Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé, 

mezigenerační dům v Samcově ulici, vybudovaný Městskou částí Praha 1 a tvořený mimo jiné startovacími byty pro mladé lidi a byty s pečovatelskou službou, začne už brzy sloužit svému účelu.

Více informací >>> ZDE <<< 

Oldřich Lomecký
starosta Prahy 1
Malá Strana a Hradčany hostily masopust
6-2-2016

Malá Strana a Hradčany hostily masopust

Konšelé a dámy v róbách, ženy prostého původu s doprovodem více než pochybným, populární gorily, kobyla, kozel popíjející svoji značku piva, klauni všech generací i osoby veskrze neveselé, zástupci vodnictva, hasičstva, strážnictva i žižkovských hospod, nevěsty nevábné, námořníci ošlehaní… A tak bychom mohli náš seznam rozšiřovat ještě dlouho. Malou Stranu a Hradčany potěšilo jako každý rok Malostranské masopustní veselí.
Praha 1 připravila mladým lidem jedinečnou šanci
22-1-2016

Praha 1 připravila mladým lidem jedinečnou šanci

Multifunkční a mezigenerační dům v Samcově ulici, vystavěný Městskou částí Praha 1, nabízí pronájem devatenácti tzv. startovacích bytů pro mladé lidi do pětatřiceti let. Obsazování těchto bytů, umístěných ve čtvrtém a pátém podlaží, bude probíhat losováním a zájemci o kvalitní a cenově přístupné bydlení se mohou do této soutěže přihlašovat až do 22. února. Mladé lidi pak doplní senioři z Prahy 1, kteří budou bydlet v prvních třech podlažích, kde budou byty s pečovatelskou službou.
Výstava v Galerii 1 představuje fantasy, sci-fi a dobrodružství
4-2-2016

Výstava v Galerii 1 představuje fantasy, sci-fi a dobrodružství

Do Galerie 1 zavítal svět nadpřirozených sil a paralelních civilizací, svět hrdinů dávné budoucnosti i neuchopitelného časoprostoru, svět snů a fantaskna, kterému poněkud nekreativně říkáme sci-fi. Svět tolkienovských hrdinů a padouchů, svět, jehož fanouškové patří mezi nejvěrnější.
Přijďte si zabruslit na Ovocný trh!
3-2-2016

Přijďte si zabruslit na Ovocný trh!

BRUSLENÍ NA OVOCNÉM TRHU PRODLOUŽENO DO 29.ÚNORA 2016!!

Také letos mají všichni milovníci bruslení pod širým nebem k dispozici populární kluziště na Ovocném trhu. Projekt tradičně podpořila MČ Praha 1. Kluziště bude v provozu až do 29. února letošního roku! Otevřeno je každý den od 10:00 do 21:30. Každou sobotu vždy od 14:00 budou hrát střídavě Martin Hrdinka a Jaroslav Koller. Každou neděli vždy od 14:00 bude dětská diskotéka a soutěže, budou přítomni animátoři a animátorky Českého Animačního Teamu.
Pražský karneval vstoupil do ulic
30-1-2016

Pražský karneval vstoupil do ulic

Dvanáct dní před Popeleční středou se v ulicích Prahy 1 objevila první předzvěst končící zimy a blížícího se jara. Ano, ano, víme, co chcete říct na téma letošní zimy, která podle tohoto končí, aniž by vlastně začala, ale to by bylo, uznejte, povídání na delší dobu. Takže ještě jednou: Carnevale Praha (nebo Praga, chcete-li) začal! Je tady čas masopustu! Radujte se, tancujte, provádějte kejkle a hlavně hodujte – přijde půst.
Carnevale Praha aneb Masopust pražský
29-1-2016

Carnevale Praha aneb Masopust pražský

Pražská masopustní sezona je po roce opět tady. V předvečer sobotního zahájení pražského karnevalu se proto konalo tradiční společensko-hudební setkání v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici, které nabídlo hudbu Johanna Sebastiana Bacha, Giovanniho Paola Cimy, Georga Friedricha Händela a další velikánů. Městskou část Praha 1 na akci zastupoval radní pro kulturu Jan Krejčí.
Praha se zastala občanů. Pouliční umění dostalo nová pravidla!
28-1-2016

Praha se zastala občanů. Pouliční umění dostalo nová pravidla!

