Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Milovníci táboření se sešli na Kampě
15-6-2017

Milovníci táboření se sešli na Kampě

Skákací hrad městských strážníků, indiánské teepee, kapela Evergreen s opravdu nestárnoucími hity, táborák pro opékání špekáčků, výtvarná dílna Sdružení výtvarníků Karlova mostu, soutěže pro chytré hlavičky a znalce přírody a k tomu všemu bezva uvolněná atmosféra a nádherné počasí – a tak bychom mohli pokračovat.  „Rodinné KAMPování“ i letos stálo za to, a kdo přišel, užil si příjemné a tábornické odpoledne.

„Prázdniny se rychle blíží a my jsme dnes na Kampě prožili takové prázdniny nanečisto a vyzkoušeli jsme si, co děti, ale nejen je při pobytu v přírodě a na táboře čeká. Děti se samy či spolu s rodiči připravily na táboření, vyzkoušely si rozdělávání ohně po vzoru původních indiánů a zkušených táborníků, naučily se vyrobit čelenky, už vědí, jak se orientovat v přírodě a jak nám v tom pomůže buzola, poznají už také stromy nebo zvířata podle kožešin,“ popsal hlavní hostitel akce a radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman, co všechno se malí i velcí návštěvníci dozvěděli v parku Kampa při „Rodinném KAMPování“ a na jeho indiánské stezce.

Prázdniny se ale týkají i našich čtyřnohých kamarádů, a tak se v programu myslelo i na ně a jejich výcvik a dovednosti. Jejich dvounozí partneři se při příchodu na Kampu přihlásili, obdrželi soutěžní kartičky a pak už vyrazili na okruh po osmi stanovištích, kde si například s výtvarníky z Karlova mostu namalovali obrázky nebo vytvořili totemy a zkušení profesionálové jim navíc zhotovili portréty, dále si mohli prohlédnout teepee, naučit se rozdělávat oheň a poznávat kožešiny a lebky divokých zvířat, orientovat se v přírodě, zkusit se vymotat z bludiště, vyřešit zapeklitě těžký rébus, poznat, kde žijí jaká zvířata, rozeznat stromy a na ozdobu si vyrobit čelenky a náramky.

„Bylo toho opravdu dost a nebylo to nic jednoduchého, ale naše děti dokázaly, že jsou šikovné, a já jsem rád, že ani my dospěláci jsme neudělali ostudu,“ zhodnotil indiánskou stezku „Rodinného KAMPování“ starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si prázdniny nanečisto nenechal ujít.

O osvěžení se v teplém počasí nestarala jen kapela Evergreen, ale také půvabný pojízdný stánek, který nabízel ledovou kávu, ledovou čokoládu, vodu a džus, a to za ceny velmi osvěžující. „´Rodinné KAMPování´ bylo samozřejmě i o lenošení a dobrotách, a tak po skončení indiánské stezky na všechny čekaly nejen pěkné ceny, ale i špekáčky na opečení a deky na poležení v trávě. Deky jsme na rozdíl od jiných věcí od původních amerických obyvatel nepřevzali, ty byly pro klid rodičů ryze moderní a zachovalé,“ uzavřel s úsměvem Filip Kračman.

„Rodinné KAMPování“ je za námi, a tak už zbývá jen počkat na začátek těch nejbezvadnějších měsíců v roce a hned vyrazit na tábory a do přírody, kde se určitě znalosti získané na Kampě náramně hodí.

FOTO (C) Městská část Praha 1