Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé a milé děti,

přeji vám všem krásné prázdniny a příjemné prožití dovolených a těším se na setkání při některé z akcí pořádaných Městskou částí Praha 1.

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Příměstský tábor našich dobrovolných hasičů vstoupil do druhého turnusu
20-7-2015

Příměstský tábor našich dobrovolných hasičů vstoupil do druhého turnusu

Zahrada v Loretánské ulici bude ještě tento týden patřit letošnímu příměstskému táboru Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. I druhá část ze zhruba 110 dětí, které se stihly včas přihlásit, má před sebou krásný a bohatý program, který potrvá až do tohoto pátku.
České děti z Ukrajiny vystoupily na Staroměstském náměstí
15-7-2015

České děti z Ukrajiny vystoupily na Staroměstském náměstí

Malí krajané z ukrajinské obce Novhorodkivka předvedli ve středu své umění při veřejném vystoupení, které pro ně v parku u Staroměstské radnice zorganizovala Nadace Pražské děti ve spolupráci s Městskou částí Praha 1. Ta dětem, jež k nám jezdí už několik let, zajišťuje – za pomoci řady dobrých lidí – krásný pobyt a program. Písničky i taneční čísla dětí, vystupujících spolu s cimbálovkou Kyčera, přilákaly velkou pozornost a vyvolávaly bouřlivý aplaus.
Staroměstské náměstí patří svátku hudby – Bohemia JazzFestu
14-7-2015

Staroměstské náměstí patří svátku hudby – Bohemia JazzFestu

Desátý ročník festivalu, který vyzdvihl i prestižní list The Wall Street Journal, je v plném proudu. Po zahájení v Plzni, hlavním evropském městě kultury pro letošní rok, se Bohemia JazzFest zastavil na tři dny i v Praze 1, odkud bude pokračovat na další česká a moravská náměstí. Praha 1 je jeho dlouholetým spolupořadatelem a starosta první pražské městské části Oldřich Lomecký mu udělil svoji záštitu.
České děti z Ukrajiny přijely na návštěvu Prahy 1
14-7-2015

České děti z Ukrajiny přijely na návštěvu Prahy 1

Téměř osm set kilometrů jižně od ukrajinské metropole Kyjeva leží obec Novhorodkivka. Místní jí však neřeknou jinak než Čechohrad. Založili ji totiž před 146 lety přadláci z východních Čech a jméno odkazující na původní vlast nesla obec až do prvních let po druhé světové válce. Děti českých krajanů jsou v těchto dnech na už tradiční návštěvě Prahy 1.
Dobrovolní hasiči z Prahy 1 už počtvrté organizují příměstský tábor
13-7-2015

Dobrovolní hasiči z Prahy 1 už počtvrté organizují příměstský tábor

Zahrada v Loretánské ulici po roce opět ožila hasičským dorostem. Toto pondělí tam byl totiž zahájen první turnus letošního příměstského tábora, organizovaného Sborem dobrovolných hasičů Praha 1. A zahrada, v tuto chvíli přesněji „výcvikový prostor“, je po roce opět o něco hezčí a také vybavení tábora je zase o kus kvalitnější. Obojí si budou děti užívat během dvou pětidenních turnusů.
Jana Husa a jeho odkaz představila Betlémská odysea
4-7-2015

Jana Husa a jeho odkaz představila Betlémská odysea

Betlémskou odyseu – multimediální projekt věnovaný Janu Husovi, jeho dobovému kontextu, husitství a Betlémské kapli od jejích počátků až po současnost – mohly v sobotu večer zhlédnout stovky Pražanů a turistů na stěnách Betlémské kaple. Spolupořadatelem této ojedinělé akce byla Městská část Praha 1.
Praha 1 se připojila k tradici Staré solné stezky
4-7-2015

Praha 1 se připojila k tradici Staré solné stezky

Po staré středověké obchodní stezce, vedoucí z německého Halle do českého hlavního města, přesněji do Ungeltu, dorazila v sobotu po poledni na formanském voze sůl. Ta se od středověku vyráběla právě v Halle a poté byla rozvážena do řady obchodních míst. Na tuto tradici navazuje spolek Alte Salzstrasse Halle-Prag/Stará solná stezka Halle-Praha, který ve spolupráci s městem Lössnitz a Destinační agenturou Dolní Poohří akci zorganizoval.
Paní Ludmila Čárská oslavuje 100. narozeniny! Gratulujeme!
3-7-2015

Paní Ludmila Čárská oslavuje 100. narozeniny! Gratulujeme!

