Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti a vážení sousedé,

vítám vás zpátky z prázdnin a dovolených, přeji vám krásný zbytek léta a těším se na setkání při některé z akcí na území naší městské části.

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1

Čaj chutná i o sedmé
25-8-2016

Čaj chutná i o sedmé

Jste žena, která bydlí v Praze 1 a občas by ráda zavítala do sympatické dámské společnosti? Tak v tom případě si v kalendáři zaškrtněte v každém z následujících měsíců poslední čtvrtek. Tehdy totiž pokaždé budete moci přijít do Galerie 1 ve Štěpánské 47 na „Čaj o sedmé“, setkat se tam s dámami z první městské části a ochutnat k tomu, jak název napovídá, výtečný čaj.
Dětský den s Karlem IV.
26-8-2016

Dětský den s Karlem IV.

K příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. si Vás dovolujeme pozvat na akci "Poznej svého souseda – Karel IV. – Dětské hraní" konanou pod záštitou Ing. Oldřicha Lomeckého, starosty MČ Praha 1 a Mgr. Evy Špačkové, radní pro oblast školství a občanské společnosti. Park Kampa, Praha 1 – Malá strana (vstup od Říční ulice) 30. srpna 2016 - od 14 hodin do 19 hodin. Pro děti je zajištěn bohatý program s plněním úkolů a vědomostními otázkami na téma “Karel IV.", odměňováním a pasováním na rytíře či dvorní dámy a fotografováním v dobových kostýmech. 14:00 - Zahájeni - Průvod císaře Karla IV. a císařovny, šerm, hudební vystoupení, kejklíř, loutkové divadlo „O princezně se zlatou hvězdou", pěší rytířský turnaj na počest císaře, tanečnice, povídání o dobové módě. Tradiční řemeslná výroba. Občerstvení.  Změna programu vyhrazena. Vstupné zdarma!
Hudební Petrské léto v parku Lannova 30.8.2016
15-8-2016

Hudební Petrské léto v parku Lannova 30.8.2016

Městská část Praha 1 pod záštitou radní pro oblast školství a občanské společnosti Mgr. Evy Špačkové a Sdružení taoistického tai chi si Vás dovolují pozvat na akci  HUDEBNÍ PETRSKÉ LÉTO  Park Lannova, nábř. Ludvíka Svobody 30.8.2016 16-20 hod * ODPOLEDNE PRO VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY 16-18 HODIN * UKÁZKY CVIČENÍ PRO SENIORY CVIČENÍ TAI - CHI * KONCERT 18-20 HODIN POUŤOVÝ ORCHESTR
Spolkový Jarmark Václavské nám. 1.9.2016
15-8-2016

Spolkový Jarmark Václavské nám. 1.9.2016

Městská část Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na  SPOLKOVÝ JARMARK  1. 9. od 15 do 18 hod VE SPODNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ. V rámci akce budou mít spolky možnost prezentace své činnosti a dále také možnost seznámit se mezi sebou navzájem. Celou akcí vás provede moderátor Alexander Hemala. Připraveny jsou pro vás i ukázky sborového zpěvu, cvičení tai chi a hudební doprovod. Těšíme se na setkání s vámi!
Jednorázová změna úředních hodin pro výdej parkovacích karet - 30. 8. 2016 výdej zrušen
25-8-2016

Jednorázová změna úředních hodin pro výdej parkovacích karet - 30. 8. 2016 výdej zrušen

Vážení, dovolte nám, abychom Vás informovali o jednorázové změně úředních hodin oddělení Zóny placeného stání pro výdej parkovacích karet Odboru dopravy ÚMČ Praha 1. Dne 30.8.2016 bude z provozních důvodů zrušen výdej parkovacích karet a to po celý den. Děkujeme za pochopení.
Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí
23-8-2016

Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí

Městská část Praha 1 a Nadace Srdce sportu uspořádaly v úterý 23. srpna první díl série sousedských akcí s názvem „HUDEBNÍ PETRSKÉ LÉTO“, které celkem čtyřikrát proběhnou na multifunkčním hřišti v Parku Lannova na nábřeží Ludvíka Svobody. Každou akci uspořádá ve spolupráci s radnicí jedna z neziskových organizací se sídlem v Praze 1.
21. srpen – osmačtyřicet let poté
21-8-2016

21. srpen – osmačtyřicet let poté

Vzpomínková akce spojená s výstavou a koncerty skvělých muzikantů, pamětníků invaze 1968, jako jsou SMS s Martinem Schulzem, Primitives Group, Vladimír Merta, Jaroslav Hutka, Aktual Milana Knížáka, Luboš Andršt či George and Beatovens. To byl 21. srpen 2016 na pražském Můstku, připomínající srpnovou okupaci a spolupořádaný spolky Klub VIP IPA a Publicum commodum za podpory Městské části Praha 1.
Dny evropského dědictví 2016
19-8-2016

