Doprava a parkování Školství Kultura Sport, občanská spol. a mezinár. vztahy Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé, 

děkuji vám všem, kteří jste se zúčastnili vzpomínkových oslav při příležitosti 25. výročí Sametové revoluce a kteří jste tak dali jasně najevo, že vám vývoj naší země není lhostejný.

Oldřich Lomecký
starosta Prahy 1
Městská část Praha 1 má nové vedení
25-11-2014

Městská část Praha 1 má nové vedení

Oldřich Lomecký (TOP 09) byl na úterním ustavujícím zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1 zvolen starostou. Jeho prvním zástupcem byl zvolen Daniel Hodek (ČSSD). Zástupcem starosty se stal Richard Bureš (ODS) a radními pak Ivan Solil (ČSSD), Eva Špačková (ODS), Jan Krejčí, Tomáš Macháček a Jan Votoček (všichni TOP 09).
Praha 1: objednejte si zdarma Mikuláše!
19-11-2014

Praha 1: objednejte si zdarma Mikuláše!

Napilno budou mít 5. prosince v Praze 1 Mikuláš, Anděl a Čert. Místní radnice totiž pro své občany tradičně připravila možnost bezplatného objednání známé trojice. O její návštěvu u mravných, ale i nezbedných ratolestí lze požádat Michaelu Madejovou, e-mail: michaela.madejova@praha1.cz
Vzpomínky na Francii
25-11-2014

Vzpomínky na Francii

Do soboty 29. listopadu můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout výstavu výtvarných prací talentovaných dětí ze ZŠ Vodičkova. Na obrazech i objektech zachytily své pocity, které v nich zanechal pobyt během výtvarného kurzu ve francouzské Provence.
Vánoční koncert nabídl sváteční atmosféru bez okázalosti
23-11-2014

Vánoční koncert nabídl sváteční atmosféru bez okázalosti

Divadlo ABC se v neděli zaplnilo téměř do posledního místa, a to hned dvakrát. Tolikrát se tam totiž v tento den uskutečnil vánoční koncert určený seniorům z Prahy 1. A radnice i letos vybrala skvělé interprety, tentokrát skupinu Spirituál kvintet, která má před sebou už pětapadesátou sezonu.
17. listopad – vítězství, které bylo draze vykoupeno
17-11-2014

17. listopad – vítězství, které bylo draze vykoupeno

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a jeho první zástupce Daniel Hodek položili 17. listopadu věnce k pamětní desce na Národní třídě, která připomíná brutální zásah policejních pořádkových sil proti pokojné demonstraci studentů před pětadvaceti lety, jež odstartovala Sametovou revoluci.
Okřídlený lev na Klárově s námi oslavil svobodu
17-11-2014

Okřídlený lev na Klárově s námi oslavil svobodu

Památník na počest našich letců, kteří se proslavili v bitvě o Velkou Británii a přispěli k celkovému vítězství spojeneckých sil ve 2. světové válce, se stal 17. listopadu svědkem důstojného pietního shromáždění. Navíc při té příležitosti získal nové osvětlení. Shromáždili se u něj občané i významné osobnosti, aby společně poděkovali za svobodu a aby podpořili zachování památníku.
Dvě totality stačily
17-11-2014

Dvě totality stačily

Na území Městské části Praha 1 se 17. listopadu uskutečnilo celkem dvaadvacet akcí. Jednou z nejvýznamnějších bylo setkání pořádané Protitotalitní platformou, občanským sdružením Publicum Commodum a Městskou částí Praha 1 pod názvem „Dvě totality stačily“.
Praha 1 bude mít pomník Milady Horákové
17-11-2014

Praha 1 bude mít pomník Milady Horákové

Nadační fond Stránský uspořádal za podpory Městské části Praha 1 architektonicko-výtvarnou soutěž o návrh pomníku dr. Milady Horákové, která byla jednou z prvních obětí komunistů po puči v roce 1948. Výsledky soutěže byly vyhlášeny 17. listopadu v Topičově domě na Národní třídě. Autorem vítězného návrhu je akademický sochař Josef Faltus.
Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd
12-11-2014

Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd

V nádherných prostorách kaple Italského kulturního institutu ve Vlašské 34 můžete do 15. listopadu navštívit prezentaci severoitalského Trenta, jeho okolí a také moderního a architektonicky ojedinělého Muzea věd (MUSE).
Šestý Malostranský candrbál přilákal filmový svět
8-11-2014

Šestý Malostranský candrbál přilákal filmový svět

Hercule Poirot vedle rokenrolového barda. Filmové hvězdy předválečných let i současných fantasy filmů. Westmeni i dámy s kolty proklatě nízko. Pražský pouťový orchestr vedle Laury a jejích tygrů nebo třeba Oskar Petr Tria. Ano, Malá Strana, Hradčany a přilehlé obce, domky a chalupy zažily sváteční okamžik – Malostranský candrbál v Malostranské besedě.
Trapasy v divadle, v životě i politice
7-11-2014

Trapasy v divadle, v životě i politice

Trapas nepřežiju aneb Děti z Prahy trapasy nedělají. To tedy alespoň tvrdí název představení v divadle Hybernia s Michaelou Dolinovou a Ladislavem Ondřejem v hlavních rolích, na které děti nejen z Prahy 1 pozval starosta Oldřich Lomecký.
Quadrio přivítalo první zákazníky
31-10-2014

Quadrio přivítalo první zákazníky

Při zahájení povánočních výprodejů bývá sice možná větší nával, ale i tak byl o otevření komplexu Quadrio mezi Vladislavovou a Spálenou ulicí velký zájem a v pátek v 11 hodin a 11 minut se nákupní prostory, krátce po přestřižení symbolické pásky, okamžitě zaplnily. Po letech rozpaků z nevlídného prostředí a po náročné výstavbě si konečně může okolní lokalita oddychnout a Praha získala nové luxusní obchodní a kancelářské prostory a byty, ale i podstatně přívětivější veřejný prostor.
Jak lidé hlasovali o Werichově vile
30-10-2014

Jak lidé hlasovali o Werichově vile

Téměř deset tisíc lidí využilo možnosti hlasovat o budoucím využití Werichovy vily. Anketa na toto téma se konala od 18. září do 18. října a měla dvě části, jedna byla určena pro obyvatele Prahy 1 a druhá část byla otevřena všem ostatním. V obou částech se výsledky v pořadí shodovaly.
Prof. Hans Kelsen – významný rodák z Prahy 1
29-10-2014

Prof. Hans Kelsen – významný rodák z Prahy 1

Demokracie je forma státu, která se nejméně brání svým protivníkům. Autorem tohoto výroku z roku 1934 byl profesor Hans Kelsen, jeden z nejvýznamnějších právních vědců dvacátého století a spoluautor rakouské spolkové ústavy z roku 1920. Hans Kelsen byl rodákem z Prahy 1 a první část svého dětství strávil v domě, který stál na místě dnešního obchodního domu My Národní/Tesco. Na roh Národní třídy a Spálené ulice se vrátila pamětní deska na jeho počest.
více aktualit  >