Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé a řidiči,

o víkendech v období od 9.4. do 28.5. proběhne komplexní jarní úklid komunikací. S tím je samozřejmě spojena nutnost krátkodobého přeparkování vozidel. Prosím vás proto o spolupráci a respektování dopravního značení. Více informací >>> ZDE <<< 
Děkuji vám.

Oldřich Lomecký
starosta Prahy 1
Na Petřín se sjeli středověcí bojovníci z celého světa!
5-5-2016

Na Petřín se sjeli středověcí bojovníci z celého světa!

Mistrovství světa v plně kontaktním středověkém boji nabídne souboje týmů z více než třiceti zemí světa. Obří aréna, která vyrostla nedaleko Petřínské rozhledny, bude od 7. května po čtyři dny hostit šestý ročník Bitvy národů (Battle of the Nations). Světovému šampionátu udělil svoji záštitu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Publicum Commodum uspořádalo v Pečkárně pietní shromáždění
4-5-2016

Publicum Commodum uspořádalo v Pečkárně pietní shromáždění

V průběhu Druhé světové války přišlo o život 360 000 našich obyvatel. 195 000 z nich zahynulo v koncentračních táborech a na popravištích. Všechny tyto oběti připomněla vzpomínková akce spolku Publicum Commodum, zorganizovaná za podpory Městské části Praha 1 v bývalém Petschkově paláci v ulici Politických vězňů, kde bylo za války sídlo gestapa a kde dnes sídlí Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1
3-5-2016

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

Galerie 1 nabízí v těchto dnech krásnou výstavu, v níž hlavní role hrají děti, mladí lidé a Karel IV. Výstavu výtvarných prací i výsledků projektového pátrání žáků a studentů z mateřských, základních a středních škol v Praze 1, která se koná při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. a kterou je v Galerii 1 ve Štěpánské 47 možné zhlédnout do 14. května. Tak si pospěšte.
Šifra Otce vlasti
3-5-2016

Šifra Otce vlasti

Nové Město pražské a Karla IV. jako stavitele a vizionáře, který z Prahy – bohužel jen na krátký čas – učinil metropoli středověké Evropy, představuje projekt organizovaný Sdružením Nového města pražského. Jeho součástí je i výstava, kterou je možné do začátku června zhlédnout v horní části Václavského náměstí.
Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci
2-5-2016

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

Městské části Praha 1, 2, 3 a 9 chtějí od nynějška úzce spolupracovat. Zavázaly se k tomu v memorandu o spolupráci, které slavnostně podepsaly na Novoměstské radnici. Chtějí tak do budoucna mimo jiné vzájemně koordinovat postup při plánování tras MHD, při jednání s vedením hlavního města o dobudování městského obchvatu a při řešení dalších dopravních problémů.
Petřín opět patřil Máchovi
1-5-2016

Petřín opět patřil Máchovi

Už čtvrtý ročník prvomájové akce Muzea hlavního města Prahy s názvem Den s Máchou na Petříně hostilo opět okolí Petřínské rozhledny. Setkání nabízející řadu zajímavostí – umělecký program, soutěže, výtvarné dílny i občerstvení – tradičně podpořila Městská část Praha 1 a svojí záštitou pak starosta Oldřich Lomecký.
Májovou Kampou se nesl sborový zpěv
1-5-2016

Májovou Kampou se nesl sborový zpěv

Strávit první máj můžete nejen líbáním pod rozkvetlou třešní, ale například i sborovým zpěvem v parku. Přesně tak to vymyslelo a za podpory Městské části Praha 1 zorganizovalo rádio Classic Praha, které neobvyklý, ale velmi sympatický happening nazvalo Sborovna.
Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice
30-4-2016

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Zástupy čarodějnic, divoženek, poběhlic, jedubab, bosorek a dalších ženštin pochybného původu, vzezření, bydliště i názorů na svět a život proudily v sobotu večer od Malostranského náměstí na Kampu, kde v parku – na hranici připravené počestným občanstvem – vzaly jejich životy zasvé. A to i přesto, že tváře jejich byly přes vlivy duší zkažených půvabné až krásné. Však na nich měšťané mnozí mohli oči nechat.
Pražský majáles vyvrcholil v Letňanech
29-4-2016

