Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážené a milé dámy!

Máte-li rády sympatickou dámskou společnost, povídání se zajímavými hosty a výtečný čaj, přijďte na "Čaj o sedmé", který se koná každý poslední čtvrtek v měsíci v Galerii 1 ve Štěpánské 47.
Více informací >>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1
Výstava na Jungmannově náměstí připomíná fenomén exilu
30-9-2016

Výstava na Jungmannově náměstí připomíná fenomén exilu

Do 12. října můžete na Jungmannově náměstí zhlédnout venkovní výstavu věnovanou jednotlivým vlnám českého a slovenského exilu během dvacátého století. Cílem výstavy je představit a připomenout široké veřejnosti jev, který zásadně ovlivnil životy statisíců lidí, kteří odešli do zahraničí, ale i těch, kteří v zemi zůstali.
Připomněli jsme si svatého Václava, patrona české země
27-9-2016

Připomněli jsme si svatého Václava, patrona české země

V uplynulých dnech si celá naše země připomněla památku a odkaz svatého Václava. Oslavy pak vyvrcholily tradiční poutí do Staré Boleslavi a mší v tamějším kostele. V předvečer oslav, 27. září, se pod Václavovou sochou na Václavském náměstí v Praze konalo tradiční Svatováclavské duchovní zastavení, kterého se – stejně jako každý rok – zúčastnili kardinál Dominik Duka a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Den seniorů 1.října na Střeleckém ostrově
23-9-2016

Den seniorů 1.října na Střeleckém ostrově

MČ Praha 1 ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb vás zvou na mezigenerační setkání "Den seniorů" v sobotu 1.října 2016 od 14:00 do 18:00 hod. na Střeleckém ostrově. Kapely St.Johnny, Swing Band, tanečnice Meduňky, seniorky z Družce, drobné pohybové hry a soutěže, možnost vyzkoušet si hru Pétanque. Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého.
Charitativní kalendář podpoří rodiny dětí s autismem
27-9-2016

Charitativní kalendář podpoří rodiny dětí s autismem

Kalendář plný příběhů rodičů dětí s poruchou autistického spektra a zároveň plný osobností, které na fotografiích ztělesňují asistenty takto handicapovaných dětí, absolvoval v Malostranské besedě slavnostní křest. Vznikl ve spolupráci Nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové a Městské části Praha 1 a na fotografiích Benedikta Renče nalezneme například Jiřího Bartošku, Aňu Geislerovou, Martina Ručinského, Marka Ebena či Vladimíra Šmicra.
Pohádkový Žofín pro všechny generace
14-9-2016

Pohádkový Žofín pro všechny generace

Jménem radního pro kulturu Jana Krejčího srdečně zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na akci Pohádkový Žofín, která uskuteční v sobotu 22. října od 15:00 do 18:30 v malém sále paláce Žofín. V rámci bohatého programu se mohou návštěvníci těšit na Jaroslava Uhlíře, pásma písniček, výrobu skleněných lucerniček, malování na obličej, pohádkovou kuchyni, čertovskou školu či pohádkovou stezku po ostrově. Vstup na akci je zdarma! A každý, kdo přijde v pohádkovém kostýmu, obdrží dárek!
Předání hřiště V Jirchářích MŠ Národní
26-9-2016

Předání hřiště V Jirchářích MŠ Národní

V Jirchářích – u kostela svatého Michala – vyrostl díky Městské části Praha 1 nádherný kout, který budou využívat děti z Mateřské školy Národní. Vznikl rekonstrukcí plochy v zadní části pozemku, na kterém už ve středověku stávaly kromě kostela například fara, řemeslnické domy a za Karla IV. navíc i hřbitovní pozemky. Náklady na vybudování multifunkčního krásně řešeného hřiště dosáhly výše 3,5 milionu korun.
Park Lannova přivítal pétanquový turnaj seniorů
26-9-2016

Park Lannova přivítal pétanquový turnaj seniorů

Celkem šest týmů z Prahy 1 a tři z Prahy 6, 13 a 17 se zúčastnilo bojů osmého ročníku pétanquového turnaje O pohár starosty MČ Praha 1. Želvy, Lvice, Optimisti, Šárka, Petřiny, Poupata, KSŘ A a C, RIMIPE KSŘ B, Lukáš 1 a 2 a SSS P1 bojovali o krásné poháry, nádherně vypadající i chutnající dorty, diplomy a nejlepší tým z Prahy 1 pak navíc o putovní Pohár starosty MČ Praha 1.
Neděle vykouzlila „Kouzelnou Prahu 1“
25-9-2016

