Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Francouzské zrcadlení v české kapli
18-3-2014

Francouzské zrcadlení v české kapli

Skladby George Bizeta, Maurice Ravela či Clauda Debussyho zazněly v úterý v Zrcadlové kapli Klementina, a to v podání mladých umělců z jihofrancouzského města Nîmes. Koncert se uskutečnil v rámci projektu Comenius Regio „Společně vyrůstáme v Evropě“, který spolu realizují Městská část Praha 1 a Nîmes a do kterého jsou zapojeny rovněž školy obou měst.

„Když náš projekt začínal, tak jsme měli pochybnosti, jak to zvládneme, a vše jsme se za pochodu učili. Teď všechno krásně běží a já osobně jsem z partnerské spolupráce nadšená. Však také chceme spolupracovat i nadále a po skončení stávajícího projektu letos v létě pokračovat projektem navazujícím,“ popsala iniciátorka projektu, který dělá radost českým a francouzským dětem a mládeži, Karolina Polverini, radní pro oblast školství z Prahy 1.

Vzornými diváky velmi zdařilého koncertu v Zrcadlové kapli Klementina byli žáci a studenti ze ZŠ nám. Curieových a Brána jazyků, z Gymnázia prof. Jana Patočky a francouzského lycea z Prahy 5. Své umění a francouzskou klasickou hudbu jim předvedli Antoine Bienenfeld-Bordage, Sabine Teulon-Lardic, Sylvie Roux a Véronique Pélisséro, kterým se dostalo zasloužených ovací.

Pořadateli koncertu byly Městská část Praha 1, Francouzský institut v Praze a Národní knihovna ČR.
Francouzské zrcadlení v české kapli

Francouzské zrcadlení v české kapli

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9