Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sousedé zaplnili Kozí plácek
21-12-2018

Sousedé zaplnili Kozí plácek

Žákovská kapela Masakrózní hustec, Divadélko Ka2, pěvecký sbor N.O.T.@ ze ZUŠ Klecany a populární Podřipský žesťový kvintet zahřály, rozpohybovaly a rozezpívaly sousedské adventní setkání, které se tentokrát konalo na Kozím plácku. Uspořádaly ho Městská část Praha 1 a Sousedské sdružení Kozí plácek.

„´Adventní zpívání´, jak se náš předvánoční cyklus nazývá, poskytuje možnost setkání sousedů – obyvatel i živnostníků, kteří se tak mohou blíže seznámit, zazpívat si, popovídat a popřát si k svátkům. V současnosti, kdy roste anonymita domů a ulic, to považuji za mimořádně důležité a mám velkou radost, že to sousedé vítají a hojně využívají,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Burgr, který se s občany na Kozím plácku sešel.

Nezapomnělo se ani na nejmenší sousedy, na které kromě dobrot čekala i výtvarná dílna, ve které psali psaní Ježíškovi, jež pak hned odnášel pošťák z Božího Daru, a dotvářeli dřevěné vyřezávané ozdoby. Dospělí i děti se mohli zahřát věku odpovídajícím občerstvením a nápoji, což určitě přišlo vhod, protože sníh sice chyběl, ale zima byla.

A bylo taky příjemně, tak jako na Kozím plácku vždycky.