970), pořad připravil Ondřej Škrabal a spolu s hercem Vojtěchem Bartošem v něm účinkuje. Ondřej Škrabal říká: "Korespondence Zrzavý – Urzidil je poloscénický obrys jednoho velkého česko-německého přátelství. Co se s ním stalo a jak se odráží v kulturním a intelektuálním životě v Evropě v letech 1918 – 1968. „Čí je to bláhový sen“ o přátelství navěky, o klidném prostoru k životu v Evropě?"
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...