Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sportovní den v sobotu 17.září nejen pro děti a seniory
9-9-2011

Sportovní den v sobotu 17.září nejen pro děti a seniory

Sportovní den v sobotu 17.září nejen pro děti a seniory.

POZVÁNKA NA
SPORTOVNÍ DEN NEJEN PRO DĚTI A SENIORY

Sportovní odpoledne proběhne v sobotu 17. září 2011 na hřišti v ulici Lannova v době od 10,00 do 16,00 hod.
Discipliny jsou vhodné od dětí po seniory a většinu z nich může absolvovat každý.

Nosným programem je pětiboj o „Pohár starosty MČ Praha 1“.
Tento pětiboj bude prvním místem na světě, jež zažije originální pětiboj pro všechny generace. Nejen u dětí se setkává s velkým ohlasem. Disciplíny pětiboje se skládají: 
Soft-Frisbee házení na cíl, 
Ateliér pétanque, 
Házení harpun na cíl, 
Soft-kroket, 
Soft-baseball na cíl.
Součástí akce bude nesoutěžní disciplína pétanque, kterou si může v průběhu dne každý, pod odborným vedením vyzkoušet.

Dalšími, nezávislými disciplinami budou slalom dětí do 12 let na kolech, koloběžkách či odrážedlech na vzdálenosti podle různých věkových kategorií a typech kol, dále házení míčem na basketbalový koš, apod.

Nelze opomenout fitness cvičení (zumba, jóga, lady aerobic, cvičení s velkými míči či cvičení na bolavá záda), do něhož se může aktivně zapojit kdokoliv ve 45ti minutových intervalech.
Začátky jsou vždy v celou hodinu – 10,00, 11,00, 14,00 a 15,00 hod.
Všechna cvičení probíhají s hudbou a cvičební pomůcky dodá firma Asketa fitness.
Oblíbeným doplňkem pro děti budou malý a velký skákací hrad.

Účastníci budou přicházet a odcházet v různou dobu, proto bude herní systém nastaven tak, aby účastníky časově neomezoval a mohli absolvovat jednotlivé disciplíny či jiné akce ve vlastním tempu.
Sportovní den bude profesionálně zabezpečen a organizátoři budou schopni operativně reagovat na přání účastníků.
Součástí bude občerstvení a ocenění pro všechny registrované soutěžící.

Samozřejmě bude zabezpečeno ozvučení se známým televizním moderátorem Petrem Vichnarem, který bude informovat o aktuálním dění a o průběžných výsledcích.

Při účasti v pětiboji dostane každý účastník kartičku na zapisování výsledků, v libovolném pořadí soutěží na jednotlivých disciplinách. Na každé obdrží potvrzení o absolvování pětiboje a počet dosažených bodů. Poté kartičku odevzdá a obdrží malý dárek. Počet získaných bodů není podstatný pro získání dárku. Hlavním úkolem je projít všechny discipliny. Na kartičkách je místo pro mailovou adresu účastníka či jiný kontakt, který uvede, pokud si přeje být informován o sportovních akcích organizovaných MČ Praha 1.

Celá akce bude vedena v pohodovém duchu, ve sportovně společenské atmosféře, v níž se budou stírat věkové rozdíly, pohlaví i fyzické síly. Vyvrcholí v 18,00 hod. koncertem countryové skupiny O´Harry.

Není to jediná sportovní aktivita v září a v říjnu. Vždy v pondělí na Žofíně od 10 do 11,00 hod a ve čtvrtek v ulici Lannova od 15 do 16,00 hod. pokračuje cvičení žen v přírodě. Minulou sobotu se uskutečnil oblíbený turnaj v malé kopané. Dne 8.10. od 10 do 16,00 hod. pořádáme Jízdu na kole s „Jedničkou“ na čas pro všechny věkové kategorie a jim odpovídající vzdálenosti a hned v neděli 9.10. v 9 hodin se uskuteční další z oblíbených turnajů, tentokrát v nohejbalu. Ve spolupráci s Tyršovým domem připravujeme plavecké závody pro všechny věkové kategorie s důrazem na rodiny s dětmi.

Samozřejmě sportovní a volnočasové aktivity organizované MČ Prahy 1 mají smysl tehdy, pokud se jich zúčastní co nejvíce jejich obyvatel. Proto všechny na naše akce co nejsrdečněji zveme.