Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti, vážení sousedé a návštěvníci, dovoluji si vás všechny co nejsrdečněji pozvat na tradiční Malostranské čarodějnice. Začínají už odpoledne dětským programem v parku Kampa a vyvrcholí pak průvodem s odsouzenými jedubabami, bosorkami a megerami z Malostranského náměstí až k ohnivé hranici. Těšíme se na vás. Podrobnosti >>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Veršomat – poezie na poetickém místě
15-4-2015

Veršomat – poezie na poetickém místě

Japonské i čínské básně, ale i francouzské a aztécké verše si od nynějška můžete v klidu přečíst v parku Kampa, a to u vstupu od mostu Legií. Je tam totiž umístěn veršomat neboli altánek s poezií, vytvořený spolkem Piana na ulici za podpory Městské části Praha 1.
VIII. Pejskařské sousedské setkání
15-4-2015

VIII. Pejskařské sousedské setkání

Městská část Praha 1 si vás dovoluje pozvat na VIII. Pejskařské sousedské setkání v sobotu 25.4.2015 od 14:00 do 18:00 hod. v parku KAMPA (vchod z Říční ulice). Program: Agility parkur, Dogdancing, ukázka záchranářských psů, soutěže a odměny pro čtyřnohé účastníky. Doprovodný program: Country kapela Ohaři.
Malostranské čarodějnice 2015
15-4-2015

Malostranské čarodějnice 2015

Srdečně vás zveme ve čtvrtek 30. dubna 2015 na MALOSTRANSKÉ ČARODĚJNICE 2015. Sraz na Malostranském náměstí 27 v 19.00 hod. OKOLO 19.15 HOD VYRAZÍ PRŮVOD PO TRASE # Mostecká # Karlův most # park Kampa. ČARODĚJNICKÝ SLET U PŘIPRAVENÉ HRANICE NA KAMPĚ CCA 20.00 HOD. Konec programu 22:00 hod. Košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou ! ostatní přijdou s lampióny a buřtíčky !
Kvůli Janovi bylo na Nových mlýnech plno
9-4-2015

Kvůli Janovi bylo na Nových mlýnech plno

Jmenuje se Jan, měří 30,5 centimetru a váží 18 kilogramů. Že má to dítě trochu divné míry? To bude asi tím, že má tělo i srdce z kovu a i ten tvar je poněkud… A to nemluvíme o rodičích, kterých má rozhodně více, než je obvyklé. Ale teď vážně: jméno je v pořádku, získal ho po Janu Nepomuckém, rodinu mu tvoří Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 a navíc to je zvon. Pro naše dobrovolné hasiče ho odlil zvonař Rudolf Manoušek a požehnal ho kardinál Dominik Duka.
Inventura, která potěší
9-4-2015

Inventura, která potěší

Do 2. května je v Galerii 1 k vidění výstava, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nabízí průřez tvorbou malíře Vlada Vovkaniče; nebo, chcete-li, ohlédnutí za jednou tvůrčí etapou. Však se také jmenuje Inventura. Najdete na ní obrazy zasněných přírodních scenerií, impresionistickou Prahu i abstraktně symbolická, meditativní plátna. Konečně: přijďte se přesvědčit sami.
22. Dny evropského filmu
9-4-2015

22. Dny evropského filmu

To nejzajímavější, co v evropské kinematografii v poslední době vzniklo, představuje filmová přehlídka Dny evropského filmu, jejíž dvaadvacátý ročník probíhá v Praze do 16. dubna. Poté se na čtyři dny přestěhuje do Brna. Nabízí více než čtyřicet snímků rozdělených do tematických sekcí.
Francouzské děti jsou na návštěvě Prahy 1
7-4-2015

Francouzské děti jsou na návštěvě Prahy 1

Základní škola Brána jazyků zažívá v těchto týdnech čilý „cizinecký“ ruch a jedna návštěva zahraničních kamarádů z partnerské školy střídá druhou. Celý povelikonoční týden tak v Praze tráví žáci Collège Claude Debussy ze Saint-Germain-en-Laye u Paříže.
Velikonoční trhy na Hradčanském náměstí
4-4-2015

Velikonoční trhy na Hradčanském náměstí

Délka Velikonoc se v Praze 1 neustále prodlužuje. Zatímco v horní části Václavského náměstí budou končit až 12. dubna, na Hradčanském náměstí potrvají dokonce do 26. dubna. Při hledání správných proutků na pomlázku tedy vybírejte opravdu čerstvé kousky, ať vám předčasně neuschnou…
Půlmaratonské představení přilákalo více než 12 tisíc běžců
28-3-2015

Půlmaratonské představení přilákalo více než 12 tisíc běžců

Jeden z nejrychlejších půlmaratonů světa. Největší běžecký závod v České republice. Světové sportovní výkony a nejlepší vytrvalostní běžci. Více než dvacet kapel a tanečníků podél trati. Skvělá atmosféra, jedinečný zážitek a sport v ulicích hlavního města. To jsou superlativy, které zaznívaly na adresu sobotního Sportisima 1/2Maratonu Praha ještě před jeho startem. Ještě před tím, než vyběhlo, za doprovodu Smetanovy Vltavy, dvanáct a půl tisíce běžců na trať.
Praha 1 ocenila své nejlepší pedagogy
26-3-2015

