Jednotná kontaktní místa
8-9-2010

Jednotná kontaktní místa

Jednotná kontaktní místa (JKM) odkaz na externí web jsou určena na pomoc podnikatelům, kteří podnikají v tzv. oblasti poskytování služeb. Úlohou jednotného kontaktního místa je především usnadnění vstupu do podnikání. JKM jsou součástí celoevropské sítě.

Jednotné kontaktní místo má tyto funkce:

Poskytnout maximum informací, které klient potřebuje k tomu, aby mohl podnikat:

• informace nezbytné pro získání oprávnění, zejména náležitosti žádosti a kontaktní údaje správních orgánů;
  • obecné informace o poskytování služeb v jiných členských státech;
  • obecné informace o opravných prostředcích a o řešení sporů;
  • obecné informace o ochraně spotřebitele v jiných členských státech;
  • kontaktní údaje osob, které mohou poskytovatelům či příjemcům poskytovat praktickou pomoc v případě problémů s úřady a to nejen doma, ale kdekoliv v EU.

Zprostředkovat klientovi kontakt s příslušným úřadem, který se povolováním konkrétních činností zabývá:

• JKM předá žádost o oprávnění k poskytování služby správnímu orgánu příslušnému o této žádosti rozhodovat. Krom žádostí o oprávnění k podnikání je možné posílat oznámení a hlášení v oblasti sociálního zabezpečení od fyzických osob, oznámení o vzniku volných pracovních míst nebo jejich obsazení a oznámení a hlášení fyzických osob — podnikatelů vůči zdravotním pojišťovnám.

Zde je třeba zdůraznit, že se bude jednat nejen o subjekty hodlající podnikat podle živnostenského zákona, ale zejména o subjekty, které hodlají podnikat v činnostech podle zvláštních zákonů („neživnosti“), např. advokáti, lékaři, obchod s elektřinou, architekti, veterináři apod.

JKM najdete celkem na 15 obecních živnostenských úřadech, ve všech krajích (v Praze to jsou živnostenské odbory Úřadů městských částí Praha 1 a Praha 7).

Kontakt na Jednotné kontaktní místo Praha 1:

Městská část Praha 1, Úřad městské části, Živnostenský odbor, Vodičkova 18, 3. patro, kancelář č. 326, telefon: 221 097 139, e-mail: jkm@praha1.cz.

Návštěvní doba Jednotného kontaktního místa Praha 1:

Den Návštěvní doba: Jednotné kontaktní místo Praha 1 - prezentace ve formátu PowerPoint

Jednotné kontaktní místo Praha 1 - prezentace ve formátu PowerPoint
  Pondělí   8:00 - 19:00 hodin
  Úterý   9:00 - 12:00 hodin (dle dohody)
  Středa   8:00 - 19:00 hodin
  Čtvrtek   9:00 - 12:00 hodin (dle dohody)
  Pátek   9:00 - 12:00 hodin (dle dohody)

Více informací lze získat na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky odkaz na externí web či na BusinessInfo.cz odkaz na externí web.

Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 si můžete "naladit" na adrese http://www.praha1.cz/tv

Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/praha1tv