Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení spoluobčané, 

v posledním čísle měsíčníku Praha 1 byl zveřejněn formulář ankety, jejímž prostřednictvím mně můžete sdělit své názory na kvalitu života v naší městské části. Tento formulář lze samozřejmě vyplnit také elektronicky, a to přímo >>ZDE<<

Děkuji Vám za Vaše názory a podněty.

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Senioři z Prahy 1 se plavili na vlnách jazzu
22-7-2014

Senioři z Prahy 1 se plavili na vlnách jazzu

Radnice Prahy 1 pokračuje v organizaci výletů parníkem, určených starším občanům, i v letních prázdninových měsících. V úterý 22. července se tak už tradičně vyráželo od náplavky Na Františku, tentokrát směrem proti proudu až na dohled barrandovským skalám a zpět. A jako každá předchozí plavba v tomto roce, tak i tato měla svoje téma: tím červencovým byl hudební žánr jazz se skupinou Steamboat Stompers.
Praha známá i neznámá
16-7-2014

Praha známá i neznámá

Městská část Praha 1 a Svaz českých fotografů připravily v Galerii 1 výstavu fotografií Jaroslava Kubíka a Jiřího Šebka s názvem Praha známá i neznámá. Doplňuje ji navíc expozice prací nevidomých sochařů Naslepo, kterou připravilo sdružení Okamžik a která nabízí díla vzniklá v ateliéru a dílně hmatového modelování Hmateliér.
Rudy Linka přivezl do (nejen) Prahy skvělý jazz
15-7-2014

Rudy Linka přivezl do (nejen) Prahy skvělý jazz

Už devátý ročník výjimečné hudební události – festivalu Bohemia Jazz Fest – odstartoval tradičně na Staroměstském náměstí. Po třech dnech naplněných vynikající muzikou světové úrovně se hudební svátek přesouvá do dalších měst – Domažlic, Tábora, Plzně, Liberce, Zlína, Brna, Písku a Prachatic.
U Lorety mají tábor malí hasiči
14-7-2014

U Lorety mají tábor malí hasiči

Také letošní léto pořádá Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 příměstský dětský tábor, tentokrát s názvem Dny mladých hasičů 2014. A že se předchozí ročníky vydařily a že naši dobrovolní hasiči mají u veřejnosti velmi dobré jméno, dokládá velký zájem rodičů a jejich dětí o účast na letošním táboře. Byl dokonce takový, že se na všechny nedostalo.
Už devatenáct let je v Praze 1 léto plné hvězd
1-7-2014

Už devatenáct let je v Praze 1 léto plné hvězd

Každoroční prodejní výstava ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček, kapsářů a her pro handicapované i zcela zdravé děti, z dílny výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové a s názvem Léto plné hvězd, byla stejně jako v předchozích letech otevřena na Dražického náměstí nedaleko Karlova mostu. A stejně jako v uplynulých osmnácti ročnících je i tyto prázdniny součástí expozice bohatý doprovodný program.
Metro už zase staví ve stanici Národní třída
27-6-2014

Metro už zase staví ve stanici Národní třída

Radní pro dopravu Městské části Praha 1 Jiří Veselý a radní pro oblast školství Karolina Polverini se v pátek zúčastnili slavnostního zahájení provozu zrekonstruované stanice metra B Národní třída. Zároveň s tím byla po rozsáhlé rekonstrukci obnovena tramvajová doprava v úseku Jindřišská – Lazarská, a to naštěstí v podobě prosazované naší radnicí.
Městská část Praha 1 ocenila příslušníky Policie ČR
19-6-2014

Městská část Praha 1 ocenila příslušníky Policie ČR

Diplomy, pamětní medaile, pamětní plakety nebo třeba krásné a elegantní hodinky předal 88 policistkám a policistům starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký jako poděkování za vynikající výsledky, příkladný výkon služby, obětavost a výjimečné osobní nasazení při řešení úkolů na území první městské části. 
Místo pro sochu Milady Horákové je již jasné, soutěž je vyhlášena!
27-6-2014

Místo pro sochu Milady Horákové je již jasné, soutěž je vyhlášena!

Architektonicko-výtvarnou soutěž o návrh v ČR unikátní sochy JUDr. Milady Horákové vypisuje 27. června 2014, tedy v den čtyřiašedesátého výročí její popravy komunisty, Nadační fond Stránský. Vítěz bude vyhlášen symbolicky dne 17. listopadu 2014 a zhotovené návrhy budou vystaveny v Topičově salonu na Národní třídě v Praze. Pomník bojovnice proti nacismu i komunistickému totalitnímu režimu bude stát v parčíku na konci Sněmovní ulice na tzv. Pětikostelním náměstí.
Naši senioři vyrazili na tábor do jižních Čech
18-6-2014

Naši senioři vyrazili na tábor do jižních Čech

Už třetí rok po sobě se letos uskutečnil letní tábor pro seniory z Prahy 1, který pro ně připravily Městská část Praha 1 a její Středisko sociálních služeb. Letos naši táborníci vyrazili do chatového tábora Jiskra v Chlumu u Dražíče nedaleko malebného města Bechyně.  
Městská část Praha 1 udělila čestné občanství generálu Petříkovi
23-6-2014

Městská část Praha 1 udělila čestné občanství generálu Petříkovi

Brigádní generál Karel Václav Petřík, významný voják, legionář a vlastenec, nositel řady vyznamenání, obdržel Čestné občanství Městské části Praha 1 in memoriam.
Poprava na Staroměstském náměstí završila porážku
21-6-2014

Poprava na Staroměstském náměstí završila porážku

Před 393 lety, 21. června L. P. 1621, ráno mezi pátou a devátou hodinou, bylo na pražském Staroměstském náměstí popraveno sedmadvacet českých pánů. Byla tak dokonána jejich ostudná porážka v bitvě na Bílé hoře, která se uskutečnila 8. listopadu 1620 a jež znamenala definitivní porážku protihabsburského a protikatolického povstání českých stavů.
Okřídlený lev přistál na Klárově, aby připomínal statečné letce
17-6-2014

Okřídlený lev přistál na Klárově, aby připomínal statečné letce

Čeští letci bojující za 2. světové války v britském Královském letectvu (RAF), členové České obce sokolské, skauti, představitelé britské ambasády a komunity v Praze, současní čeští a britští vojáci, stovky občanů i zahraničních hostů – ti všichni se v úterý odpoledne sešli na Klárově, aby připomněli hrdinství našich letců a aby se stali svědky odhalení památníku na počest českých a slovenských vojáků, kteří se proslavili v bitvě o Británii a přispěli k celkovému vítězství spojeneckých sil v dosud největším válečném konfliktu lidstva.
více aktualit  >