Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Do nové zahrady u Panny Marie Sněžné
15-4-2014

Do nové zahrady u Panny Marie Sněžné

Občanům i návštěvníkům Prahy 1 slouží další pěkné zákoutí. Při příležitosti 171. výročí založení restaurace U Pinkasů byla totiž slavnostně otevřena zahrada u kostela Panny Marie Sněžné. Její zpřístupnění je dílem společné iniciativy občanů, františkánů i vlastníků a provozovatelů budov v okolí.
Knihovna na Pohořelci se přestěhovala
14-4-2014

Knihovna na Pohořelci se přestěhovala

Dům U Šliků na Pohořelci – dlouhá léta mateřská škola a posléze ubytovna řádových sester – prošel v uplynulých měsících rekonstrukcí a od pondělí slouží občanům z blízkého i vzdálenějšího okolí jako pobočka Městské knihovny v Praze. Ta se do přízemí domu nastěhovala z dosavadních prostorů, které už nevyhovovaly.
Reprezentační ples Prahy 1 byl HVĚZDNÝ
11-4-2014

Reprezentační ples Prahy 1 byl HVĚZDNÝ

Pražská plesová sezona může v klidu skončit. Svůj letošní vrchol už má totiž za sebou. Proběhl tento pátek a byl to… správně! … Reprezentační ples Městské části Praha 1, který byl letos (ale vlastně kdy ne?) HVĚZDNÝ. Přilákal proto hvězdy stálé, už pěkně zářící, i ty, které – pokud dosud nezáří – brzy nám možná všem pěkně posvítí. Stručně řečeno a napsáno: výborný program dostal rozzářený Žofín do varu a ještě bylo se na co koukat.
Počasí běžcům přálo
5-4-2014

Počasí běžcům přálo

Ideální počasí přivítalo v sobotu v Praze vytrvalce z celého světa. Sportisimo ½Maraton Praha měl start a cíl u Rudolfina a přilákal 8 948 běžkyň a běžců. „Půlmaraton opět ukázal, že stejně jako sport a město mohou žít v souladu, tak se i špičkoví atleti mohou v jednom závodě utkat se svými rekreačními kolegy, a v tom vidím – kromě vynikající sportovní úrovně akce – její hlavní poselství.“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Starosta vzlétl do oblak
4-4-2014

Starosta vzlétl do oblak

Do pocitů bratrů Mongolfiérových a jejich přátel se v pátek vcítil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Ten se nejen zúčastnil slavnostního zahájení výstavy „Balonem do výšin Jindřišské věže“, ale navíc i – dobově oblečen – vzlétl ze Senovážného náměstí nad střechy pražských domů a nechal se kapitánem, jeho balonem a živlem odnášet v dál…
Odstartoval 21. ročník Dnů evropského filmu
10-4-2014

Odstartoval 21. ročník Dnů evropského filmu

Česká premiéra britského filmu Dvojník zahájila jedenadvacátý ročník filmové přehlídky Dny evropského filmu, která prý svojí grafikou i znělkou vzdává hold metru. Jak během uvolněného slavnostního zahájení poznamenal moderátor večera, festival tak nově oslovuje cílovou skupinu, kterou dosud opomíjel, a to metrosexuály.
Uhelné jaro dorazilo
3-4-2014

Uhelné jaro dorazilo

Základní škola Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky opět ukázala, že má talentované žákyně a žáky. A že děti, které ji navštěvují, nevynikají jen v jejích „profilových“ předmětech, ale v tomto případě také v hudbě. Dokonce do té míry, že si škola půjčila špičkový sál v Pražské konzervatoři a uspořádala v něm více než vydařený koncert klasické hudby s názvem Uhelné jaro.
Český balet oslavil 102. narozeniny
28-3-2014

Český balet oslavil 102. narozeniny

Bývalá tanečnice Markéta Kyliánová se narodila před 102 lety a stala se tak oficiálně a slavnostně nejstarší občankou Městské části Praha 1. Starosta Oldřich Lomecký a Středisko sociálních služeb Praha 1 proto pro ni připravili malou slavnost v DPS Týnská, kde paní Kyliánová, prvorepublikovému obecenstvu známá jako Rita Rita, dnes bydlí.
Městská část ocenila školské pracovníky
26-3-2014

Městská část ocenila školské pracovníky

Školství naší městské části má za sebou významnou událost – oslavy Dne učitelů v nádherném prostoru Barokního refektáře Dominikánského kláštera sv. Jiljí. Při té příležitosti se tam sešli učitelky, učitelé a další školští zaměstnanci z naší městské části a na některé z nich také čekalo mimořádné ocenění jejich práce.
Studenti vztyčili před radnicí symbol majálesu
25-3-2014

Studenti vztyčili před radnicí symbol majálesu

Pražský majáles se blíží, a tak stejně jako v předchozích letech i letos jeho konání předznamenalo vztyčení májky na náměstí před radnicí ve Vodičkově ulici. Symbolicky tak byl odstartován Majálesový měsíc studentů, který vyvrcholí 30. dubna průvodem od májky a následnou party v Letňanech.
Radnice nabídne občanům nové prostory
24-3-2014

Radnice nabídne občanům nové prostory

Novou výdejnu parkovacích karet s pokladnou budou moci od 31. března využívat občané a podnikatelé při návštěvě Úřadu Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici. Nachází se v pasáži pod schody a její příjemný interiér doplňuje pěkný výhled do atria se zelení.
více aktualit  >