Neděle vykouzlila „Kouzelnou Prahu 1“

Malovat, tvořit, cvičit, poslechnout si písničky i čtení pohádek, soutěžit a zase soutěžit anebo zajít na zdravotní semináře – to vše mohli návštěvníci nedělního mikrofestivalu „Kouzelná Praha 1“. Na své si ale přišli i milovníci dobrého jídla nebo rovnou vaření a díky skupině ABBA World Revival i ti, kteří milovali, milují a vždy budou milovat největší švédský fenomén všech dob.
Mladé slečny a mladí pánové, nezapomeňte na taneční
25-9-2016

Mladé slečny a mladí pánové, nezapomeňte na taneční

Přišel podzim a s ním nastala i doba tanečních kurzů. Na Žofíně a v dalších krásných sálech je pořádá Taneční škola Vavruška, která kromě nich organizuje také společenské akce, plesy pro mládež a dospělé, pravidelnou tančírnu na Karlově nebo třeba letní taneční soustředění.
Starosta Oldřich Lomecký odstartoval závod veteránů
24-9-2016

Starosta Oldřich Lomecký odstartoval závod veteránů

Ti z vás, kteří využili krásné sobotní ráno k procházce a zatoulali se do okolí Rudolfina, mohli na vlastní oči spatřit velké množství nádherných historických vozů – z období mezi dvěma světovými válkami i třeba z let šedesátých až sedmdesátých. A to opravdových skvostů, o které se jejich majitelé evidentně s láskou starají. Na Palachově náměstí startovaly do prestižního, i když přátelsky pojatého závodu Prague-Carlsbad Classic.
Národní třída prožila den bez aut
22-9-2016

Národní třída prožila den bez aut

Jen za minulý rok se v Evropské unii prodalo téměř čtrnáct milionů osobních automobilů, v České republice pak 231 tisíc. Na území EU se tak pohybuje celkem 253 milionů osobních aut. I letošní 22. září mělo přimět veřejnost k zamyšlení nad zodpovědnějším využíváním osobních automobilů při přepravě po městech. Konal se totiž Mezinárodní den bez aut, který poukazuje na přijatelnější způsoby dopravy a podporuje omezování městského automobilismu.
Tónotéka – když tóny pomáhají dobré věci
21-9-2016

Tónotéka – když tóny pomáhají dobré věci

Středeční večer patřil v Malostranské besedě benefičnímu koncertu zpěvačky, moderátorky a herečky Anny Beránkové s názvem Tónotéka. A protože se jednalo o koncert benefiční, byl jeho výtěžek určen nadačnímu fondu Wine for Help, který se zaměřuje na pomoc dětem, které trpí vážnou nemocí zvanou mukopolysacharidosa. Výtěžek z koncertu ve výši 24 100 korun získá Honza Moravec, kterému přispěje na nákup auta s jeřábem pro zdvih elektrického vozíku.
Koncert pro projekt Šance
20-9-2016

Koncert pro projekt Šance

Krásný Obecní dům po roce opět hostil benefiční koncert na podporu projektu Šance, který před více než dvaceti lety založil a dodnes koordinuje László Sümegh. Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež. Hlavními hvězdami koncertu byli Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Záštitu benefičnímu koncertu udělil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Staroměstská radnice se během svých narozenin náležitě představila
18-9-2016

Staroměstská radnice se během svých narozenin náležitě představila

Všech čtrnáct domů někdejšího radničního komplexu si mohli o víkendu prohlédnout návštěvníci, kteří se zúčastnili oslav založení Staroměstské radnice. Ta byla 18. září roku 1338 zřízena jako sídlo samosprávy Starého Města. Speciální překvapení pak v neděli čekalo na návštěvníky, kteří byli pozváni na netradiční svatbu v prostorách, kde MČ Praha 1 pořádá kromě svateb také vítání občánků, udělování čestného občanství a další významné akce.
Čaj o sedmé v Galerii 1
20-9-2016

Čaj o sedmé v Galerii 1

Jste žena, která bydlí v Praze 1 a občas by ráda zavítala do sympatické dámské společnosti? Tak v tom případě si v kalendáři zaškrtněte v každém z následujících měsíců poslední čtvrtek. Tehdy totiž pokaždé budete moci přijít do Galerie 1 ve Štěpánské 47 na „Čaj o sedmé“, setkat se tam s dámami z první městské části a ochutnat k tomu, jak název napovídá, výtečný čaj.
více aktualit  >