Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Poslední letošní Setkání s kulturou bylo vánoční
21-12-2016

Poslední letošní Setkání s kulturou bylo vánoční

Pár dnů před Štědrým večerem se v Malostranské besedě uskutečnil letošní poslední pořad v rámci cyklu „Setkání s kulturou“, který pro seniory z Prahy 1 bezplatně pořádá radnice první městské části. A atmosféra v sále na Malostranském náměstí už byla opravdově vánoční a vánoční byl i malý dárek, který na každého seniorského diváka čekal.

„Tentokrát jsme pro naše milé diváky přichystali krásnou hudbu v podání violy, violoncella a skotských dud. Ty navíc názorně předvedly, že v jejich podání zní nádherně i česká koleda,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si populární kulturní akci pro seniory, tentokrát na téma „Klasické Vánoce s nádechem Skotska“, nenechal ujít.

Na violu hrála Kristýna Fialová, na violoncello Petr Nouzovský a na zmíněné skotské dudy Michal Straka. 

„Tímto pořadem náš cyklus ´Setkání s kulturou´ samozřejmě nekončí, protože už od ledna budeme opět každý měsíc pokračovat,“ uklidnil všechny příznivce hudby, divadla a poezie radní Prahy 1 pro kulturu Filip Kračman, jenž do Malostranské besedy rovněž přišel.

Oldřich Lomecký a Filip Kračman popřáli všem přítomným divákům, ale i ostatním seniorům z Prahy 1 krásné Vánoce a hodně štěstí a pevného zdraví v novém roce. Poděkovali také pracovnicím a pracovníkům Střediska sociálních služeb Praha 1, pod vedením ředitelky Heleny Čelišová, za jejich práci, kterou pro naše starší i další znevýhodněné občany vykonávají.

A k tomuto poděkování – stejně jako k vánočnímu a novoročnímu přání – se velmi rádi připojujeme.

FOTO (C) Městská část Praha 1