Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé a řidiči,

od 12. září do 25. října probíhá postupně na celém území Městské části Praha 1 podzimní úklid chodníků a vozovek. Prosím vás proto o ohleduplnost a přeparkování vozidel podle pokynů a dopravního značení. Podrobnosti naleznete >> ZDE <<.
Děkuji vám za spolupráci.

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Slavnosti Petřínské pálenky 2015
4-10-2015

Slavnosti Petřínské pálenky 2015

Láska prochází žaludkem, říká se. Na Petříně to je ale díky Karlu Hynku Máchovi (a nejen jemu) přeci jen trochu komplikovanější. A aby to bylo ještě složitější, jednou do roka si tam zamilovaní mohou své city stvrdit čerstvým jablečným moštem a hlavně pak pálenkou – Petřínskou pálenkou, již tam občanstvo Prahy 1 každoročně vespolek oslavuje.
Nemocnice na Františku má novou jednotku intenzivní péče
1-10-2015

Nemocnice na Františku má novou jednotku intenzivní péče

Zcela novou jednotkou intenzivní péče (JIP) interního oddělení se od 1. října může pochlubit Nemocnice na Františku, jejímž zřizovatelem je Městská část Praha 1. Její výstavba začala v prosinci loňského roku a od začátku srpna byla ve zkušebním provozu. Jednotka je vybavena pěti lůžky včetně jednoho samostatného pokoje a MČ Praha 1 na její vybudování vynaložila zhruba šest milionů korun.
Žofín opět hostil Legendy Nočního proudu
1-10-2015

Žofín opět hostil Legendy Nočního proudu

Noční proud, nejstarší česká rozhlasová diskotéka, letos slaví 26. narozeniny a stejně jako v předchozích letech i tentokrát při té příležitosti rozdával výroční ceny, tzv. „Legendy Nočního proudu“, a to v sedmi kategoriích. Slavnostní večer se tradičně uskutečnil za podpory Městské části Praha 1 v Paláci Žofín.
Projekt Šance pomáhá už 20 let mladým lidem v nouzi
30-9-2015

Projekt Šance pomáhá už 20 let mladým lidem v nouzi

László Sümegh věděl, že chce pomáhat. Znal mladé lidi žijící na ulici a hledal způsob, jak jim pomoci. Úředníci ho ale tehdy nebrali vážně a říkali mu, že ho to přestane za čtrnáct dní, za měsíc bavit. Zmýlili se. Vydržel dodnes.
Připomněli jsme si svatého Václava
27-9-2015

Připomněli jsme si svatého Václava

V neděli, v předvečer svátku sv. Václava, se horní část Václavského náměstí zaplnila účastníky tradičního Svatováclavského duchovního zastavení. To se na tomto místě každoročně koná jako komorní připomenutí českého knížete, světce a patrona, jehož ostatky jsou vždy po skončení akce, za zvuku zvonů celé země, převezeny z Hradu do Staré Boleslavi.
Manželé Ječmínkovi jsou svoji už padesát let
25-9-2015

Manželé Ječmínkovi jsou svoji už padesát let

Na začátku jejich lásky byl sport a láska i sport je provázejí dodnes – čtyřiapadesát let od prvního seznámení a padesát od svatby. Alena a Roman Ječmínkovi se vzali 29. září 1965 a téměř na den přesně, jen o pět desetiletí později, si svoji svatbu zopakovali. Už jí ale hrdě mohli říkat ZLATÁ a doprovodili je na ni ti, kteří při té první nebyli ještě na světě.
David Lagercrantz navštívil Prahu 1 a své čtenáře
23-9-2015

David Lagercrantz navštívil Prahu 1 a své čtenáře

Od úterý do čtvrtka pobýval v Praze 1 světově známý švédský spisovatel a novinář David Lagercrantz, autor nového bestselleru „Dívka v pavoučí síti“, který navazuje na světový knižní fenomén Stiega Larssona, trilogii o časopise Milénium, jejíž první díl – Muži, kteří nenávidí ženy – vyšel před deseti lety.
Školáci i předškoláci z Prahy 1 vyrazili zdarma na Večerníčkovu výstavu
23-9-2015

