Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Chci poskytovat zdravotní služby

(Takzvané. nestátní zdravotnické zařízení)

Poskytování zdravotních služeb (léčebně rehabilitační, ošetřovatelská, paliativní nebo lékárenská péče, zdravotnická záchranná služba, zdravotnická dopravní služba, přeprava pacientů neodkladné péče)upravuje zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění pozdějších předpisů.  

Zdravotní služby (záleží na konkrétním typu služby) může poskytovat pouze lékař se specializovanou způsobilostí v  příslušném oboru, zubní lékař a farmaceut nebo → nelékařský zdravotní pracovník (např. fyzioterapeut, zubní hygienista, zdravotnický záchranář).

Nejedná se o živnost. K poskytování zdravotních služeb je potřeba získat příslušné povolení, které uděluje krajský úřad (v případě hlavního města Prahy – Magistrát).  Pokud Vás zajímají podmínky, jak povolení získat, prosím, kontaktujte nás: jkm@praha1.cz.