V plné svěžesti, nabita energií, že by jí mnohem mladší mohli závidět, a snad stále s dobrou náladou – tak znají nejbližší lidé a přátelé paní Ludmilu Čárskou, která v Praze 1 žije už od roku 1946 a jež v těchto dnech oslavuje krásné 100. narozeniny. V bytě plném květin a gratulantů přivítala také starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, který jí přišel jménem všech sousedů z naší městské části poblahopřát.
Do Galerie 1 za českým poetismem 21. století
2-7-2015

Do Galerie 1 za českým poetismem 21. století

Nechat volně plynout svoji fantazii můžete při výstavě obrazů Dalibora Lukáše s názvem „Karty života“, kterou do 1. srpna nabízí Galerie 1 ve Štěpánské 47. Spojení symbolů s překvapivými detaily, lidí a neživých předmětů, historických prvků s vymoženostmi i „vymoženostmi“ moderní doby, souboje i symbiózu různých vrstev na jednom plátně – i to (a nejen to) objevíte v obrazech jednoho ze zakladatelů výtvarné skupiny Menší hra.
Také letos je na Dražického náměstí „Léto plné hvězd“
2-7-2015

Také letos je na Dražického náměstí „Léto plné hvězd“

Už po dvacáté pořádají výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková výstavu s názvem „Léto plné hvězd“, která nabízí k potěšení i ke koupi hračky pro děti nevidomé, neslyšící, s motorickými problémy či autisty, ale samozřejmě také pro děti zcela zdravé. Součástí výstavy, konané pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého na Dražického náměstí 10, je rovněž bohatý doprovodný program.
Na letní tábor lze jezdit v každém věku
27-6-2015

Na letní tábor lze jezdit v každém věku

Už čtvrtý ročník letního tábora mají za sebou senioři z Prahy 1. Uskutečnil se od 20. do 27. června v Jesenici u Rakovníka, v chatkách na základně Peira, a zúčastnilo se ho celkem pětadvacet účastníků, z toho pět odvážných mužů. Uspořádaly ho Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 a bohatý program stál opravdu za to. V táborníka se na jeden den proměnil i starosta Oldřich Lomecký.
Senioři z Prahy 1 si užili krásný výlet lodí Grand Bohemia
25-6-2015

Senioři z Prahy 1 si užili krásný výlet lodí Grand Bohemia

Naši senioři vyrazili na další výlet lodí. I tentokrát ho pro ně bezplatně zorganizovala radnice Prahy 1 spolu se Střediskem sociálních služeb a i tentokrát se plulo na plavidle Pražské paroplavební společnosti. A když už jsme u těch zásadních údajů, nesmíme zapomenout, že i tento výlet byl pod tradiční patronací Šárky Chládkové Táborské, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1.
Filmový TRHák 2015
24-6-2015

Filmový TRHák 2015

Už je to tak! Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech vyrostl více než zdatný konkurent, který už navíc v mnoha ohledech západočeskou přehlídku více či méně depresivních filmů překonal. Je totiž kratší, nevadí mu, když prší, prší a prší, protože své fanoušky nenahání do stanových táborů, a dorazivší filmové hvězdy se nemusejí po příletu na Ruzyň ještě trmácet někam do příhraničních lázní. Ano, řeč je o Filmovém TRHáku a týmu z Brány jazyků, který ho připravuje.
Náměstí Republiky oslavilo jógu
21-6-2015

Náměstí Republiky oslavilo jógu

Evropská federace jógy už podruhé nabídla Pražanům ve spolupráci s Českou federací jógy „Jógové dny dobrých skutků“, jejichž cílem je podpora lidské hodnoty a zdravého životního stylu prostřednictvím cvičení a fyzické aktivity. Na Náměstí Republiky tak byli v neděli v podvečer přihlížející svědky klidu a harmonie, které z cvičení jógy vyzařují.
více aktualit  >