Na Betlémském náměstí se uskutečnilo adventní setkání sousedů
10-12-2018

Na Betlémském náměstí se uskutečnilo adventní setkání sousedů

Budete-li mít v těchto dnech cestu na Betlémské náměstí, určitě si všimnete dvou hezkých vánočních stromů, které zdobí prostor před Betlémskou kaplí. A tam se také uskutečnilo letošní první adventní zpívání, které v nejbližších dnech proběhne i na dalších místech Prahy 1. To na Betlémském náměstí uspořádaly Městská část Praha 1 a nadace KampaNula.

„Jsme moc rádi, že se lidé ze sousedství scházejí, aby se navzájem poznávali a aby trávili společné chvíle, v tomto případě advent – čas očekávání příchodu Vánoc,“ ocenili Petr Hejma a Petr Burgr. V prvním případě nový místostarosta a ve druhém nový radní Prahy 1, kteří se ujali slavnostního rozsvícení a zároveň si spolu s ostatními užili pěkný program, „vyšperkovaný“ divadlem Koník a jeho představením „Na Vánoce dlouhé noce“, s živou hudbou a loutkami z ovčího rouna, dále šikovnými muzikanty ze ZUŠ U půjčovny a z Kytarové školy Petra Kadlčka a na závěr pak populárním Podřipským žesťovým kvintetem.

Petr Hejma, Petr Burgr a další účastníci a účinkující nás pak na závěr požádali, abychom vám všem jejich jménem popřáli hezký a klidný advent a krásné Vánoce, což samozřejmě rádi vyřizujeme.

Tak hezké svátky!