Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
V Praze se příští rok uskuteční celosvětové oslavy značky Harley-Davidson
20-6-2017

V Praze se příští rok uskuteční celosvětové oslavy značky Harley-Davidson

Devadesát let od založení nejstaršího existujícího Harley-Davidson klubu na světě, který se jmenuje Harley-Davidson Club Praha, 115. narozeniny této americké motocyklové značky a sto let od vzniku samostatného Československa – to vše zahrnou oslavy, jejichž centrem se stane příští rok Praha a které se budou konat od 5. do 8. července 2018.

„Oslavy Harley-Davidson budou určeny fanouškům této značky, ale také všem motocyklovým nadšencům i těm, kteří mají prostě rádi pěkné a elegantní stroje. Uskuteční se v domovském Milwaukee a u nás a pro Městskou část Praha 1 bude ctí přivítat stoupence neopakovatelné jízdy i originálního životního stylu,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který byl organizátory pozván na slavnostní odstartování ostrých příprav.

Čtyři dny oslav budou mít nabitý program, jenž vyvrcholí spanilou jízdou tisíců jezdců a největší výstavou motocyklů Harley-Davidson v Evropě. „Jsme nadšení, že si Harley-Davidson pro oslavy 115. výročí vybral právě naši republiku. Češi ´harleye´ milují a Harley-Davidson Club Praha, založený roku 1928, je nestarším fungujícím klubem na světě,“ prohlásil hlavní organizátor oslav Jaroslav Vavřina.

Organizátoři očekávají, že akci, která bude probíhat v Praze a ve Středočeském kraji, navštíví více než sto tisíc návštěvníků, z nichž většina bude ze zahraničí, a to z více než pětatřiceti zemí světa.

FOTO (C) Městská část Praha 1