Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení a milí sousedé,

Malá Strana a Kampa prožijí dramatické chvíle! Poslední dubnový podvečer se tam totiž znovu slétnou čarodějnice, aby po krátkých orgiích ukončily své mrzké životy v ohnivé hranici.

Více 
>>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Praha 1 inspiruje
23-4-2014

Praha 1 inspiruje

Chcete si Prahu 1 prohlédnout očima fotografů a dětí zároveň? V tom případě vám doporučujeme výstavu fotografií dětí z kroužku pod vedením Michaely Antůškové, která se pod názvem „Praha 1 inspiruje“ koná v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Krásné snímky lze zhlédnout do 10. května, od úterý do soboty.
Dočasně ztížené dopravní podmínky z důvodu rekonstrukce tramvajové trati Lazarská - Senovážné nám.
23-4-2014

Dočasně ztížené dopravní podmínky z důvodu rekonstrukce tramvajové trati Lazarská - Senovážné nám.

INFORMACE – ÚMČ ODOP Praha 1: Vážení uživatelé pozemní komunikace Lazarská, Vodičkova, Jindřišská, Senovážné náměstí a okolí, dovolte nám, abychom Vás informovali o dočasně ztížených dopravních podmínkách v této oblasti, z důvodu rekonstrukce tramvajové trati. Z důvodu opravy tramvajové trati v ulici Jindřišské a Vodičkově bude od soboty 26. dubna 2014 (od přibližně 0.30 hodin) do soboty 28. června 2014 (do přibližně 0.30 hodin) obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Lazarská – Jindřišská.
Historie Václavského náměstí na čtyřiceti panelech
17-4-2014

Historie Václavského náměstí na čtyřiceti panelech

Až do 11. května si můžete v horní části Václavského náměstí prohlédnout výstavu s názvem Příběh Václavského náměstí, která představuje vizuály historických podob bývalého koňského trhu, který se v průběhu staletí vypracoval v jedno z nejdůležitějších míst našich moderních dějin.
Dětským pacientům z Motola se opět dostane kvalitnější péče
17-4-2014

Dětským pacientům z Motola se opět dostane kvalitnější péče

Stejně jako v uplynulých letech tak i ty poslední Vánoce přinesly tolik potřebný dárek pro dětské pacienty v Motole. A to díky charitativní sbírce Nadace Pražské děti pro Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol.
Když je matematika na dotek
16-4-2014

Když je matematika na dotek

Galerie umění pro děti (GUD) na náměstí Franze Kafky nabízí do 9. května interaktivní a mezinárodně velmi úspěšnou výstavu pro děti od 8 let s názvem Matematika na dotek. Jedná se o projekt Goethe-Institutu, kterému svoji záštitu udělila radní pro oblast školství Městské části Praha 1 Karolina Polverini.
Do nové zahrady u Panny Marie Sněžné
15-4-2014

Do nové zahrady u Panny Marie Sněžné

Občanům i návštěvníkům Prahy 1 slouží další pěkné zákoutí. Při příležitosti 171. výročí založení restaurace U Pinkasů byla totiž slavnostně otevřena zahrada u kostela Panny Marie Sněžné. Její zpřístupnění je dílem společné iniciativy občanů, františkánů i vlastníků a provozovatelů budov v okolí.
Knihovna na Pohořelci se přestěhovala
14-4-2014

Knihovna na Pohořelci se přestěhovala

Dům U Šliků na Pohořelci – dlouhá léta mateřská škola a posléze ubytovna řádových sester – prošel v uplynulých měsících rekonstrukcí a od pondělí slouží občanům z blízkého i vzdálenějšího okolí jako pobočka Městské knihovny v Praze. Ta se do přízemí domu nastěhovala z dosavadních prostorů, které už nevyhovovaly.
Reprezentační ples Prahy 1 byl HVĚZDNÝ
11-4-2014

Reprezentační ples Prahy 1 byl HVĚZDNÝ

Pražská plesová sezona může v klidu skončit. Svůj letošní vrchol už má totiž za sebou. Proběhl tento pátek a byl to… správně! … Reprezentační ples Městské části Praha 1, který byl letos (ale vlastně kdy ne?) HVĚZDNÝ. Přilákal proto hvězdy stálé, už pěkně zářící, i ty, které – pokud dosud nezáří – brzy nám možná všem pěkně posvítí. Stručně řečeno a napsáno: výborný program dostal rozzářený Žofín do varu a ještě bylo se na co koukat.
Počasí běžcům přálo
5-4-2014

Počasí běžcům přálo

Ideální počasí přivítalo v sobotu v Praze vytrvalce z celého světa. Sportisimo ½Maraton Praha měl start a cíl u Rudolfina a přilákal 8 948 běžkyň a běžců. „Půlmaraton opět ukázal, že stejně jako sport a město mohou žít v souladu, tak se i špičkoví atleti mohou v jednom závodě utkat se svými rekreačními kolegy, a v tom vidím – kromě vynikající sportovní úrovně akce – její hlavní poselství.“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Starosta vzlétl do oblak
4-4-2014

Starosta vzlétl do oblak

Do pocitů bratrů Mongolfiérových a jejich přátel se v pátek vcítil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Ten se nejen zúčastnil slavnostního zahájení výstavy „Balonem do výšin Jindřišské věže“, ale navíc i – dobově oblečen – vzlétl ze Senovážného náměstí nad střechy pražských domů a nechal se kapitánem, jeho balonem a živlem odnášet v dál…
Odstartoval 21. ročník Dnů evropského filmu
10-4-2014

Odstartoval 21. ročník Dnů evropského filmu

Česká premiéra britského filmu Dvojník zahájila jedenadvacátý ročník filmové přehlídky Dny evropského filmu, která prý svojí grafikou i znělkou vzdává hold metru. Jak během uvolněného slavnostního zahájení poznamenal moderátor večera, festival tak nově oslovuje cílovou skupinu, kterou dosud opomíjel, a to metrosexuály.
Uhelné jaro dorazilo
3-4-2014

Uhelné jaro dorazilo

Základní škola Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky opět ukázala, že má talentované žákyně a žáky. A že děti, které ji navštěvují, nevynikají jen v jejích „profilových“ předmětech, ale v tomto případě také v hudbě. Dokonce do té míry, že si škola půjčila špičkový sál v Pražské konzervatoři a uspořádala v něm více než vydařený koncert klasické hudby s názvem Uhelné jaro.
Radnice nabídne občanům nové prostory
24-3-2014

Radnice nabídne občanům nové prostory

Novou výdejnu parkovacích karet s pokladnou budou moci od 31. března využívat občané a podnikatelé při návštěvě Úřadu Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici. Nachází se v pasáži pod schody a její příjemný interiér doplňuje pěkný výhled do atria se zelení.
více aktualit  >