Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti a vážení sousedé,

1. dubna vás srdečně zvu na Velikonoce na Uhelném trhu aneb Děti dětem. Čekají vás krásné soutěže, naučíte se třeba plést pomlázku a výtěžek z akce bude použit na pobyt ukrajinských dětí u nás. Přijďte, pobavte se a pomozte.

Více informací najdete >>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Na Ples seniorů Prahy 1 dorazil i Elvis Presley
1-3-2015

Na Ples seniorů Prahy 1 dorazil i Elvis Presley

Zatímco suché oficiální zprávy nám už od 16. srpna 1977 tvrdí, že Elvis Presley zemřel, my – fanynky a fanouškové krále rokenrolu – víme své: velký Elvis žije!!! A první březnovou neděli jsme dostali důkaz. Autor hitů jako Falling in Love With You, Blue Suede Shoes či Love Me Tender totiž zavítal na pražský Žofín, konkrétně pak na Ples seniorů Prahy 1.
Bude mít bývalý kostel sv. Michala důstojné využití?
25-2-2015

Bude mít bývalý kostel sv. Michala důstojné využití?

Z ostudy chlouba – i tak by se dala popsat změna, která možná po dlouhých letech čeká bývalý kostel svatého Michala v Michalské ulici. Po náročném jednání se totiž vedení radnice Prahy 1 podařilo přesvědčit jeho majitele k vypracování takového projektu rekonstrukce a následného využití, který je důstojný pro tuto stavbu.
Už jsme trochu dál
21-2-2015

Už jsme trochu dál

Koncert a zároveň přímý přenos na internetu uspořádala v sobotu u sochy svatého Václava hudební skupina The Tap Tap, kterou tvoří studenti a absolventi Jedličkova ústavu. Akci pod názvem Už jsme trochu dál podpořila i Městská část Praha 1 a starosta Oldřich Lomecký jí tradičně udělil svoji záštitu.
Starosta přijal vnučku generála Pattona
19-2-2015

Starosta přijal vnučku generála Pattona

Helen Patton, vnučka legendárního amerického generála, která navštívila Českou republiku, zavítala i na naši radnici, kde ji přijal starosta Oldřich Lomecký. George Smith Patton velel za druhé světové války 3. americké armádě, která osvobodila jihozápadní a západní Čechy, zejména pak města Cheb, Plzeň a Rokycany. V dalším postupu jí bohužel zabránila dohoda se Stalinem.
Hasičský bál v Malostranské besedě
13-2-2015

Hasičský bál v Malostranské besedě

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si vás dovoluje pozvat v pátek 13.března 2015 od 19:00 hod. na HASIČSKÝ BÁL v Malostranské besedě. K poslechu a tanci hrají Bohemian Swing Orchestr. Každá vstupenka bude slosována v tombole! Cena vstupenky 150,- Kč. Předprodej vstupenek na čísle 602 379 860. Na setkání s Vámi se těší vaši sousedé a členové SDH Praha 1. Ing. Vladimír Krištof, starosta SDH Praha 1
Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu
18-2-2015

Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

do 30. dubna můžete v Muzeu Karlova mostu zdarma zhlédnout výstavu fotografií s názvem Vyplouváme společně. Autory jsou děti z kroužku Michaely Antůškové. Tématem jejich snímků jsou Vltava a život kolem ní a výsledky jejich pozorování stojí opravdu za to. Zajděte do muzea a přesvědčte se sami.
Zápisy do mateřských škol pro školní rok 2015/2016
10-2-2015

Zápisy do mateřských škol pro školní rok 2015/2016

Zápisy do mateřských škol se blíží. Ve dnech 4. a 5. března 2015 od 14:00 do 17:00 hod. se budou konat zápisy ve všech mateřských školách zřizovaných MČ Praha 1
Praha 1 přivítala nové děti
17-2-2015

Praha 1 přivítala nové děti

Celkem šestnáct nových spoluobčánků přivítal v úterý na Staroměstské radnici starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. A aby na to nebyl sám, pomohly mu se slavnostní chvílí i děti z pěveckého souboru ZŠ nám. Curieových s krásným názvem Cukrátka.
Masopustní veselí ovládlo Malou Stranu
14-2-2015