Zastupitelé hlavního města Prahy odsouhlasili na svém včerejším jednání po téměř tříhodinové diskuzi nové znění Obecně závazné vyhlášky č. 5/2013 o provozování pouliční umělecké veřejné produkce na veřejně přístupných místech, tzv. busking. Obsah vyhlášky, která by měla vyjít v platnost od 1. března je kompromisem mezi různými názory a právními možnostmi. Základní mantinel dalo celé věci Ministerstvo dopravy, které od roku 2013 nepovažuje busking za zvláštní užívání komunikace vyžadující zábor.
Plánované změny v tramvajové dopravě
28-1-2016

Plánované změny v tramvajové dopravě

Společnost Ropid připravuje změny v tramvajové dopravě, o nichž zatím Městská část Praha 1 není informována. Městská část Praha 1 informovala v prosinci loňského roku společnost Ropid o svých požadavcích. Tyto požadavky vycházely plně z požadavků vás, občanů Prahy 1. Chcete-li naše požadavky podpořit, zúčastněte se prosím ankety, kterou vyhlásila společnost Ropid.
Praha 1 uctila památku obětí holocaustu
27-1-2016

Praha 1 uctila památku obětí holocaustu

Celý demokratický svět si v úterý 27. ledna připomněl 71. výročí osvobození nacistického tábora smrti v Osvětimi. Tento den byl 1. listopadu 2005 vyhlášen Valným shromážděním OSN jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu – šesti milionů Židů, dvou milionů Romů a dalších nevinných lidí, kteří byli vražděni ve vyhlazovacích táborech, v ghettech a na mnoha dalších místech okupované Evropy. Spolek Publicum Commodum uspořádal k tomutp výročí, za podpory MČ Praha 1, vzpomínkovou akci v Městské knihovně.
Vyhlášení výběrového řízení dotačního programu "JEDNIČKA PRO ROK 2016 - sociální oblast"
27-1-2016

Vyhlášení výběrového řízení dotačního programu "JEDNIČKA PRO ROK 2016 - sociální oblast"

Městská část Praha 1 vyhlašuje na základě usnesení Rady městské části Praha 1 č. UR16_0089 ze dne 26.1.2016 výběrové řízení dotačního programu "JEDNIČKA PRO ROK 2016 - sociální oblast".
Curieovku čeká velká změna
20-1-2016

Curieovku čeká velká změna

Sedm nových světlých učeben, tři kabinety pro vyučující a moderní sociální zařízení – to vše by mělo do konce tohoto roku vzniknout na tisícovce čtverečních metrů půdního prostoru v budově ZŠ nám. Curieových. Než k tomu ale dojde, stojí před všemi – radnicí, základní školou a stavebními odborníky – velký kus náročné práce.
Starosta Oldřich Lomecký přivítal nové občánky
19-1-2016

Starosta Oldřich Lomecký přivítal nové občánky

Zoe May, Antonín, Dominik, Johana, Šarlota, Pavel Martin, Tereza, Oskar, Nela, Natalie, Sebastien, Kryštof, Jonatán, Adam a Martin – tak se jmenují děti, které nedávno rozšířily řady obyvatel Prahy 1 a které v úterý slavnostně přivítal starosta naší městské části Oldřich Lomecký. Sváteční chvíle se odehrála na Staroměstské radnici.
Vyhlášení dotačního programu Podpora vužití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2016
13-1-2016

Vyhlášení dotačního programu Podpora vužití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2016

Rada Městské části Praha 1 vyhlašuje dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2016. Termín pro podání žádostí je od 14. do 29. února 2016 do 12:00 hod.
více aktualit  >