Zástupci radnice Prahy 1 i našich spolků navštívili pod vedením 1. místostarosty Petra Burgra partnerské město Trento v severní Itálii.

„V letošním roce si připomínáme 20. výročí podpisu partnerské smlouvy mezi oběma městy, která byla podepsána jen pár měsíců před ničivými povodněmi v roce 2002, a jsme velmi rádi, že skvělé vazby mezi našimi samosprávami žádný živel – ani vodní, ani virový – nenarušil,“ uvedl Petr Burgr.

První část letošních oslav se uskutečnila v dubnu návštěvou politické reprezentace Trenta v Praze 1 při příležitosti Reprezentačního plesu na Žofíně, nyní mohli zástupci radnice i místních spolků navštívit Trento v rámci oslav „Feste Vigiliane“.

1. místostarosta Petr Burgr a starosta Trenta Franco Ianeselli se vzájemně ujistili o dobré spolupráci, na jejíž další krok nemusíme čekat dlouho — již v říjnu budou v Galerii 1 vystavovat umělci z trentské skupiny „La Cerchia“.