Masopustní veselí ovládlo Malou Stranu

Od Pohořelce přes Hradčany, Malou Stranu až na Kampu se v sobotu odpoledne vydal tradiční masopustní průvod, zakončený u Karlova mostu veselicí a bohatou nabídkou zabijačkových dobrot. Pestrá směsice krásných masek se jako každoročně sešla před hospodou U černého vola, kde nabrala sil, požádala starostu o povolení vyrazit a pak – s nezbytnými aklimatizačními přestávkami – prošla svoji obvyklou trasu.
Dětská onkologie – úspěchy i selhání
15-2-2015

Dětská onkologie – úspěchy i selhání

Palachovo náměstí v neděli hostilo Den dětské onkologie – symbol statečnosti dětských onkologických pacientů a jejich rodin; poctu dětem, které úspěšně podstoupily onkologickou léčbu, a vzpomínku na ty, jež onemocnění podlehly. Uspořádalo ho rodičovské sdružení Haima CZ – občanské sdružení na pomoc dětem s hematologickým a onkologickým onemocněním. Záštitu nad ním převzal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Praha 1 se otevřela studentům z celého světa
13-2-2015

Praha 1 se otevřela studentům z celého světa

Podepsáno! Starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký a rektor Anglo-americké univerzity Alan Krautstengl potvrdili v pátek svými podpisy jednu z nejvýznamnějších smluv, které byly naší městskou částí uzavřeny. Palác Thurn-Taxisů tak na příštích patnáct let patří studentům z ČR i celého světa.
Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny
12-2-2015

Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny

Optimismus a dobrá nálada zdobí po celý život paní Marii Husníkovou z Prahy 1. A nutno dodat – po celý krásný a dlouhý život. Paní Husníková se totiž narodila už v roce 1913. „Ani nevím, jak to tak rychle uteklo,“ přiznává, když se ohlíží – s úsměvem – za svým životem.
Karnevalový průvod si došel pro vládu nad městem
7-2-2015

Karnevalový průvod si došel pro vládu nad městem

Sobotní druhý den Carnevale Praha byl ve znamení zejména slavnostního průvodu masek, který vyrazil z Clam-Gallasova paláce na Staroměstské náměstí. Na konci pak karnevalový průvod převzal z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého vládu nad Prahou.
Werichova vila? Už brzy…
2-2-2015

Werichova vila? Už brzy…

Zastupitelstvo Městské části Praha 1 rozhodlo: novým nájemcem Werichovy vily bude Muzeum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových. Pro toto řešení se vyslovilo 23 zastupitelů, 1 byl proti a 1 se zdržel. Vilu nyní čeká důkladná, ale rychlá rekonstrukce.
Granty na Opravu domovního fondu (GODF) na území Prahy 1 v roce 2015
20-1-2015

Granty na Opravu domovního fondu (GODF) na území Prahy 1 v roce 2015

Městská část Praha 1 jako poskytovatel má zájem prostřednictvím veřejných prostředků zlepšit stav domovního fondu na území Prahy 1 a současně do tohoto procesu zapojit vlastníky těchto domů. Za tímto účelem vyhlašuje Městská část Praha 1 pro rok 2015 Granty na Opravu domovního fondu na území Prahy 1 (dále jen grantové řízení), v rámci kterého má MČP1 zájem rozdělit mimořádné jednorázové prostředky (granty). Podrobnosti najdete v této aktualitě a také v sekci "Dotace a granty".
Vyhlášení grantových řízení v oblasti kultury pro rok 2015
13-1-2015

Vyhlášení grantových řízení v oblasti kultury pro rok 2015

Ochrana kulturního dědictví, rozvoj občanské společnosti a spolkové činnosti a kulturní projekty – to jsou oblasti, které i v roce 2015 podpoří svými granty radnice MČ Prahy 1. Více informací naleznete uvnitř aktuality.
více aktualit  >