Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé,

rozhodněte, který projekt dalšího využití Werichovy vily má největší podporu občanů Prahy 1.
V Galerii 1 si můžete projekty prohlédnout a hned se tam zapojit do ankety.

Těším se na vaše názory.

Oldřich Lomecký
starosta Městské části Praha 1
Zapojte se do hlasování o Werichově vile
18-9-2014

Zapojte se do hlasování o Werichově vile

Jaká je budoucnost a přítomnost Prahy 1? Tak na tuto otázku odpovídá aktuální výstava v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Pod názvem Budoucnost a přítomnost Prahy 1 představuje realizované i plánované projekty radnice v oblasti revitalizace parků, zahrad, ulic a uličních bloků nebo třeba rekonstrukcí bytových i nebytových domů a prostorů, včetně oprav historicky cenných částí domů.
Domek v parku Kampa už slouží občanům
20-9-2014

Domek v parku Kampa už slouží občanům

Symbolický klíč od kompletně zrekonstruovaného bývalého plynárenského domku na Kampě převzalo během Malostranského vinobraní Komunitní centrum Kampa. Aleně Kopecké, Barbaře Šabachové a Olze Lomové ho předal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se za to, aby domek mohli využívat rodiče s dětmi z KC Kampa, velmi zasazoval.
Výstava obrazů Karla Kušky v klubu Haštalka
17-9-2014

Výstava obrazů Karla Kušky v klubu Haštalka

Až do 14. listopadu můžete v klubu seniorů Haštalka zhlédnout výstavu obrazů Karla Kušky s názvem Schodiště, která, při příležitosti významného umělcova životního jubilea, nabízí výběr z jeho dosavadní tvorby.
Kampa, 11. září 2014 – smutné vzpomínky i radost
11-9-2014

Kampa, 11. září 2014 – smutné vzpomínky i radost

11. září už bude zřejmě navždy spojeno s rokem 2001. Tehdy se během několika desítek minut zmocnilo celkem devatenáct únosců čtyř letadel. Bohužel ani letadla s 246 pasažéry a členy posádek jim nestačila, a tak je účet jejich běsnění dodnes ohromující: 2 997 obětí.
Koncert proti strachu
11-9-2014

Koncert proti strachu

Ve čtvrtek – počasí navzdory – ožil Střelecký ostrov hudbou, ukázkami paralympijských sportů, zabijačkovými lahůdkami a hlavně – skvělou náladou: navzdory podruhé, protože koncert skupiny The Tap Tap, doprovodná hudební vystoupení a vůbec celá akce s názvem Koncert proti strachu byly uspořádány v den výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku 11. září 2001.
Běhám, běháš, běháme… Centrum Prahy patřilo běžcům
6-9-2014

Běhám, běháš, běháme… Centrum Prahy patřilo běžcům

Sobotní podvečer se dá trávit různě. Mnohé z nás to možná překvapí, ale jsou i lidé, kteří v sobotu touto dobou negrilují ani nesedí pod kaštany v zahradní hospůdce, ale běhají. A navíc v samotném centru Prahy. A aby toho nebylo dost, není jich rozhodně málo, naopak: když se sejdou, může jich být i pěkných pár tisíc, konkrétně sedm a půl.
Zažít město jinak – Zažít Malou Stranu jinak
12-9-2014

Zažít město jinak – Zažít Malou Stranu jinak

Malostranská sousedská slavnost již potřetí! Tentokrát na novém místě a ve velkém stylu, v ulicích Tržiště, Vlašská a Břetislavova. Malá Strana není jen pro turisty, ale žijí tady lidé. Nevěříte? Tak se přijďte v sobotu 20.září podívat, posedět, pobavit se, zkrátka zažít město jinak.
Výstava o statečnosti české šlechty
5-9-2014

Výstava o statečnosti české šlechty

„Šlechtická poselství – 75 let poté“ – tak se jmenuje velmi zajímavá expozice, kterou do 5. října nabízí Mladotův dům ve Vikářské ulici na Pražském hradě a která pojednává o statečném postupu českých šlechtických rodů, jež se v letech 1938 a 1939 opakovaně přihlásily k bezvýhradné věrnosti své vlasti a českému národu.
Praha 1 inspiruje
3-9-2014

