Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé, milé dámy a pánové,

s koncem prázdnin se opět rozběhly naše cykly přátelských setkání "Čaj o sedmé" a "Vostrý kafe". Všechny vás na ně co nejsrdečněji zvu a spolu s kolegyněmi a kolegy se těším na shledanou.

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Staroměstská radnice byla o víkendu dokořán
17-9-2017

Staroměstská radnice byla o víkendu dokořán

Zástupy lidí využily o víkendu možnost navštívit Staroměstskou radnici a prohlédnout si celý její komplex – reprezentační sály, dům U Minuty, sklepy domů na Malém náměstí, podzemí radnice, kanalizaci pod ní nebo třeba svatební síň. A právě o program ve svatební síni se v neděli starala Městská část Praha 1. Akce s názvem „Radnice dokořán“ byla oslavou výročí založení Staroměstské radnice.
Zažít město jinak
16-9-2017

Zažít město jinak

V celkem devadesáti lokalitách po celé republice, z toho na osmi místech v Praze 1, se po roce opět sešli lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby své město zažili jinak, aby se blíže seznámili se svými sousedy, s divadly, kapelami, galeriemi či podnikateli z okolí. Slavnosti „Zažít město jinak“ už od roku 2006 sbližují lidi a oživují veřejný prostor koncerty, divadelními scénkami, dílnami, hrami pro děti nebo třeba kulinářskými výtvory místních lidí.
Slovanský ostrov si připomněl 15 let od povodně
16-9-2017

Slovanský ostrov si připomněl 15 let od povodně

Profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, strážníci, policisté, příslušníci armádních aktivních záloh a další členové Integrovaného záchranného systému (IZS) se spolu s veřejností sešli na Slovanském ostrově, aby si připomněli patnácté výročí ničivé povodně, která citelně poškodila i palác Žofín, jenž se spolu s celým ostrovem ocitl v roce 2002 pod vodou. Návštěvníci se tak mohli seznámit se špičkovým vybavením jednotek IZS.
Téměř 500 dětí běželo do školy!
14-9-2017

Téměř 500 dětí běželo do školy!

Tradiční sportovně-radostná akce „Běžíme do školy“ dokázala nemožné! Do školy naplno a s chutí běželo necelých pět stovek dětí z mateřských a základních škol – tolik jich totiž dorazilo do parku Kampa, kde si mohly vyzkoušet, jak jsou na tom s běháním, a soudě podle obrovského nasazení všech malých i větších běžců, běh děti z Prahy 1 baví, a to i tehdy, když je to do školy.
VáclavART – mladí sochaři na náměstí čekajícím na změny
12-9-2017

VáclavART – mladí sochaři na náměstí čekajícím na změny

V horní polovině Václavského náměstí a v obchodním domě Van Graaf si do 10. října můžete prohlédnout zajímavou výstavu soch mladých autorů, která se jmenuje VáclavART a kterou za podpory Městské části Praha 1 pořádá Sdružení Nového Města pražského. Projekt chce uvést nové umění do veřejného prostoru, oživit ho, ale i provokovat a přinést nové impulzy do debaty o budoucí podobě Václavského náměstí.
Spolkový jarmark představil spolky a další neziskovky
12-9-2017

Spolkový jarmark představil spolky a další neziskovky

Věnují se dětem i seniorům, lidem zdravým i handicapovaným. Nabízejí volnočasové aktivity i vzdělávání, organizují sousedská setkání, dětské dny, kulturní akce i aktivity pro staré, nemocné a osamělé lidi. Vytvářejí tak podstatnou součást toho, čemu se od dob Václava Havla říká „občanská společnost“. Městská část Praha 1 si jejich činnosti velmi váží a podporuje ji. Proto také na Můstku zorganizovala „Spolkový jarmark“.
Galerie 1 zve (nejen) na osvobozené slepice Milana Kasla
5-9-2017

Galerie 1 zve (nejen) na osvobozené slepice Milana Kasla

Do 30. září nabízí Galerie 1 ve Štěpánské 47 výstavu obrazů Milana Kasla s názvem „Proč? Pro slepičí kvoč!“. Expozice se zároveň stala zahájením projektu „Šance pro slepice“, který chce české konzumenty inspirovat k nákupu vajec z ohleduplných chovů slepic a který připravila iniciativa „Slepice v nouzi“.
Připomenutí hrdinství hasičů a záchranářů
11-9-2017

