Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení pánové,

po Čaji o sedmé, určeném našim ženám, přicházíme na řadu i my –
a pěkně zostra. Zvu vás proto na Vostrý kafe – poprvé ve středu
1. února od 19 hod. v hotelu Juliš.

Více informací >>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Praha 1 bude i letos dobrým hospodářem
17-1-2017

Praha 1 bude i letos dobrým hospodářem

834 milionů korun příjmů a 834 milionů korun výdajů – takové jsou základní parametry rozpočtu Městské části Praha 1 na rok 2017, který v úterý schválili její zastupitelé. Radnice tak bude moci realizovat řadu projektů zaměřených na zklidňování dopravy, na zvyšování bezpečnosti v ulicích, na sociální projekty i opravy komunikací a bytového fondu.
Winter Classic Prague 2017
14-1-2017

Winter Classic Prague 2017

Sjeli se z celé republiky, aby si společně užili to, co je spojuje a co mají rádi – hokej. Někteří ho hráli nebo ještě hrají v soutěžích „od ligy dolů“, jiní ho provozují rekreačně. Každý rok se pak v lednu sejdou na Františku, kde si po vzoru zámořských hokejistů „střihnou“ Winter Classic – v tomto případě s dovětkem Prague. Letos tedy Winter Classic Prague 2017.
Na Žofíně soutěžili mladí kadeřníci, vizážisté a stylisté
11-1-2017

Na Žofíně soutěžili mladí kadeřníci, vizážisté a stylisté

Dámský společenský účes, zdobení nehtů, malování na tělo, dámský střih a styling, foukaná, pánský střih a styling a soutěžní make-up – to byly soutěžní kategorie Mistrovství ČR – Koruny Kreativity Junior 2017, které se ve středu uskutečnilo v Paláci Žofín. Předsedy odborných komisí byli pořadatelé akce – Pavel Filandr, přední český vizážista, stylista a módní návrhář, a Jakub Syllte, předseda mistrovství a manažer Pavla Filandra.
Vostrý kafe – večery pro pány z Prahy 1
13-1-2017

Vostrý kafe – večery pro pány z Prahy 1

Středa 1. února od 19 do 21 hodin a šachový klub hotelu Juliš na Václavském náměstí 22 – to jsou nejdůležitější údaje pro všechny muže z Prahy 1, kteří chtějí strávit příjemný večer v ryze pánské společnosti. Odstartuje totiž projekt, jenž se bude konat každou první středu v měsíci a který připravuje Městská část Praha 1.
Galerie 1 vstoupila do roku 2017 s Martinem Zhoufem
5-1-2017

Galerie 1 vstoupila do roku 2017 s Martinem Zhoufem

Obrazy plné temných mraků, barev a témat. Svět dobrodružství, nebezpečí i čiré hrůzy. Svět sci-fi. Svět Julese Verna, Raye Bradburyho, Isaaca Asimova nebo třeba Ondřeje Neffa. To je aktuální a letošní první výstava v Galerii 1 ve Štěpánské 47 s názvem Martin Zhouf – Retrofuturospektiva.
Silvestr odstartoval na ledě
31-12-2016

Silvestr odstartoval na ledě

Poslední den uplynulého roku jsme mohli strávit třeba při dobré muzice a zároveň na bruslích – a to vše na Ovocném trhu. Odpoledne totiž na tamější kluziště nejdříve dorazil DJ Martin Hrdinka a po něm pak hvězdy české verze muzikálu Pomáda. Hlavně tam ale přišly desítky dětí s rodiči a mladých i starších lidí, kteří si chtěli před večerními oslavami protáhnout tělo.
Sváteční den začal tradičně
24-12-2016

Sváteční den začal tradičně

Výbornou rybí polévku mohl ochutnat každý, kdo na Štědrý den přišel na Můstek a na Kampu. Představitelé Městské části Praha 1 tam tradičně nabídli tento symbolický dárek lidem potřebným, lidem ze sousedství i lidem, kteří k nám přijeli strávit nejkrásnější svátky roku.
Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017
19-12-2016

Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017

I v roce 2017 Městská část Praha 1 podpoří dotacemi projekty z oblasti Ochrany kulturního dědictví, rozvoje občanské společnosti a spolkové činnosti a kultury. Do 20. 1. (kultura a spolková činnost) a 24. 2. (ochrana kulturního dědictví) je možné podat žádost o dotaci. Hromadná konzultace k dotačnímu řízení pro rok 2017 se uskuteční v pátek 6. ledna 2016 od 9 do 11 hod v zasedací místnosti v pasáži ÚMČ P1, Vodičkova 18. Více informací o jednotlivých dotačních programech naleznete zde v článku...
Městská část Praha 1 vyhlásila dotační program v oblasti sportu pro rok 2017
16-12-2016

Městská část Praha 1 vyhlásila dotační program v oblasti sportu pro rok 2017

Městská část Praha 1 vyhlásila dotační program v oblasti sportu pro rok 2017. Vyhlášení dotačního programu probíhá ve dvou směrech: na dlouhodobou činnost s mládeží z MČ Praha 1, případně na území Prahy 1 v oblasti sportu a na opravu, vybavení, případně rozšíření sportovišť a sportovních prostor na území MČ Praha 1 užívaných k dlouhodobé činnosti s mládeží. Zde naleznete veškeré informace a potřebné dokumenty.
Granty na Opravu domovního fondu (GODF) na území Prahy 1 v roce 2017
15-12-2016

Granty na Opravu domovního fondu (GODF) na území Prahy 1 v roce 2017

Městská část Praha 1 jako poskytovatel má zájem prostřednictvím veřejných prostředků zlepšit stav domovního fondu na území Prahy 1 s tím, že do tohoto procesu je vhodné zapojit i vlastníky těchto domů. Za tímto účelem vyhlašuje Městská část Praha 1 pro rok 2017 Granty na Opravu domovního fondu na území Prahy 1 (dále jen grantové řízení), v rámci kterého má MČP1 zájem rozdělit mimořádné jednorázové prostředky (granty). Podrobnosti najdete v této aktualitě a také v sekci "Byty, nebytové prostory a privatizace" a "Dotace a granty".
Česká národní banka otevřela svoji pasáž umělcům
19-12-2016

Česká národní banka otevřela svoji pasáž umělcům

Pasáž České národní banky mezi Senovážným náměstím a ulicí Na příkopě dostala novou tvář a nový název. Stala se „Pasáží českého designu“ a byla zkrášlena konceptuálně pojatými výlohami prezentujícími jak zavedené značky, tak začínající zajímavé designéry a tvůrce. Chce procházející lidi zaujmout, oslovit a inspirovat krásou české umělecké tvorby a užitého umění.
Sport nezná bariéry a i Praha 1 proti nim bojuje
17-12-2016

Sport nezná bariéry a i Praha 1 proti nim bojuje

Dolní část Václavského náměstí zaplnili v sobotu nejen turisté a lidé na nákupech, ale také milovníci sportu, a to ne ledajakého, ale sportu s handicapem. Akci s názvem „Sport nezná bariéry“ tam za účasti desítky významných sportovních osobností s handicapem uspořádala organizace Cesta za snem.
Příběh loga Občanského fóra
16-12-2016

Příběh loga Občanského fóra

Do 31. ledna můžete v Museu Kampa a jeho nejbližším okolí zhlédnout výstavu s názvem „Příběh loga Občanského fóra“, jejímž autorem je autor loga Pavel Šťastný, který pro OF pracoval více než rok a dělal tiskové materiály, dopisní papíry, placky, volební plakát či novoročenky. Výstavě udělil svoji záštitu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Dvanáct stovek běžců vyrazilo na vánoční trať
17-12-2016

Dvanáct stovek běžců vyrazilo na vánoční trať

Letošní seriál městských večerních zážitkových běhů NN Night Run vyvrcholil v sobotu večer závodem ČEPS Christmas Night Run na 5 km se startem u Rudolfina. Dvanáct set běžkyň a běžců vyrazilo ve vánočních čepkách a čelovkách podél Vltavy, aby si všichni v předvečer vánočních svátků protáhli těla a aby navíc, pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, přispěli na podporu Nadačního fondu Kapka naděje.
více aktualit  >