Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Územní rozvoj a investice

Aktuality:

Praha 1 představila studii plánovaného pavilonu Slovanské epopeje
31-1-2017

Praha 1 představila studii plánovaného pavilonu Slovanské epopeje

Na konci Revoluční ulice, v místě, kde až do nacistické okupace stály Eliščiny lázně, by podle plánu Městské části Praha 1 a Hospodářské komory Praha 1 měl být postaven originální pavilon, který by poskytl důstojný výstavní prostor pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Autorem studie je architekt Petr Malinský.
Víkend patřil památkám
3-9-2016

Víkend patřil památkám

Také Městská část Praha 1 se jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska připojila k už devatenáctému ročníku Dnů evropského dědictví (European Heritage Days). Milovníci historických památek tak mohli bezplatně navštívit zajímavé soukromé i veřejné památky, a to včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně.
Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí
9-8-2016

Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí

Procházka od náměstí Republiky ke Štefánikovu mostu by zhruba za čtyři roky mohla vypadat úplně jinak: měla by být podstatně příjemnější, kultivovanější a s výrazně klidnější okolní dopravou. A na jejím konci by navíc tou dobou už měla stát nová moderní budova se slavnou Slovanskou epopejí Alfonse Muchy uvnitř. Po jejím zhlédnutí by se pak dalo pokračovat po novém schodišti na náplavku a dále proti proudu Vltavy. Revoluční proměnu Revoluční ulice představil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Palác Národní – symbióza baroka s moderní architekturou
4-7-2016

Palác Národní – symbióza baroka s moderní architekturou

Na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice vyrůstá originální architektonický komplex s názvem Palác Národní, který bude tvořen moderní budovou citlivě propojenou s barokním palácem. Nabídne kanceláře, obchody, kavárny a restaurace. Zároveň jím bude vést pasáž spojující obě ulice. Ve vnitřním dvoře navíc vznikne odpočinková zóna se vzrostlým stromem a zelení. Původním plánem investora bylo vybudování hotelu. Proti tomu se ale postavila Městská část Praha 1.