Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 běhá pro radost i proto, aby pomohla druhým
14-6-2017

Praha 1 běhá pro radost i proto, aby pomohla druhým

Pražská Stromovka hostila už druhý ročník charitativního běžeckého závodu O2 Pražská štafeta 4x5. Běhu, který je o sportovní výkonnosti, zábavě, pikniku s přáteli i pomoci druhým, se zúčastnilo i několik štafetových týmů Městské části Praha 1, které stejně jako ostatní obdržely v rámci startovního balíčku piknikové boxy s občerstvením, batohy, běžecká trička a v cíli samozřejmě medaile.

„Štafeta není jen klasickým závodem. Čas se samozřejmě měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme hlavně, aby si party kamarádů, kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si udělaly malý piknik, poslechly si k tomu kapely a hlavně byly spolu,“ vysvětlil hlavní organizátor Carlo Capalbo.

Výzvu organizátorů vyslyšeli i představitelé Městské části Praha 1 a pracovníci Úřadu MČ Praha 1, kteří postavili celkem čtyři týmy. Štafety se tak zúčastnily tváře, které dobře známe z řady dalších běžeckých akcí, jako jsou Tomáš Macháček, Filip Kračman, Jan Brabec a Tomáš Böhm, ale i například tým oddělení vnějších vztahů radnice ve složení Veronika Blažková, Anna Beránková, Lyly Tranová a Marie Hrabovská.

„Velmi rád konstatuji, že Úřad Městské části Praha 1 je sportovní, že sport při každé příležitosti propaguje a že prostřednictvím sportu pomáhá i potřebným. Sport je zkrátka na radnici součástí životního stylu, je to pro nás náplň volného času, součást mezilidských vztahů, odreagování od náročných povinností, a když jeho prostřednictvím můžeme pomoci druhým lidem, tím lépe,“ uvedl starosta Prahy 1 a „vedoucí výpravy“ Oldřich Lomecký, jenž spokojeně sledoval i řadu dalších občanů první městské části, kteří se zapojili do štafetového běhu.

Letošní O2 Pražská štafeta 4x5 se běžela ve dvou dnech a podpořila několik charitativních projektů a neziskových organizací jako například Armádu spásy, Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, Světlo pro svět, Tyfloservis či Lékaře bez hranic. Závodu se také například zúčastnilo i více než 260 běžců se žlutou stužkou, která je symbolem projektu Yellow Ribbon Run, jenž hledá druhou šanci pro ty vězně, kteří si odpykali svůj trest a chtějí začít nový život. Stromovkou tak proběhli současní vězni, bývalí odsouzení, ale i oběti trestných činů. 

„Štafeta jasně ukázala, že sport je nedílnou součástí moderní a celkově zdravé společnosti a že významně přispívá k celospolečenské atmosféře. Sport je zkrátka o radosti – z dosažených výkonů, ze setkání s přáteli a díky takovýmto akcím i z pomoci, kterou jsme svým úsilím předali. Jsem hrdý na to, že Praha 1 běhá pro radost i proto, aby pomohla druhým,“ uzavřel starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Další informace: www.runczech.com  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1