Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

RSS informační kanál

Na adrese http://www.praha1.cz/cps/rss.xml  Odkaz na WWW stránkynajdete RSS kanál Informačního portálu Prahy 1, k jehož odběru se můžete přihlásit a získávattak automaticky často aktualizované infrmace našeho prtlu např. z rubriky Aktuality.


Odpovědi na některé běžné otázky o používání informačních kanálů (RSS) v prohlížeči MS Internet Explorer:

Co je to informační kanál (RSS)?

Informační kanály, známé také jako informační kanály RSS, informační kanály XML, syndikovaný obsah nebo webové informační kanály obsahují webem publikovaný obsah, který je často aktualizován. Obvykle je využívají zpravodajské a blogové weby, ale používají se také k distribuci jiných typů digitálního obsahu včetně obrázků, zvukových souborů a videa. Aplikace Internet Explorer může při navštívení webu zjistit a zobrazit informační kanály. Můžete se také přihlásit k odběru informačních kanálů. Tyto kanály se pak budou automaticky kontrolovat a budou se stahovat aktualizace, abyste si je mohli přečíst později.

Jak lze zobrazit informační kanál?

Když přejdete na webovou stránku, kde jsou k dispozici informační kanály, změní se barva tlačítka Informační kanály  Obrázek ikonky tlačítka Informační kanály RSS  a ozve se zvukové znamení. Klepněte na tlačítko Informační kanály a potom na kanál, který chcete zobrazit. Chcete-li získávat obsah automaticky, je třeba se přihlásit k odběru informačního kanálu.

Jak se liší informační kanál od webu?

Informační kanál může mít stejný obsah jako webová stránka, ale často má jiné formátování. Když se přihlásíte k odběru informačního kanálu, aplikace Internet Explorer automaticky zkontroluje web a stáhne nový obsah, takže můžete zjistit, co je nového od poslední návštěvy informačního kanálu.

Jak mohu automaticky získávat aktualizovaný obsah?

Přihlásíte-li se k odběru webového informačního kanálu, můžete získávat obsah automaticky. Při přihlášení k odběru webového informačního kanálu nastavíte interval, v němž bude aplikace Internet Explorer kontrolovat, zda nejsou na webu aktualizace. Po nastavení intervalu aplikace Internet Explorer automaticky provede stažení seznamu nejaktuálnějších webových informačních kanálů.

Co znamená zkratka RSS?

RSS je zkratka Really Simple Syndication a používá se pro popis technologie používané při tvorbě informačních kanálů.

V jakých formátech přicházejí informační kanály?

Nejběžnějšími formáty jsou RSS a Atom. Formáty informačních kanálů jsou neustále aktualizovány novými verzemi. Aplikace Internet Explorer podporuje formáty RSS 0.91, 1.0 a 2.0 a ATOM .3, 1.0. Všechny formáty webových informačních kanálů jsou založeny na jazyku XML (Extensible Markup Language), což je počítačový jazyk založený na textu, který se používá pro popis a distribuci strukturovaných dat a dokumentů.