Cyklus adventních zpívání vyvrcholil na Petrském náměstí
27-12-2018

Cyklus adventních zpívání vyvrcholil na Petrském náměstí

Pěvecký sbor z nedaleké ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského, dětské divadélko Toy Machine, pěvecký sbor Bratrské církve a Podřipský žesťový kvintet – to byl krásný předvánoční program, který pro sousedy z Petrského náměstí a okolí připravily v rámci cyklu adventních zpívání Městská část Praha 1 a Spolek přátel Petrské čtvrti.

„Spolek přátel Petrské čtvrti patří mezi naše nejaktivnější spolky a velmi dobře se stará o to, aby zdejší obyvatelé znali bohatou historii této krásné čtvrti, její současnost, ale i sebe navzájem. Za to mu patří velké poděkování, stejně jako za spolupořadatelství dnešního příjemného předvánočního setkání,“ ocenil radní Prahy 1 Petr Burgr, který má ve své gesci mimo jiné právě činnost spolků a dalších neziskových organizací.

Dobrou tradicí adventních zpívání na Petrském náměstí je výborné občerstvení, o které se starají šikovné a ochotné členky spolku, které vždy napečou a připraví řadu skvělých dobrot. Všechny účastníky setkání ale určitě potěšil i stánek s krásnými výrobky nízkoprahové dílny pro ženy v sociální tísni Metráž, jež sídlí v Soukenické ulici a vede ji divadelní režisérka a terapeutka Kateřina Jungová.

Cyklus adventních zpívání skončil a i letos určitě přispěl k tomu, že se v Praze 1 mezi sebou známe zase o něco víc a že víme, že mezi nejkrásnější okamžiky předvánočního i vánočního času patří naše setkání s přáteli a nejbližšími i společné povídání a zpívání.

„Přeji všem sousedům Vánoce plné klidu a šťastný nový rok a těším se na shledanou se všemi v roce 2019,“ popřála na závěr předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková. A my se k tomuto přání velmi rádi připojujeme.