Školáci i předškoláci z Prahy 1 vyrazili zdarma na Večerníčkovu výstavu

AKTUALIZOVÁNO! Nová fotogalerie ke stažení! Večerníček slaví 50. narozeniny – a to s velkou parádou! A protože se mu „narozky“ vydařily a dětem i dospělým se výstava, která se při té příležitosti koná, líbí, můžete ji navštívit až do 27. září, protože byla pro velký zájem prodloužena. A děti z mateřských a základních škol Prahy 1 navíc od své radnice dostaly bezva dárek – bezplatný vstup do Musea Kampa i do Valdštejnské jízdárny, kde narozeninová expozice probíhá.
Požádejte si o grant v oblasti sportu pro rok 2015
23-9-2015

Požádejte si o grant v oblasti sportu pro rok 2015

Rada Městské části Praha 1 vyhlašuje grantové řízení na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působících na území MČ Praha 1 v oblasti sportu pro rok 2015. Smyslem a cílem grantů v oblasti sportu je podpořit široké spektrum nabídky sportovních příležitostí (existující funkční aktivity i začínající subjekty), jež slouží ke sportovnímu vyžití především občanům Městské části Praha 1.
Staroměstská radnice byla o víkendu dokořán
20-9-2015

Staroměstská radnice byla o víkendu dokořán

„Radnice dokořán“ – tak se jmenoval speciální víkend otevřených dveří na Staroměstské radnici, která se v sobotu i v neděli představila zájemcům od sklepa, přesněji od kanalizace, až po věž. A otevřeny byly i prostory, které jsou jinak většinou nepřístupné. Na návštěvníky čekalo i pár překvapení – jedno měla na svědomí i Městská část Praha 1.
Pétanque opět rozdával dobrou náladu
20-9-2015

Pétanque opět rozdával dobrou náladu

Střelecký ostrov obsadily v neděli na celý den pétanque a s ním zhruba stovka milovníků tohoto krásného sportu i důvodu, proč se sejít s přáteli. Uskutečnily se tam totiž finálový turnaj druhého ročníku „Ligy pétanque pro seniory“ a šestý ročník rodinného turnaje „Sbohem, léto“.
Spolky z Prahy 1 odvádějí velký kus práce
16-9-2015

Spolky z Prahy 1 odvádějí velký kus práce

Ovocný trh jako by se ve středu vrátil ke svému původnímu účelu, kterému sloužil od třináctého do počátku dvacátého století. Jen ovoce vystřídala nabídka volnočasových, vzdělávacích a jiných obecně prospěšných aktivit, služeb a akcí a místo trhovkyň v širokých sukních a s mocnými hlasy ozdobili náměstí za Stavovským divadlem pěkné stánky a v nich sympatické ženy a muži.
Fyziognomie ducha – expozice v Klementinu
16-9-2015

Fyziognomie ducha – expozice v Klementinu

Jana Pavla II., Franze Kafku, Thomase Manna, papeže Františka, Paganiniho, Gagarina, Václava Havla, T. G. Masaryka, Bertolta Brechta a další světové osobnosti nabízí výstava obrazů Paula Staseka s názvem Fyziognomie ducha, kterou můžete v Klementinu navštívit do 25. října.
Hrdinství našich letců mapuje nová kniha
15-9-2015

Hrdinství našich letců mapuje nová kniha

„Na křídlech za lva“ – tak se jmenuje právě vydaná kniha Jiřího a Ondřeje Soukupových, věnovaná československým letcům, kteří bojovali ve slavné Bitvě o Británii. Bojovali ale většinou už předtím ve Francii a poté po celou druhou světovou válku a patřili k tomu nejlepšímu, co Československo nabídlo světovému boji za svobodu a demokracii. A proto se jim také komunisté, v drtivé většině to nejhorší z našeho národa, po puči v roce 1948 tak mstili.
Komplexní úklid komunikací - podzim 2015
26-8-2015

Komplexní úklid komunikací - podzim 2015

Během pěti podzimních víkendů od soboty 12.září 2015 (termíny 12.9. - 13.9. - 19.9. - 20.9. - 10.10. - 11.10. - 17.10. - 24.10. - 25.10. 2015, čas: 8:00 - 15:00 hod.) proběhne na celém území Městské části Praha 1 podzimní etapa komplexního úklidu komunikací - chodníků a vozovek. Radnice se bude snažit, aby byl plošný úklid všech komunikací proveden co nejpečlivěji, bohužel řada bezohledných řidičů její práci značně komplikuje. Respektujte proto, prosíme, příslušné pokyny a dopravní značení.
více aktualit  >