Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče,

všechny vás co nejsrdečněji zvu do pohádky, přesněji tedy Z pohádky do pohádky. A úplně přesně: na Žofín, kde se 22. října můžete těšit na pohádkovou stezku, pohádkové bytosti, malování a hvězdy pořadu Tvoje tvář má známý hlas.
Více informací >> ZDE <<<

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Zveme vás na cvičení jógy
15-10-2017

Zveme vás na cvičení jógy

Nový projekt s názvem „Jóga 50 Plus“ nabízí ženám a mužům z Prahy 1 pohybové centrum Tělocvična v Žitné 13, a to ve spolupráci Střediska sociálních služeb Praha 1, Městské části Praha 1 a Evropské federace jógy, která je hlavním organizátorem projektu. Jeho autorem je prof. Predrag K. Nikić.
Filip Kračman ocenil umění hráčů bowlingu
15-10-2017

Filip Kračman ocenil umění hráčů bowlingu

Třicet sportovců a sportovkyň zavítalo v neděli do Celnice, kde se konal už tradiční turnaj v bowlingu „O Pohár starosty Městské části Praha 1“. A kdo se přišel podívat jako divák, mohl se na vlastní oči přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých hráček a hráčů a užít si i napínavé souboje. Stejně jako Filip Kračman, radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy.
Podzimní plavání s MČ Praha 1
7-10-2017

Podzimní plavání s MČ Praha 1

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější se během soboty postupně vystřídali v bazénu Tyršova domu, aby si užili vodu, vyzkoušeli svoje síly a zároveň je změřili s ostatními milovníky plavání. Městská část Praha 1 totiž už tradičně uspořádala závody, ve kterých ti nejlepší získali Pohár starosty Prahy 1.
Rudolfinum zaplnil koncert konaný pod záštitou starosty Oldřicha Lomeckého
13-10-2017

Rudolfinum zaplnil koncert konaný pod záštitou starosty Oldřicha Lomeckého

„Pocta českým filmům a pohádkám III“ se jmenoval jedinečný koncert uspořádaný rádiem Classic Praha, které je jedinou soukromou stanicí klasické hudby u nás a vysílá v Praze a okolí na frekvenci 98,7 FM. Koncert v Dvořákově síni odehrál pod taktovkou Martina Kumžáka Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Spoluúčinkovali dětský sbor Jizerka, Kühnův smíšený sbor a zpěváci Hana Holišová, Milan Peroutka a Vratislav Kříž.
Haštalka oslavila páté narozeniny
12-10-2017

Haštalka oslavila páté narozeniny

V den 525. výročí objevení Ameriky se v Haštalské ulici oslavovalo sice podstatně menší výročí, ale pro seniory z Prahy 1 nejspíš o poznání významnější – před pěti lety byl totiž zahájen provoz multifunkčního klubu seniorů Haštalka.
Praha 1 ocenila trojici policistů
12-10-2017

Praha 1 ocenila trojici policistů

Za mimořádně lidský přístup ke staré paní odměnila Městská část Praha 1 trojici příslušníků Policie ČR. Ti v srpnu dopadli muže a ženu podezřelé z brutálního přepadení uvedené paní, která je občankou Prahy 1. Dvojice násilníků jí strhla z krku zlatý řetízek a těžce ji při tom zranila. Policistům se podezřelé podařilo rychle dopadnout, a to za nemalého přispění kamerového systému MČ Praha 1.
Příběhy Země – festival pro ty, kterým není planeta lhostejná
6-10-2017

Příběhy Země – festival pro ty, kterým není planeta lhostejná

Přehlídka dokumentárních filmů z celého světa, přednášky odborníků a osobností, besedy s filmovými tvůrci, workshopy, koncerty, výstavy, program pro rodiny s dětmi – to jsou „Příběhy Země“ – mezinárodní festival dokumentárních filmů věnujících se udržitelné budoucnosti života na naší planetě, který je určen lidem, jimž svět není lhostejný.
Palác Národní se už brzy otevře
11-10-2017

Palác Národní se už brzy otevře

Stavba Paláce Národní na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice se chýlí ke konci a nižší patra určená pro restaurace, salon a obchody se veřejnosti otevřou na přelomu listopadu a prosince. V dalších patrech mají být kanceláře. Palác Národní, který se bude pyšnit krásným atriem, bude navíc přímo napojený na zrekonstruovaný barokní Schönkirchovský palác.
Na Kozím plácku oslavili loveckou sezonu
10-10-2017

Na Kozím plácku oslavili loveckou sezonu

Obyvatelé Kozího plácku a jeho okolí už podruhé dokázali, že lovecká sezona, lov a zejména pak gastronomické zázraky, které tato lidská kratochvíle přináší, nejsou jen výsadou hlubokých lesních hvozdů a nekonečných venkovských plání, ale mohou stejně dobře potěšit i v centru hlavního města.
Galerie 1 ukazuje, že je dobré být připraven na vše…
5-10-2017

Galerie 1 ukazuje, že je dobré být připraven na vše…

Občanský zákoník říká, že každý člověk je oprávněn rozhodnout, jaký má mít pohřeb. Jak by při takovém pohřbu mohla vypadat rakev, se lidé, kteří si chtějí své poslední rozloučení naplánovat, mohou přijít podívat do Galerie 1 ve Štěpánské 47, kde se koná výstava s názvem „Mezera v designu“, jež je součástí letošního Designbloku.
Nemocnice pod Petřínem tentokrát patřila drakům a dětem
30-9-2017

Nemocnice pod Petřínem tentokrát patřila drakům a dětem

Poslední zářijový den se pod Petřín slétli draci. Pozvaly je tam sestry boromejky a s nimi samozřejmě i děti, na které tam čekal bohatý program s loutkovou pohádkou a dračími soutěžemi, s ukázkami dravých ptáků, kteří se draků nebojí, s výtvarnou dílnou a malováním na obličej, a s klaunem a tombolou. A ten, komu vyhládlo, mohl ochutnat dobroty, které sestry nachystaly.
Slovenský dům představuje současné pařížské malíře
20-9-2017

Slovenský dům představuje současné pařížské malíře

Jedinečnou výstavu děl třicítky současných pařížských umělců pořádá do 20. října Slovenský dům v Soukenické ulici. Představuje mladé talenty soustředěné kolem galerie „59 Rivoli“, která se nachází jen kousek od Louvru a je bezplatně přístupným kulturním centrem.
Vostrý kafe přivítalo Jan Vodňanského
4-10-2017

Vostrý kafe přivítalo Jan Vodňanského

Spisovatel, herec, zpěvák, kabaretiér a textař Jan Vodňanský byl hostem dalšího setkání cyklu „Vostrý kafe“, který pravidelně každý měsíc pořádá Městská část Praha 1 v kavárně hotelu Juliš. Spolu s ním se příjemného povídání zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Když tóny pomáhají
4-10-2017

Když tóny pomáhají

Zpěvačka Anna V. Beránková uspořádala v Malostranské besedě už třetí benefiční koncert s názvem Tónotéka. Jeho výtěžek byl tentokrát určen občanskému sdružení Buldočí naděje, které pomáhá zejména francouzským buldočkům a anglickým buldokům v nouzi.
Legendy Nočního proudu ovládl Karel Gott
3-10-2017

Legendy Nočního proudu ovládl Karel Gott

Už desátý ročník udílení hudebních cen Legenda Nočního proudu a osmadvacáté narozeniny rozhlasového pořadu Noční proud hostila Praha 1 a její Žofín, a protože se jednalo o jubilejní ročník, byla kromě tradičních sedmi cen udělena i jedna speciální.
více aktualit  >