Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sokol Staré Město opět „na bedně“
14-4-2010

Pestrá činnost staroměstského sokola stále pokračuje. Od září, kdy začal školní a cvičební rok, jsme uspořádali 11 jednodenních výletů, čtyřdenní výlet o podzimních prázdninách do Líšného v Českém ráji, dvoudenní výlet do Beskyd s výstupem na Lysou horu, jednodenní lyžařský zájezd na Severák, zimní tábor o jarních prázdninách v Jilemnici se sjezdovým lyžováním, běžkováním a plaváním, kde se některé děti pod vedením cvičitelů naučily lyžovat i plavat.

V listopadu jsme se zúčastnili podruhé Míčového trojboje v kategorii nejmladšího žactva a naše smíšené družstvo obsadilo opět 1. místo z celé Prahy. Poprvé jsme postavili i družstvo předškolních dětí, které skončilo na 3. místě v Praze. Hodně času jsme věnovali rovněž nácviku na závody ve sportovní gymnastice nejmladšího žactva a předškolních dětí. Závody proběhly 27. 3. a naše děti byly opět úspěšné. Smíšené družstvo nejmladšího žactva ( Sofinka Hulcová, Anička Hrušková, Emma Schmidtová, Jiřík Nekovář, Forrest Böhm a Toník Rubeš ) obsadilo 2. místo v Praze a získalo stříbrné medaile a smíšené družstvo předškolních dětí ( Anička Polanská, Kuba Ečer, Lucinka Rubešová a neslyšící nositelka kochleárního implantátu Maruška Stöcklová ) dokonce zvítězilo a děti si odnesly medaile zlaté. Mezi holčičkami obsadila Anička Polanská 3. místo z Prahy.

V kategorii nejmladšího žactva jsme získali putovní pohár za nejaktivnější jednotu Prahy v roce 2009, který jsme obhájili z roku předchozího. Pilně nacvičujeme i se žactvem, které má závody všestrannosti ( gymnastika, atletika, šplh a plavání ) na konci dubna, připravujeme se na Zálesácký závod zdatnosti, který proběhne v květnu, no a kromě toho všestranně cvičíme a plníme sokolský dvacetiboj.

V loňském cvičebním roce si děti utvořily 592 osobních rekordů ve všech měřitelných disciplinách a i letos je překonávají jako na běžícím pásu. Tak i slabší děti zakusí pocit vítězství samy nad sebou a mohou být v hodnocení lepší než děti šikovné. Jediné, co nás trápí, je málo dospělých v hodině míčových her. V úterý od 18,30 do 19,45 uvítáme v ZŠ Vodičkova 22 nadšence, kteří si rádi zahrají volejbal a i když ho pořádně neumí, chtějí přijít do prima party.

Hrajeme ale i stolní tenis, bumbácball, basketbal, nohejbal, zkrátka co nás napadne, hlavně všechno pro radost.

Informace ráda podá náčelnice na telefonu 732237339.