Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Den Prahy 1
13-5-2017

Den Prahy 1

Střelecký ostrov, ozdobený čerstvou jarní zelení, hostil v sobotu odpoledne bohatý program tradiční akce s názvem „Den Prahy 1“, kterou pro děti i dospělé uspořádala Městská část Praha 1 a jejíž výtěžek byl určen na podporu nadačního fondu Šťastná hvězda, jenž pomáhá dětem s dětskou mozkovou obrnou.

Skákací hrad, elektrický býk, šipky, lasování, bungee running, foukačky, hlavolamy, puzzle, hledání pokladů či minigolf čekaly na všechny, kteří se chtěli protáhnout, zasoutěžit si a něco se k tomu navíc dozvědět.

Zazpívat a zahrát k tomu přišli trio Triada, kapela Infinity, zpívající klaun Petra Rézová, zpěvačky Olinka Rumlová a Maky Zdeňková, zpěváci Hynek Tomma, Vojta Šenkýř a další. A komu u toho vyhládlo, mohl využít třeba přítomnosti nositele ocenění „Zlatý kuchař“ Petra Erina Kováče. 

„Den Prahy 1 je tradiční oslavou krásy naší městské části, její bohaté historie, kultury a lidí, kteří v ní žijí. Je vždy spojen se zábavou a soutěžemi pro všechny generace a je také vždy příjemně stráveným časem s nejbližšími,“ uvedl starosta Prahy 1 a hostitel Oldřich Lomecký.

FOTO (C) Městská část Praha 1