Praha 1 ocenila své nejlepší pedagogy

Den učitelů je každoroční příležitostí vyzdvihnout důležitou úlohu učitelské profese. Tuto tradici ctí také Městská část Praha 1, která i letos předala významná ocenění výjimečným pedagogům. Slavnostní setkání při příležitosti Dne učitelů se konalo v Zrcadlové kapli Klementina.
Komplexní úklid komunikací - jaro 2015
27-3-2015

Komplexní úklid komunikací - jaro 2015

Během šesti jarních víkendů od soboty 11.dubna 2015 (termíny 11.4. - 12.4. - 18.4. - 19.4. - 25.4. - 26.4. - 23.5. - 24.5. - 6.6. - 14.6.2015, čas: 8:00 - 15:00 hod.) proběhne na celém území Městské části Praha 1 jarní etapa komplexního úklidu komunikací - chodníků a vozovek. Radnice se bude snažit, aby byl plošný úklid všech komunikací proveden co nejpečlivěji, bohužel řada bezohledných řidičů její práci značně komplikuje. Respektujte proto, prosíme, příslušné pokyny a dopravní značení.
Praha 1 má novou pobočku České pošty
23-3-2015

Praha 1 má novou pobočku České pošty

Každý všední den od 8 do 19 hodin je otevřena nová pobočka České pošty se sídlem v pasáži obchodního a administrativního centra Florentinum. Vedení České pošty navíc ubezpečilo, že v případě dostatečného zájmu prodlouží otevírací dobu i na víkend.
Jaro má řadu podob. Díky Bráně jazyků i uhelnou…
19-3-2015

Jaro má řadu podob. Díky Bráně jazyků i uhelnou…

Děti ze ZŠ Brána jazyků mají talentu na rozdávání a kromě studijních dovedností, nezbytných pro zvládnutí této náročné školy, se mnohé z nich mohou pochlubit i uměleckým nadáním. Přesvědčily o tom i během druhé ročníku umělecké přehlídky s originálním názvem Uhelné jaro, kterou učitelé a žáci zorganizovali v důstojném prostředí koncertního sálu Pražské konzervatoře.
Praha 1 oslavuje se všemi Iry svátek svatého Patrika
13-3-2015

Praha 1 oslavuje se všemi Iry svátek svatého Patrika

Irové a jejich přátelé na celém světě oslavují svátek irského patrona – svatého Patrika. Do oslav se zapojila i Praha 1, jejíž Petřínská rozhledna se po loňské premiéře už podruhé oblékla do zelených šatů. Velvyslankyně Irské republiky Alison Kellyová a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký v pátek totiž opět společně naši malou „Eiffelovku“ rozsvítili a rozhledna se bude pyšnit irskou národní barvou do středy 18. března.
Hasičský bál, jak má být
13-3-2015

Hasičský bál, jak má být

Malostranská beseda se v pátek večer požáru bát nemusela, protože takovou koncentraci hasičů ve svých prostorech často nezažije. Nepořádali tam sice žádné školení ani cvičení, ale populární Hasičský bál, nicméně i pro dobrovolné hasiče z Prahy 1 platí, že svoji profesi, v jejich případě koníček, v sobě za žádných okolností nezapřou. Jejich Hasičský bál navíc ukázal, že dokážou lidi kolem sebe i výborně bavit.
Praha 1 poděkovala Vladimíru Jiránkovi
12-3-2015

Praha 1 poděkovala Vladimíru Jiránkovi

Čestné občanství Městské části Praha 1 obdržel in memoriam vynikající výtvarník, karikaturista, scénárista a režisér Vladimír Jiránek. Tento dlouholetý obyvatel Starého Města zemřel 6. listopadu 2012. Čestné občanství za něj převzala manželka Eva Jiránková spolu se synem Radkem Tomasem.
Mateřské školy se otevřely novým dětem
4-3-2015

Mateřské školy se otevřely novým dětem

Více než 220 nových dětí by měly přijmout během probíhajících zápisů mateřské školy Městské části Praha 1. Zájem rodičů z Prahy 1 i odjinud je tradičně velký. Jak zápis probíhá, se byla osobně přesvědčit radní první městské části pro oblast školství a občanské společnosti Eva Špačková, která ve středu navštívila mateřské školy na Národní třídě, v Pštrossově, Hellichově a Letenské ulici.
Na Ples seniorů Prahy 1 dorazil i Elvis Presley
1-3-2015

Na Ples seniorů Prahy 1 dorazil i Elvis Presley

Zatímco suché oficiální zprávy nám už od 16. srpna 1977 tvrdí, že Elvis Presley zemřel, my – fanynky a fanouškové krále rokenrolu – víme své: velký Elvis žije!!! A první březnovou neděli jsme dostali důkaz. Autor hitů jako Falling in Love With You, Blue Suede Shoes či Love Me Tender totiž zavítal na pražský Žofín, konkrétně pak na Ples seniorů Prahy 1.
více aktualit  >