Pražský majáles vyvrcholil v Letňanech

Na zcela zaplněném letňanském výstavišti byl zakončen více než měsíc příprav a akcí, symbolicky zahájený vztyčením májky na náměstí před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Odtud také v pátek dopoledne vyrazil studentský majálesový průvod, po jehož skončení odstartoval převážně hudební programový maraton, trvající od brzkého odpoledne do pozdního večera.
Od radnice vyrazil majálesový průvod
29-4-2016

Od radnice vyrazil majálesový průvod

Není průvod jako průvod: zatímco v Paříži mladí lidé v těchto dnech házejí po policistech kameny, v Praze 1 obě skupiny v pátek pochodovaly ve vzájemné symbióze. Studenti v barvách svých škol zamířili od radnice ve Vodičkově ulici na vyvrcholení majálesu v Letňanech a policisté, věrní poněkud fádnímu zbarvení, je v poměrně hojném počtu doprovodili.
Volkswagen Maraton Praha - 8. května 2016
28-4-2016

Volkswagen Maraton Praha - 8. května 2016

V neděli 8. května se zaplní ulice Prahy běžci z celého světa. Jeden z nejkrásnějších maratonů, Volkswagen Maraton Praha, který běžce z České republiky i celého světa opět zavede do jedinečných historických míst naší městské části, se blíží. Dovolujeme si vás proto v předstihu upozornit na krátkodobá dopravní omezení, ke kterým v souvislosti s touto výjimečnou sportovní akcí dojde, a požádat vás o pochopení a trpělivost.
AKCE CIHLA odstartovala
29-4-2016

AKCE CIHLA odstartovala

Začátek ulice Na příkopě u Obecního domu zažil v pátek odpoledne srocení masek. Ne že by se snad s jednodenním předstihem chystaly na krutý osud na čarodějnické hranici – tyto masky totiž měly jiný cíl: zahájení benefiční AKCE CIHLA.
Létali jsme napříč handicapy
25-4-2016

Létali jsme napříč handicapy

Skvělá atmosféra vládla v pondělí v letňanské Hurricane Factory při akci, která názorně ukázala, že handicap může být opravdu jen slovo. Největší zásluhu měl na tom pořadatelský spolek se symbolickým názvem „Cesta za snem“, ale vydatně mu pomohli další organizace, firmy a dobří lidé. Patřila k nim i Městská část Praha 1, která si za svoji podporu vysloužila velké poděkování.
Reprezentační družstvo radnice absolvovalo O2 Pražskou štafetu 4x5 km
19-4-2016

Reprezentační družstvo radnice absolvovalo O2 Pražskou štafetu 4x5 km

Seriál pražských vytrvalostních běhů RunCzech se rozrostl o další skvělý závod – O2 Pražskou štafetu 4x5 km. Čtyři tisíce běžkyň a běžců vyrazily na trať vedoucí z Výstaviště do Stromovky a zpět a tento příjemný okruh si nenechala ujít ani sympatická a ryze dámská štafeta Městské části Praha 1, tvořená Veronikou Blažkovou, Marií Hrabovskou, Annou Beránkovou a finišující Lyly Tranovou.
S Prahou 1 tančil celý svět
22-4-2016

S Prahou 1 tančil celý svět

Páteční večer byl na Žofíně sváteční a taneční. Městská část Praha 1 totiž po roce opět uspořádala svůj reprezentační ples. Letos pod názvem „S Prahou 1 tančí celý svět“. Eiffelova věž, londýnský Big Ben, šikmá věž v Pise a další celosvětově známé dominanty se zaskvěly v plné kráse na dohled od Národního divadla, a to jak v podobě doplňků večerních šatů krásných dívek a žen nebo třeba vkusných ozdob slavnostně prostřených stolů, tak i prostřednictvím nesmrtelných hudebních skladeb.
více aktualit  >