Doprava a parkování Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Profesionální fotografie s použitím stativu a ateliérových světel na nočním Karlově mostu ( dotaz 029/2010 )

Dobrý den, chtěli bychom si s přítelem udělat profesionální fotografii na nočním Karlově mostu. Díky tomu bychom využili profesionálního fotografa, který by musel použít stativ a ateliérová světla. Je nutné mít nějaké povolení a zaplatit poplatek? Samozřejmě se jedná o fotografii pouze k soukromým účelům. Děkuji za odpověď Hezký den Ž. B.

Dobrý den,

pokud jak uvádíte bude mít fotograf umístěný stativ na místní komunikaci (Karlův most, Praha 1) jedná se o zvláštní užívání místní komunikace a je tedy nutné mít povolení k tomuto zvláštnímu užívání místní komunikace od Odboru dopravy, Úřadu MČ Prahy 1, 4. patro, kancelář č. 416, Vodičkova 18, Praha 1. Můžete se dostavit každý úřední den, tj. Po a St v době 08:30 - 18:00 hodin, nebo se domluvit telefonicky na tel. č. +420 221 097 386. Dále je nutné mít nájemní smlouvu od Technické správy komunikací a souhlas od Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Poplatek za Karlův most je 250 000,- Kč. za jeden den. Pokud by Váš fotograf neměl stativ a fotil by Vás pouze z "ruky" není třeba tohoto povolení.

S pozdravem

 

Pavel Kotlár
dopravní značení