Dny evropského dědictví 2016

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ OPĚT ODEMKNOU BRÁNY PAMÁTEK - Městská část Praha 1 jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska od roku 1994 každoročně organizuje Dny evropského dědictví (European Heritage Days) a i letos Vás srdečně zve na prohlídku památek na svém území. Již 19. ročník Dnů evropského dědictví na MČ Praha 1 tentokrát proběhne ve dnech 3. a 4. září. V Praze 1 můžete zdarma navštívit nově obnovený interiér kostela sv. Karla Boromejského, historické podzemí (lapidárium) Betlémské kaple, kostel sv. Michala a bývalý hřbitov (zahrada) V Jirchářích, zahradu i koncertní sál Lichtenštejnského paláce a sklep s rytinou od Jana Slavíčka v ulici Úvoz.
I ve 125 letech jí to sluší
20-8-2016

I ve 125 letech jí to sluší

Celý uplynulý víkend patřil na Petříně 125. narozeninám Petřínské rozhledny. Na všechny návštěvníky čekaly po oba dny stánky se suvenýry, občerstvením i informacemi, tematické prohlídky, hudební koncerty, tvořivé dílny, workshopy, soutěže i vystoupení kouzelníka. Spolupořadatelem vydařené akce Muzea hl. m. Prahy byla Městská část Praha 1.
Výstava pro milovníky filmů a proti xenofobii
14-8-2016

Výstava pro milovníky filmů a proti xenofobii

Do 28. srpna můžete na několika místech Prahy 1 zhlédnout výstavu filmových plakátů česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla, pořádanou nadací Palbric Art Foundation ve spolupráci s Prahou 1. Výstava chce zároveň podpořit diverzitu a pomoci ke zmírnění xenofobie.
Před 71 lety přistály v Praze spitfiry RAF
13-8-2016

Před 71 lety přistály v Praze spitfiry RAF

Po měsících průtahů ze strany komunistů a jejich sovětských velitelů se v podvečer 13. srpna 1945 mohli konečně do vlasti vrátit čeští a slovenští letci britského letectva RAF. Mezi prvními do války odcházeli a mezi posledními se tak z ní vrátili. Leteckými útvary na západě (Francie, Británie) prošlo během války téměř 2 500 Čechoslováků, více než pět stovek jich v bojích padlo. Jejich památku připomnělo setkání na Klárově.
Sportovci z Bambergu dorazili do Prahy 1
11-8-2016

Sportovci z Bambergu dorazili do Prahy 1

Skupina dvanácti cyklistů z bavorského partnerského města Bambergu přijela na několikadenní návštěvu Městské části Praha 1. Výpravu, která celou cestu tam i zpět absolvuje na kolech, tvoří členové klubu ADFC Bamberg, který je pobočkou Německého cyklistického klubu. V Brožíkově síni Staroměstské radnice je slavnostně přivítali starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a radní Prahy 1 Jan Krejčí.
Srpnová plavba lodí zavedla seniory ke zlíchovskému kostelíku
10-8-2016

Srpnová plavba lodí zavedla seniory ke zlíchovskému kostelíku

Středeční dopoledne patřilo další plavbě lodí pro seniory. Seniorští výletníci tentokrát zamířili k Čechovu mostu, dále podél Smíchova a Vyšehradu až ke Zlíchovu, kterému vévodí krásný kostelík sv. Filipa a Jakuba, stojící na tamější skále. Stejně jako při předchozích plavbách i tentokrát panovala na lodi skvělá zábava, o kterou se postarali nádherné pohledy na Prahu, členové kapely Steamboat Stompers, poutavé vyprávění i napínavá tombola.
Městská část Praha 1 podpořila příměstský tábor pro malé tenisty
10-8-2016

Městská část Praha 1 podpořila příměstský tábor pro malé tenisty

Dva týdenní turnusy nabízí příměstský tábor „Tenisová akademie“, organizovaný Tenisovou akademií Bálek ve spolupráci se spolkem Sport4active a za podpory Městské části Praha 1. Tábor se koná v pražských Kobylisích a vedou ho zkušení trenéři, kteří se věnují jak dětem, jež už tenis provozují, tak i úplným začátečníkům.
Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí
9-8-2016

Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí

Procházka od náměstí Republiky ke Štefánikovu mostu by zhruba za čtyři roky mohla vypadat úplně jinak: měla by být podstatně příjemnější, kultivovanější a s výrazně klidnější okolní dopravou. A na jejím konci by navíc tou dobou už měla stát nová moderní budova se slavnou Slovanskou epopejí Alfonse Muchy uvnitř. Po jejím zhlédnutí by se pak dalo pokračovat po novém schodišti na náplavku a dále proti proudu Vltavy. Revoluční proměnu Revoluční ulice představil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
více aktualit  >