Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Podzimní turnaje v malé kopané (4+1) - vyhodnocení
4-9-2013

Příjemné slunce a tuhé boje Na Františku

Za krásného letního počasí se v sobotu dne 14. září 2013 uskutečnil na hřišti Na Františku turnaj v malé kopané „O pohár starosty MČ Praha 1“. Startovalo 12 družstev, což je vyrovnaným rekordem z jara tohoto roku. Hrálo se ve třech základních skupinách, poté semifinále a utkání o pořadí.

Ve finále obhájili jarní prvenství Mostečtí jezdci, kteří zdolali AC Patriot 4:1. V dramatickém boji o bronz podlehl jen těsně v poměru 2:3 celek Staré Město mladíkům z družstva Old Truhla. Na pátém místě skončil tradiční účastník Mostečtí  jezdci, kteří zdolali celek Kozlovny až po penaltovém rozstřelu. Naopak tým Truhla Boyz v utkání o sedmé místo  si snadno poradil s celkem A-team. Tuhé boje byly sváděny o další pořadí. O devátém místě opět rozhodl až penaltový rozstřel, v němž bylo šťastnější družstvo FC Westside, které přestřílelo SPŠE Ječná, Konečně o poslední dvě místa si to rozdal celek Naděje a Gymnázia Truhlářská, které skončilo těsně 2:1. Nejlepším střelcem se stal s 13 góly renomovaný kanonýr  z vítězného celku Václav Socher a nejlepším brankářem Jan Vyšín ze stříbrného družstva.

Uspokojení s účastí, organizačním zabezpečením a průběhem turnaje na závěr vyjádřil člen Rady MČ Praha 1 ing. Pavol Škrak, který poté předal vítěznému týmu Pohár starosty MČ Praha 1 a dalším čtyřem celkům poháry podle pořadí. Všechna startující družstva převzala diplomy.

Zúčastněným celkům za účast i předvedené výkony je třeba poděkovat. Těšíme se na další turnaj organizovaný MČ Praha 1, tentokrát ve futsalu (3+1) v hale ZŠ Truhlářská, který se uskuteční dne 30. listopadu 2013.