Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé – dospělí i ti menší,

vítám vás srdečně všechny zpátky z prázdnin a dovolených a těším se na shledání při některé z akcí pořádaných či spolupořádaných naší Městskou částí Praha 1.

Přeji vám krásný zbytek léta.

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Terezce na Mariánském náměstí to sluší
26-8-2015

Terezce na Mariánském náměstí to sluší

Kašna s alegorickou sochou Vltavy, zvanou Terezka, která je součástí vysoké ohradní zdi u Clam-Gallasova paláce na Mariánském náměstí, výrazně zkrásněla a získala také mnohem důstojnější okolí. Může za to rekonstrukce provedená z rozhodnutí radnice Prahy 1. Terezka, jež prý byla svého času bohatou dědičkou, tak nyní může mnohem více dávat na odiv svůj melancholický půvab.
Dny evropského dědictví 2015
18-8-2015

Dny evropského dědictví 2015

Na území Městské části Praha 1 se uskuteční o víkendu 5. a 6. září již osmnáctý ročník akce. MČ Praha 1 garantuje v rámci akce zpřístupnění sedmi objektů. Návštěvníci uvidí nově opravené gotické sklepy v Nerudově ulici, drobné sakrální stavby ve Vojanových sadech a rotundu sv. Václava v Profesním domě na Malostranském náměstí. Rotunda sv. Václava bude exkluzivně otevřena k nahlédnutí poprvé od svého znovuobjevení. Pro návštěvníky jsou také připraveny komentované prohlídky palácem Thurn-Taxisů na Malé Straně.
Dopravní omezení související s Birell Grand Prix Praha dne 5. září
14-8-2015

Dopravní omezení související s Birell Grand Prix Praha dne 5. září

V sobotu 5. 9. 2015 se na území Prahy 1 uskuteční dva běžecké závody pod hlavičkou Birell Grand Prix Prague. Adidas Běh pro ženy 5 km od 18:00 a Birell Běh na 10 km od 19:30 povedou postupně různými úseky městské části a v souvislosti s tím bude přijata řada dopravních opatření. Pod tímto odkazem naleznete jejich detailní rozpis a plánky všech tras. Děkujeme za pochopení.
BĚŽÍME DO ŠKOLY bezpečně a s pravidly
26-8-2015

BĚŽÍME DO ŠKOLY bezpečně a s pravidly

Zahajte s námi školní rok aktivně a zúčastněte se sportovní akce "Běžíme do školy - bezpečně a s pravidly". Akce se uskuteční ve čtvrtek 3. 9. 2015 v parku na Kampě od 13:30.

Praha 1 nabízí seniorům bezplatné výlety i další aktivity
20-8-2015

Praha 1 nabízí seniorům bezplatné výlety i další aktivity

Přechod do seniorského věku zdaleka neznamená, že by se člověk měl zříci aktivního života, setkávání se s přáteli a sousedy, poznávání nových věcí, míst i lidí. Příkladem jsou určitě dříve narození občané z Prahy 1, kteří mají navíc vydatného pomocníka ve své radnici, jež jim nabízí velké množství aktivit. Patří mezi ně i velmi populární autobusové výlety. Ten zatím poslední se uskutečnil ve čtvrtek 20. srpna a jeho cílem byla tři krásná místa jižních Čech.
Praha 1 nabízí zájemcům ke koupi byty
17-8-2015

Praha 1 nabízí zájemcům ke koupi byty

Šestnáct bytových jednotek, tři nedokončené půdní vestavby a dva byty s nedokončenou rekonstrukcí nabízí Městská část Praha 1 v právě probíhajících výběrových řízeních, která budou ukončena v druhé polovině září. Jak informoval Tomáš Macháček, radní Prahy 1 pro bytovou politiku a pronájem bytů, nebytových prostorů a částí domů, cílem radnice je zejména to, aby si i lidé, kteří nemají možnost získat byt v rámci klasické privatizace, mohli koupit v Praze 1 byt do osobního vlastnictví.
Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září
18-8-2015

Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů, která se bude konat dne 11. září 2015 v 18:00 hodin před domem Na Kampě 7, Praha 1. Akce se koná u příležitosti připomenutí 14. výročí útoku teroristů na New York a připomene památku hasičů, kteří v důsledku útoků přišli o život. Účast a pronesení projevů přislíbili představitelé pražské samosprávy, zástupci Integrovaného záchranného systému a velvyslanectví USA.
Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc
17-8-2015

Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc

Charitativní projekt České asociace paraplegiků s názvem Hvězdný bazar uspořádal v neděli v kulturním centru Containall akci na podporu mladých vozíčkářů. Návštěvníkům centra se představili projekt, jeho prodejci a mladí vozíčkáři, kteří sportují, cestují a provozují řadu dalších aktivit, jimiž dokládají, že se svému handicapu rozhodně nepodvolili.
Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF
17-8-2015

Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF

Jako první odcházeli do války bojovat a jako poslední se z ní vrátili. Čeští a slovenští letci v řadách britského letectva RAF. Před sedmdesáti lety, v podvečer 13. srpna, přiletěli tito hrdinové zpátky do vlasti, a to na spitfirech, které byly symbolem jejich statečnosti. Maketa jednoho z nich se v těchto dnech ocitla v celé své kráse na Hradčanském náměstí.
Do Skořepky pro botasky
14-8-2015

Do Skořepky pro botasky

BOTAS 66 – tak kultovně se jmenuje obchod, který ve čtvrtek otevřeli ve Skořepce designéři Jan Kloss a Jakub Korouš. Ti se rozhodli, že tradičním českým teniskám vrátí jejich lesk a popularitu, a proto je vytvářejí v moderní kvalitě s nadčasovým designem a originálním příběhem. Při příležitosti otevření nového obchodu přicházejí s prázdninovým modelem BOTAS 66 Sunset Hill.
Výstava připomíná Evu Švankmajerovou
11-8-2015

Výstava připomíná Evu Švankmajerovou

Retrospektivní výstavu malířského a kresebného díla Evy Švankmajerové nabízejí až do 4. září Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice. Eva Švankmajerová, básnířka, malířka, prozaička a manželka filmového režiséra a výtvarníka Jana Švankmajera, zemřela v roce 2005 ve věku pětašedesáti let.
Kampa pétanque – zábava i pomoc potřebným
10-8-2015

Kampa pétanque – zábava i pomoc potřebným

Pétanque by měl konečně proniknout do olympijského programu a všichni jeho milovníci doufají, že už v roce 2024 bude součástí Letních olympijských her, na jejichž pořádání kandidují Paříž a Londýn. S pétanquem, který v 94 zemích světa hraje milion hráček a hráčů, se během uplynulého týdne mohla na Kampě seznámit řada Pražanů i návštěvníků Prahy 1, kteří na dvou hřištích sváděli pod dohledem odborníků velké souboje.
Prolnout umění se životem
10-8-2015

Prolnout umění se životem

Za vším hledej všechno. Tak se jmenuje expozice, kterou můžete do 29. srpna zhlédnout v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Jejími autory jsou Jakub Tytykalo, absolvent AVU v Praze, malíř a ilustrátor, a Jiří Klabal, absolvent VŠMU v Bratislavě, grafik, malíř a kreslíř.
více aktualit  >