Připomenutí hrdinství hasičů a záchranářů

Před šestnácti lety zaútočili teroristé na Spojené státy americké. Počet obětí apokalypsy sledované celým světem byl 2 997. Bylo mezi nimi také 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Další hasiči a záchranáři dodnes umírají na nemoci způsobené dlouhodobým pobytem v troskách mrakodrapů. Stejně jako každý rok i letos se 11. září sešli občané Prahy 1 a její návštěvníci na Kampě, aby uctili památku obětí útoku.
Birell Grand Prix Praha ozdobily výborné výkony i vynikající atmosféra
9-9-2017

Birell Grand Prix Praha ozdobily výborné výkony i vynikající atmosféra

Dvaadvacátý ročník běžeckého závodu Birell Grand Prix Praha se opravdu povedl – širokým startovním polem, vynikající atmosférou na trati i podél ní a samozřejmě skvělými výkony, zejména pak novým světovým rekordem běžkyně Joyciline Jepkosgei, jež jako první žena v historii zvládla silniční desítku pod půl hodiny. Bojovné výkony ale předvedli i běžci z Prahy 1.
Dny evropského dědictví otevřely běžně nepřístupné památky
10-9-2017

Dny evropského dědictví otevřely běžně nepřístupné památky

Letos už dvacátý ročník Dnů evropského dědictví (European Heritage Days) po roce opět zpřístupnil zajímavé soukromé i veřejné památky, a to včetně těch, které buď nebývají běžně přístupné, nebo jsou otevřeny jen příležitostně. Městská část Praha 1 nabídla v rámci dvoudenní akce prohlídku devíti historických míst.
Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…
10-9-2017

Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…

„Život byl vždycky dar nad mé síly, kdykoliv jsem byl sám“, můžeme číst v nádherné Romanci pro křídlovku českého spisovatele a básníka Františka Hrubína. A že nebýt sám je krásná věc, se přesvědčil každý, kdo dorazil na Žofín, kde Městská část Praha 1 uspořádala zábavné odpoledne, na které pozvala všechny babičky, dědečky, maminky, tatínky i ty nejmenší a které se jmenovalo „Hvězdy září v září“.
Veletrh ukázal, že řemeslo dokáže být krásné
8-9-2017

Veletrh ukázal, že řemeslo dokáže být krásné

Magistrát hl. m. Prahy uspořádal na Ovocném trhu „Veletrh řemesel“, který během dvou dnů nabídl ukázky řemeslného umění, možnost nákupu výrobků a služeb či aktivní program pro děti a dospělé a který v neposlední řadě představil odborné školy a učiliště i řemeslné obory, jež se na nich vyučují.
Vostrý kafe chutnalo i s osobní trenérkou
6-9-2017

Vostrý kafe chutnalo i s osobní trenérkou

Karolína Skalová, osobní trenérka v oblasti fitness, výživy a dietologie, byla prvním poprázdninovým hostem pravidelného cyklu přátelských setkání mužů z Prahy 1, který v hotelu Juliš pořádá Městská část Praha 1. Hostitelem „Vostrýho kafe“ byl tentokrát radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman.
I v Praze 1 začal nový školní rok
4-9-2017

I v Praze 1 začal nový školní rok

Více než dva a půl tisíce žáků nastoupilo první školní den do základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1. Přivítalo je tam celkem 206 učitelek a učitelů. Na ZŠ Brána jazyků na Uhelném trhu děti navíc přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Škola díky investici radnice získala krásnou novou fasádu a v jejím zrekonstruovaném atriu je dětem k dispozici relaxační místnost.
Senioři pluli na vlnách hvězd
17-8-2017

Senioři pluli na vlnách hvězd

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, senioři z Prahy 1 ale vědí své. Vydejte se někdy s nimi na plavbu po Vltavě, a pochopíte to taky: klidná hladina řeky, jež učarovala Bedřichu Smetanovi, město po obou březích, které okouzluje celý svět, a k tomu parta lidí, kteří si to dokážou užít. Takto vypadají plavby organizované Městskou částí Praha 1 a takto vypadá zážitek, který stojí za to. A pohled to je k nezaplacení, o kráse nemluvě.
více aktualit  >