Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti, 

srdečně vás všechny zvu na Kouzelný den dětí, který se uskuteční ve středu 27. května
od 9 do 16 hodin na Žofíně.

Těším se na setkání.  

Podrobnosti >>> ZDE <<<

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem
20-5-2015

Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem

Velkou dávku odvahy a obratnosti musely prokázat děti z mateřských škol z Prahy 1, které se za pomoci svých paní učitelek a sokolských cvičitelek a cvičitelů vydaly pokořit nejvyšší vrcholy světa. Nevěříte tomu? A proč? V Praze 1 máme prostě šikuly, kteří – vybaveni cestovními pasy s obrázkem zeměkoule – zdolali jednotlivé horské velikány, kde na ně navíc čekali duchové hor se zvířátky.
Kouzelný DEN DĚTÍ na Žofíně
11-5-2015

Kouzelný DEN DĚTÍ na Žofíně

MČ PRAHA 1,  POD ZÁŠTITOU RADNÍ PRO ŠKOLSTVÍ EVY ŠPAČKOVÉ, VÁS ZVE NA ve středu 27.5.2015 KOUZELNÝ DEN DĚTÍ NA ŽOFÍNĚ 9:00 - 16:00 PRO DĚTI VČETNĚ DOPROVODU VSTUP ZDARMA!
Dětské sportovní hry 2015
29-4-2015

Dětské sportovní hry 2015

Dětské sportovní hry 1.6. – 3.6.2015, KDY: 1. – 3.6.2015  KDE: hřiště Na Františku. Na hřišti Na Františku se budou konat opět třídenní Dětské sportovní hry, které důkladně prověří obratnost i bojovnost malých sportovců, ale i hlasivky těch, kteří jim budou fandit, jako tomu bylo v loňských letech. Těšit se můžete na kvalitní sportovní úroveň, nasazení i sportovní atmosféru a hlavně na zábavu. Přijďte se podívat – všichni jste srdečně zváni!
2. ročník Veletrhu sociálních služeb na Střeláku
21-5-2015

2. ročník Veletrhu sociálních služeb na Střeláku

Ve čtvrtek 18. června 2015 se na Střeleckém ostrově od 14:00 hodin uskuteční druhý Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Městské části Praha 1. Na akci se představí organizace působící v neziskovém sektoru. Chybět nebude ani kvalitní kulturní program, který bude přizpůsoben tématu celé akce.  

I Praha 1 má své reprezentanty – a může se jimi pochlubit
18-5-2015

I Praha 1 má své reprezentanty – a může se jimi pochlubit

Volkswagen Maraton Praha – to nejsou „jen“ vynikající profesionální a amatérští běžci z mnoha zemí celého světa, to jsou hlavně tisícovky atletických nadšenců z celé České republiky. Včetně Prahy 1. Tak například posledního 21. ročníku Volkswagen Maratonu Praha se zúčastnilo 10 tisíc běžců 75 národností a na jeho start se postavilo i 32 běžců (z toho čtyři ženy) z Městské části Praha 1. A nejúspěšnější z nich přijal v pondělí na radnici starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Hradčanské náměstí zaplnil promenádní koncert
17-5-2015

Hradčanské náměstí zaplnil promenádní koncert

Ústřední hudba Armády ČR uspořádala v neděli na Hradčanském náměstí za podpory Městské části Praha 1 promenádní koncert k Mezinárodnímu dni rodin, vyhlášenému Organizací spojených národů na 15. květen. Koncert se koná každoročně už od roku 2009, a to pod záštitou náčelníka generálního štábu Armády ČR.
Dni Prahy 1 přály počasí i zájem návštěvníků
16-5-2015

Dni Prahy 1 přály počasí i zájem návštěvníků

V pasážích mezi Václavským náměstím a Vodičkovou ulicí to v sobotu po celý den žilo. A nebylo to tím, že v nich byl, na rozdíl od ulic, příjemný chládek, ale tradičním Dnem Prahy 1, který se v nich konal a který přilákal zástupce všech generací.
Jan Nepomucký ovládl hokejem žijící metropoli
15-5-2015

