Národní 37, Staré Město

Spoléhat se na lokalitu či unikátní prostory v budovách centra Prahy? To je už dnes přežitá věc. Zákazníci, kteří jsou vybíraví, chtějí daleko více.  A ti, co si skutečně vybrat umí, vědí, že Café Platýz je nepochybně destinace, která v žádném případě nezklame. Kavárna se nachází na Národní třídě v atriu zdejšího paláce.

Říkáte si, že v tom musí být nějaký háček. Nádherné prostory, gastronomický zážitek v centru města – to bude jistě díra v peněžence. Nebojte se, opak je pravdou.  A díky širokému výběru zajímavých pokrmů nejen z české kuchyně, si zde to své skutečně najde úplně každý i během současné krize.

„Naše filozofie je jednoznačná, cílíme na lokální klientelu a zmíněná kvalita u nás rozhodně není vykoupena nějakými menšími degustačními porcemi za přemrštěné ceny,“ představuje podnik provozní Petr Dřevíkovský. My to můžeme jednoznačně potvrdit.

Zmínili jsme se již o překrásných prostorách, hned při vstupu na Vás dýchne až téměř prvorepubliková atmosféra. Design interiéru je skvělou kombinací moderních a retro prvků, které spolu perfektně ladí. V roce 2014 zde ve spolupráci s architektem Janem Vlčkem došlo, bez debat, k úžasné a zároveň citlivé proměně, kterou doufejme budeme moci opět obdivovat osobně.  Už aby to bylo! Restaurace funguje v současné době v režimu výdejového okénka a také na rozvozových platformách. I přesto, že se práce v této době dělá daleko hůře, udržují si zdejší zaměstnanci pozitivní myšlení a přes okénko Vás přivítají s širokým úsměvem, který lze spatřit i skrze roušky, zakrývající jejich ústa. Energií a dobrou náladou se snaží také podporovat Nemocnici na Homolce, aby se i ti, kteří pomáhají v boji s virem nejvíce,  mohli posilnit.

Stavte se u okénka i Vy! Otevřeno je od 10-18 hodin.

Více na cafeplatyz.cz a na FB