Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
"P. B. – co se do protokolu nevešlo"
9-1-2012

"P. B. – co se do protokolu nevešlo"

Fotogalerie Petra Našice z výstavy "P.B. Co se do protokolu nevešlo"   V kavárně Divadla Na zábradlí můžete do konce ledna zhlédnout výstavu fotografií Petra Našice, která je součástí projektu divadla s názvem „Čí je to město?“ a jejíž název je „P. B. – co se do protokolu nevešlo“.

„Někteří politikové říkají krátce po svém zvolení lidem kolem sebe, aby se neostýchali je varovat, když budou mít pocit, že začínají ve své funkci blbnout. Řekněte ale člověku, který má moc a zblbnul, co že ho to postihlo,“ řekl autor fotografií Petr Našic.

Více než stovka fotografií zachycuje bývalého primátora Pavla Béma v nejrozmanitějších situacích – při vítání významných zahraničních hostů, ve věži tanku, při setkáních s politickými souputníky, v trenýrkách, v kajaku nebo třeba při nalévání rybí polévky o Vánocích. „Fotografie, která ho zachycuje, jak rozlévá s bývalým starostou Prahy 1 Bürgermeisterem rybí polévku, mně přijde taková typická a je mou nejoblíbenější,“ dodala ředitelka Divadla Na zábradlí Doubravka Svobodová.

„Fotografie Petra Našice zachycují věrně a zároveň bez zbytečných komentářů jednu etapu v životě našeho hlavního města,“ prohlásil současný starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se zúčastnil vernisáže výstavy.

„Čí je to město?“ je také název celé této sezony v Divadle Na zábradlí. Inspirací byla stejnojmenná výstava, která se uskutečnila minulý rok v březnu v Karlin studios pod kurátorským vedením Milana Mikuláštíka. Výstava se zabývala urbanizací Prahy, ale i pasivitou, dezinformovaností veřejnosti či netransparentností prodeje pozemků developerům.
V Divadle Na zábradlí jsme na tato témata chtěli navázat, ale obecněji a v širších souvislostech. Město – jako místo spolužití různých skupin lidí, různých osudů a různých životních příběhů. Město, které je někým řízené, ale z vůle lidí, kteří v něm žijí. Město, které není odziceným a nepřátelským územím. Město jako domov, který má vizi,“ uvedl umělecký šéf divadla David Czesany.

V rámci této sezony také divadlo nabídne celkem pět premiér, z nich čtyři dokonce ve světové premiéře. Nejbližší premiérou bude uvedení hry Václava Havla Asanace.
Více informací o této sezoně v Divadle Na zábradlí si můžete přečíst na www.nazabradli.cz.

Podrobnosti o tvorbě Petra Našice naleznete na www.petrnasic.euArchiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

"P. B. – co se do protokolu nevešlo"

"P. B. – co se do protokolu nevešlo"

1
2
3
4
5
6