Jan Nepomucký ovládl hokejem žijící metropoli

Slavnostní mše v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí, benátské gondoly na Čertovce, závod dračích lodí, umělecky pojatá plavba otužilců, seskok parašutistů, barokní koncert na vodní hladině, zakončený ohňostrojem, a letos nově ještě moravská Jízda králů. To byly letošní slavnosti Navalis, připomínající památku svatého Jana Nepomuckého.
Vietnam – nadčasová krása
13-5-2015

Vietnam – nadčasová krása

Do 18. května můžete na Senovážném náměstí 17, v galerii Kvalitář, navštívit výstavu s názvem Vietnam – nadčasová krása. Zorganizovaly ji vietnamské ministerstvo kultury, sportu a turismu, vietnamské velvyslanectví u nás a Svaz Vietnamců v České republice. Záštitu nad expozicí převzal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Vltavu zdobí nová loď – Bohemia Rhapsody
7-5-2015

Vltavu zdobí nová loď – Bohemia Rhapsody

Pražská paroplavební společnost se může pochlubit novým přírůstkem: lodí Bohemia Rhapsody, postavenou za sedm měsíců v německých loděnicích. Ve čtvrtek proběhl v přístavišti na Kampě její křest.
Dospělí i děti připomněli, co se nesmí zapomenout
6-5-2015

Dospělí i děti připomněli, co se nesmí zapomenout

Před sedmdesáti lety skončila v Evropě nejkrutější válka v dějinách lidstva. A jedny z jejích posledních bojů byly vybojovány na území tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava během Pražského povstání. V Melantrichově ulici, Karlově ulici, Husově, Kozí, Havelské, na Můstku, ve Štupartské a na mnoha dalších místech vyrůstaly barikády. A na mnohých z nich umírali stateční lidé. Jejich oběti připomnělo pietní shromáždění v bývalé Pečkárně.
AKCE CIHLA oslavuje šestnácté narozeniny
6-5-2015

AKCE CIHLA oslavuje šestnácté narozeniny

Už 16. ročník celorepublikové kampaně AKCE CIHLA na podporu lidí s mentálním handicapem byl slavnostně zahájen ve středu na rohu ulic Na příkopě a Havířské. Kampaň lze podpořit zakoupením cihly v hodnotě 150 korun nebo například benefičního trička v hodnotě 90 korun. Zakoupením cihly podpořilo akci od roku 2000 více než 220 tisíc lidí.
Salon ZUŠ Praha
5-5-2015

Salon ZUŠ Praha

Takové množství krásných výtvarných děl mnoha stylů, žánrů, druhů a typů – a všechny najednou – Galerie 1 ještě nezažila. A aby také ano, když výstava, kterou nabízí do 30. května, obsahuje díla žáků sedmnácti pražských základních uměleckých škol pod vedením sedmačtyřiceti pedagogů.
Volkswagen Maraton Praha nabídl krásný závod a úspěch štafety Prahy 1
3-5-2015

Volkswagen Maraton Praha nabídl krásný závod a úspěch štafety Prahy 1

Deset tisíc běžců se postavilo na start nedělního 21. ročníku Volkswagen Maratonu Praha, jednoho z nejkrásnějších maratonů světa a nositele zlaté známky kvality IAAF. Mezi startujícími bylo sedm mužů s nejlepším časem pod 2 hod. a 8 min. Čtyři ženy byly (a jsou) schopné uběhnout 34 432 kroků (tedy 42, 195 km) za méně než 2 hod. a 24 min. Dodejme, že rekord Volkswagen Maratonu Praha je 2:05:39, což z něj činí nejrychlejší květnový maraton všech dob. A tento rekord i po této neděli stále platí.
více aktualit  >