Praha 1 inspiruje

Děti z fotografického kroužku Michaely Antůškové se mohou pochlubit další výstavou. Koná se do konce září a kromě krásného místa v podobě ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí je ojedinělá ještě něčím jiným: je na ní možné zhlédnout snímky současných i bývalých členů kroužku.
Dvě tváře Prahy
3-9-2014

Dvě tváře Prahy

Až do 30. října jsou v horní části Václavského náměstí ke zhlédnutí fotografie studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří se s úspěchem zúčastnili soutěže Dvě tváře Prahy. Tu každoročně pořádá Sdružení Nového Města pražského a jejím cílem je vzdát poctu Václavskému náměstí i upozornit na nešvary, které se s tímto místem pojí.
Prázdniny skončily a školy ožily
1-9-2014

Prázdniny skončily a školy ožily

Školní rok 2014/2015 začal. Výjimkou nejsou ani školy zřizované Městskou částí Praha 1, které se na příchod dětí vzorně připravily. Speciálně pak na prvňáčky, kterých je letos opravdu dost. Nastoupit by jich do škol v Praze 1 mělo více než 350. Však se také oficiálně hovoří o „Husákových vnucích“. My se raději budeme držet termínu silný ročník…
Opera Barocca – festival hudby, tance a divadla
28-8-2014

Opera Barocca – festival hudby, tance a divadla

Letos už popáté hostila Praha 1 vícežánrový festival Opera Barocca. Jindy ztichlé nádvoří Clam-Gallasova paláce rozzářila magická atmosféra barokní scény, která i v dnešní době probouzí emoce, fascinuje a poskytuje nezapomenutelné zážitky.
Žofín patřil všem generacím
23-8-2014

Žofín patřil všem generacím

Malí caparti s rodiči i babičky a dědečkové, lidé velmi mladí i starší – ti všichni se v sobotu na pozvání starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého sešli na Slovanském ostrově, aby strávili příjemné odpoledne, aby si odpočinuli, pobavili se i aby se něco užitečného dozvěděli.
Komplexní úklid komunikací - podzim 2014
27-8-2014

Komplexní úklid komunikací - podzim 2014

Během čtyř podzimních víkendů od soboty 13.září (termíny 13.9. - 14.9. - 20.9. - 21.9. - 4.10. - 11.10. - 12.10.2014 čas: 8:00 - 15:00 hod.) proběhne na celém území Městské části Praha 1 podzimní etapa komplexního úklidu komunikací - chodníků a vozovek. Radnice se bude snažit, aby byl plošný úklid všech komunikací proveden co nejpečlivěji, bohužel řada bezohledných řidičů její práci značně komplikuje. Respektujte proto, prosíme, příslušné pokyny a dopravní značení.
Srpen 1968 a 1969 – konec snů
21-8-2014

Srpen 1968 a 1969 – konec snů

Ve čtvrtek si v České republice i v zahraničí lidé připomínali šestačtyřicáté výročí invaze vojsk Varšavského paktu do Československa. Zejména v naší zemi bylo rovněž připomínáno pětačtyřicáté výročí násilného potlačení demonstrací v Praze, Brně, Liberci a v dalších městech, které se konaly přesně rok po okupaci.
Kaple sv. Barbory zkrásněla a obdržela požehnání
7-8-2014

Kaple sv. Barbory zkrásněla a obdržela požehnání

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a kardinál Dominik Duka ve čtvrtek slavnostně „otevřeli“ nově zrekonstruovanou barokní výklenkovou kapli sv. Barbory u Loretánské zahrady na Hradčanech. Pan kardinál kapli navíc požehnal.
Audiovizuální projekce na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa - dopravní omezení
30-7-2014

Audiovizuální projekce na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa - dopravní omezení

INFORMACE – ÚMČ ODOP Praha 1: Vážení, dovolte nám, abychom Vás informovali o akci a přechodné úpravě v dopravním značení v souvislosti s audiovizuální projekcí na budovu Betlémské kaple u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa na území MČ Praha 1 dne 4.10.2014.
více aktualit  >