Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů
28-2-2016

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Chcete poradit, jak příjemně strávit nedělní i všední odpoledne? V tom případě vám můžeme doporučit akci Městské části Praha 1 s názvem „Setkání s kulturou“, jejíž premiéra se uskutečnila uplynulou neděli a pokračování je na programu ve středu 23. března od 15 hodin. A stejně jako poprvé – v Malostranské besedě. Bezplatné vstupenky pro seniory z Prahy 1 budou k dispozici v Informačním centru ve Vodičkově 18, a to od 7. března.

„Setkání s kulturou uspořádala naše městská část ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb Praha 1 a já jsem rád, že jsme prostřednictvím této akce připravili našim seniorům příjemné odpoledne ve stylu nedělních čajů, jak si je ještě pamatují starší generace,“ uvedl radní pro kulturu Prahy 1 Jan Krejčí, který odpoledne zahájil s ředitelkou Střediska sociálních služeb Helenou Čelišovou.

Ta si velmi pochvalovala spolupráci s radnicí. „Setkání s kulturou jsou naplánována jednou za měsíc a pokaždé by měla být věnována jinému hudebnímu žánru i tématu,“ vysvětlila Helena Čelišová a dodala: „Je to náš další způsob pěkné a účinné prevence proti samotě a izolaci našich starších spoluobčanů.“

O příjemnou atmosféru nedělního odpoledne se tentokrát postaral Orchestr DD Combo pod vedením Oldřicha Doležala. Pochvaloval si ji i Jan Krejčí. „Je vidět, že naši senioři jsou aktivní, dokážou se bavit a taky skvěle tancovat,“ ocenil radní pro kulturu a všechny seniory pozval na Setkání s kulturou 23. března, které bude na téma Viola, violoncello a dvě tuby – výjimečný zážitek z klasické hudby nabídnou Kristýna Fialová, Petr Nouzovský a tubisté.

Akce pro seniory – pořád se něco děje

To ale není samozřejmě všechno, co Praha 1 nabízí seniorům. Od 17. 3. až do 26. 5. se budou každý čtvrtek od 14 hodin konat v bytovém domě s pečovatelskou službou Benediktská přednášky v rámci Senior akademie.
Bude se jednat o cyklus 11 přednášek oddělení prevence Městské policie hl. m. Prahy, OŘ Praha 1, z oblasti prevence kriminality, a to se slavnostním zahájením a závěrečným předáním certifikátu o absolvování.

22. března je na pořadu další z populárních autobusových výletů do Hrádku u Nechanic a do Přelouče, 4. dubna se pak jde na Pražský hrad a 12. dubna se odjíždí na další výlet, tentokrát na zámek Staré Hrady a do Nové Paky.

čtvrtek 17. 3. ve 13.30 hodin v DPS Týnská
Trénování paměti v Týnské
Akce u příležitosti Světového týdne uvědomění si mozku.

středa 6. 4. ve 14 hodin
Vycházka Senovážné náměstí
Vycházka vedená Jaroslavou Náprstkovou, přihlášky od 28. 3.

pondělí 11. 4. ve 14 hodin v klubu seniorů Haštalka
Jarní kutění
Volné pokračování oblíbeného kurzu výroby známých i netradičních dekorací.

čtvrtek 14. 4. v 10 hodin v klubu seniorů Haštalka
Tábornická schůzka
Informační schůzka pro zájemce o účast na táboře pro seniory MČ Praha 1, konaném od 18. do 25. 6. 2016 v Dobronicích u Bechyně.

neděle 17. 4. v 15.30 hodin v Malostranské besedě
Setkání s kulturou
Tentokrát na téma Swing – Swing Band zahraje k poslechu seniorům v rámci programů Setkání s kulturou.

středa 20. 4. v 10 hodin v parku Lannova
Zahajovák
Zahajovací turnaj letní pétanquové sezony. Turnaj jednotlivců.

Všechny akce jsou postupně zveřejňovány na www.praha1.cz (sekce Sociální péče a zdravotnictví) a na www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky
Kompletní fotogalerii ze Setkání s kulturou v Malostranské besedě
si můžete také prohlížet a stahovat ZDE nebo kliknutím na obrázek nahoře

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

FOTO (C) Městská část Praha 1

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26