Vážení sousedé,

vítám Vás v sekci černé reklamy, která vznikla v rámci systémového postupu radnice Prahy 1 proti nepovolené reklamě ve formě letáků, nálepek a plakátů umísťovaných na uliční mobiliář v Praze 1.

Centrum Prahy je díky své poloze místo s logicky nejvyšší fluktuací lidí. Reklama je zde tedy nejvíce na očích a kromě reklamy povolené, jejíž vyvedení a vzhled rovněž nepovažuji vždy za dvakrát ideální, se v Praze 1 objevuje také reklama černá.
Vzhled tohoto typu černé reklamy, její četnost, množství i promyšlenost, se kterou je do ulic Prahy 1 umísťována, dosáhla v roce 2012 takového rozměru, který již nadále nebyl udržitelný a tuto problematiku bylo z našeho pohledu třeba začít řešit stejně koordinovaně a efektivně, jak je do ulic Prahy 1 tato reklama umísťována.

V rámci tohoto postupu spolupracujeme s mnoha institucemi vč. Dopravního podniku, společností Eltodo, která spravuje lampy veřejného osvětlení, s TSK hl. m. Prahy, které spravuje dopravní značky, i dalšími subjekty, mající v ulicích Prahy 1 svůj mobiliář. Z nich mohu například uvést Telefonica O2, coby majitele telefonních budek, nebo třeba soukromé osoby provozující turistické dalekohledy. Jen v roce 2013 jsme na tento boj vynaložili přes 200.000 Kč a ulice jsou díky tomu čistější. Ve spolupráci s Městskou policií jsme dopadli nejednoho lepiče a v naší snaze chceme pokračovat také v roce 2014.

V této sekci najdete nejčastější zadavatele černé reklamy, kterou ještě stále lze potkat v ulicích Prahy 1. Ačkoliv ze spousty z nich již bylo, nebo je vedeno správní řízení, kde dostávají stále vyšší pokuty, stále se najde mnoho těch, kteří tímto reklamním smogem zatěžují ulice Prahy 1. Pokud takové umísťování černé reklamy uvidíte, neváhejte zavolat na linku 156. Tito umisťovači spoléhají na neinformovanost a lhostejnost kolemjdoucích. Pokud jim však ukážeme, že tomu tak není, společně dosáhneme čistější a hezčí Prahy 1, která je pro nás především domovem.

Máte-li jakýkoliv podnět, či nápad na zlepšení tohoto projektu, neváhejte mě kontaktovat na email daniel.hodek@praha1.cz. Domníváte-li se, že si věc zaslouží osobní setkání, můžete se obrátit na můj sekretariát, kde si se mnou na telefonním čísle 221 097 626 můžete domluvit osobní schůzku.

S pozdravem,

Daniel Hodek
1. zástupce starosty MČ Praha 1

Kontakty pro další informace:
Daniel Hodek
1.zástupce starosty Prahy 1
Mob.:724 792 002
Tel.: 221 097 524
Email: daniel.hodek@praha1.cz

Příklady černé reklamy a jejích zadavatelů:

Koncerty at the Charles Bridge palace
Concert in Cathedrale
Koncerty Klementinum
Koncerty „The best of classics“
SEXY SAUNA
ANTIK PRAGUE ART S.R.O.
Kosher restaurant – King Solomon
DARLING CABARET
Guitar Concert
CONCERTS IN SV. HAVEL (ST. GALL)
DESIGN SUPERMARKET, FASHION
PUJCUJEMESATY.CZ