Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1


Milé děti a vážení sousedé,

čas prázdnin a dovolených pomalu končí. Doufám, že jste si všichni náležitě odpočinuli, a přeji vám co nejpříjemnější start září i blížícího se podzimu.

Oldřich Lomecký
starosta Městské části Praha 1
Prázdniny skončily a školy ožily
1-9-2014

Prázdniny skončily a školy ožily

Školní rok 2014/2015 začal. Výjimkou nejsou ani školy zřizované Městskou částí Praha 1, které se na příchod dětí vzorně připravily. Speciálně pak na prvňáčky, kterých je letos opravdu dost. Nastoupit by jich do škol v Praze 1 mělo více než 350. Však se také oficiálně hovoří o „Husákových vnucích“. My se raději budeme držet termínu silný ročník…
Dny evropského dědictví 2014
27-8-2014

Dny evropského dědictví 2014

Městská část Praha 1 přivítá návštěvníky akce první zářijový víkend 6. a 7. září 2014. Letošní návštěva po zajímavých místech Prahy 1 je obohacena o předvedení technického vybavení Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. Průvodcem po zpřístupněných objektech bude orientační mapa, která je součástí zářijového měsíčníku Prahy 1. Zároveň v každém objektu, otevřeném MČ P1, je pro návštěvníky připraven katalog s historií navštíveného místa.
Žofín patřil všem generacím
23-8-2014

Žofín patřil všem generacím

Malí caparti s rodiči i babičky a dědečkové, lidé velmi mladí i starší – ti všichni se v sobotu na pozvání starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého sešli na Slovanském ostrově, aby strávili příjemné odpoledne, aby si odpočinuli, pobavili se i aby se něco užitečného dozvěděli.
Srpen 1968 a 1969 – konec snů
21-8-2014

Srpen 1968 a 1969 – konec snů

Ve čtvrtek si v České republice i v zahraničí lidé připomínali šestačtyřicáté výročí invaze vojsk Varšavského paktu do Československa. Zejména v naší zemi bylo rovněž připomínáno pětačtyřicáté výročí násilného potlačení demonstrací v Praze, Brně, Liberci a v dalších městech, které se konaly přesně rok po okupaci.
Komplexní úklid komunikací - podzim 2014
27-8-2014

Komplexní úklid komunikací - podzim 2014

Během čtyř podzimních víkendů od soboty 13.září (termíny 13.9. - 14.9. - 20.9. - 21.9. - 4.10. - 11.10. - 12.10.2014 čas: 8:00 - 15:00 hod.) proběhne na celém území Městské části Praha 1 podzimní etapa komplexního úklidu komunikací - chodníků a vozovek. Radnice se bude snažit, aby byl plošný úklid všech komunikací proveden co nejpečlivěji, bohužel řada bezohledných řidičů její práci značně komplikuje. Respektujte proto, prosíme, příslušné pokyny a dopravní značení.
První tahy – druhá míza
12-8-2014

První tahy – druhá míza

Galerie 1 ve Štěpánské 47 nabízí do 13. září další z řady pozoruhodných výstav. Tentokrát představuje tvorbu otce a dcery – Vladimíra Zadražila a Evy Zadražilové. Zatímco dcera do společné expozice přispěla půvabnými náladovými obrazy, otec nabídl dřevěné sochy oslavující krásu a ladnost ženského těla.
Kaple sv. Barbory zkrásněla a obdržela požehnání
7-8-2014

Kaple sv. Barbory zkrásněla a obdržela požehnání

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a kardinál Dominik Duka ve čtvrtek slavnostně „otevřeli“ nově zrekonstruovanou barokní výklenkovou kapli sv. Barbory u Loretánské zahrady na Hradčanech. Pan kardinál kapli navíc požehnal.
Příměstský tábor zavede děti do pravěku i filmového studia
8-8-2014

Příměstský tábor zavede děti do pravěku i filmového studia

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA! Muzeum Karla Zemana pořádá o prázdninách příměstské tábory pro všechny malé filmaře a dobrodruhy. A protože mají velký úspěch a je o ně mezi dětmi a jejich rodiči zájem, uskuteční se další nově vyhlášený turnus, a to ve dnech 25. až 29. srpna. Pokud vaše děti mají čas a chuť, neváhejte: stojí to za to!
Rudy Linka přivezl do (nejen) Prahy skvělý jazz
15-7-2014

Rudy Linka přivezl do (nejen) Prahy skvělý jazz

Už devátý ročník výjimečné hudební události – festivalu Bohemia Jazz Fest – odstartoval tradičně na Staroměstském náměstí. Po třech dnech naplněných vynikající muzikou světové úrovně se hudební svátek přesouvá do dalších měst – Domažlic, Tábora, Plzně, Liberce, Zlína, Brna, Písku a Prachatic.
U Lorety mají tábor malí hasiči
14-7-2014

U Lorety mají tábor malí hasiči

Také letošní léto pořádá Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 příměstský dětský tábor, tentokrát s názvem Dny mladých hasičů 2014. A že se předchozí ročníky vydařily a že naši dobrovolní hasiči mají u veřejnosti velmi dobré jméno, dokládá velký zájem rodičů a jejich dětí o účast na letošním táboře. Byl dokonce takový, že se na všechny nedostalo.
Audiovizuální projekce na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa - dopravní omezení
30-7-2014

Audiovizuální projekce na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa - dopravní omezení

INFORMACE – ÚMČ ODOP Praha 1: Vážení, dovolte nám, abychom Vás informovali o akci a přechodné úpravě v dopravním značení v souvislosti s audiovizuální projekcí na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa na území MČ Praha 1 dne 4.10.2014.
více aktualit  >