Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Prahou plnou strašidel
7-1-2012

Prahou plnou strašidel

Je za námi už osmadvacátý ročník závodu Prahou plnou strašidel. I letos prověřil schopnost orientace ve městě a u těch mladších také odvahu. Na patnácti stanovištích byli připraveni například legendární pražští šejdíři v podobě řezníka a cukrářky nebo zbloudilé duše francouzského vojáka a chlupáče. Největší úspěch měla ovšem zavražděná jeptiška z Anežského kláštera, která také zvítězila v soutěži Miss Huhula o nejkrásnější strašidlo.

Lednová akce Prahou plnou strašidel je pořádána Junákem, od roku 2006 se na ni podílí i Městská část Praha 1. Rok co rok láká více lidí, letos organizátoři napočítali bezmála tisícovku zúčastněných.

„Děti, které se na akci každoročně sjíždějí z celé republiky, zažily v rámci závodu nejen něco neobvyklého, ale zkusily si i něco praktického – spolupracovat se svými vrstevníky, tedy být k nim tolerantní, přátelští, pomáhat si navzájem a hrát fair,“ popisuje Lukáš Bauer, jeden z organizátorů této již tradiční akce.

Více informací najdete na stránkách akce http://www.strasidla.net 

Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Prahou plnou strašidel

Prahou plnou strašidel

Prahou plnou strašidel

Prahou plnou strašidel