Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé a milé děti,

přeji vám všem krásné prázdniny a příjemné prožití dovolených a těším se na setkání při některé z akcí pořádaných Městskou částí Praha 1.

Oldřich Lomecký 
starosta Prahy 1
Jana Husa a jeho odkaz představila Betlémská odysea
4-7-2015

Jana Husa a jeho odkaz představila Betlémská odysea

Betlémskou odyseu – multimediální projekt věnovaný Janu Husovi, jeho dobovému kontextu, husitství a Betlémské kapli od jejích počátků až po současnost – mohly v sobotu večer zhlédnout stovky Pražanů a turistů na stěnách Betlémské kaple. Spolupořadatelem této ojedinělé akce byla Městská část Praha 1.
Praha 1 se připojila k tradici Staré solné stezky
4-7-2015

Praha 1 se připojila k tradici Staré solné stezky

Po staré středověké obchodní stezce, vedoucí z německého Halle do českého hlavního města, přesněji do Ungeltu, dorazila v sobotu po poledni na formanském voze sůl. Ta se od středověku vyráběla právě v Halle a poté byla rozvážena do řady obchodních míst. Na tuto tradici navazuje spolek Alte Salzstrasse Halle-Prag/Stará solná stezka Halle-Praha, který ve spolupráci s městem Lössnitz a Destinační agenturou Dolní Poohří akci zorganizoval.
Paní Ludmila Čárská oslavuje 100. narozeniny! Gratulujeme!
3-7-2015

Paní Ludmila Čárská oslavuje 100. narozeniny! Gratulujeme!

V plné svěžesti, nabita energií, že by jí mnohem mladší mohli závidět, a snad stále s dobrou náladou – tak znají nejbližší lidé a přátelé paní Ludmilu Čárskou, která v Praze 1 žije už od roku 1946 a jež v těchto dnech oslavuje krásné 100. narozeniny. V bytě plném květin a gratulantů přivítala také starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, který jí přišel jménem všech sousedů z naší městské části poblahopřát.
Do Galerie 1 za českým poetismem 21. století
2-7-2015

Do Galerie 1 za českým poetismem 21. století

Nechat volně plynout svoji fantazii můžete při výstavě obrazů Dalibora Lukáše s názvem „Karty života“, kterou do 1. srpna nabízí Galerie 1 ve Štěpánské 47. Spojení symbolů s překvapivými detaily, lidí a neživých předmětů, historických prvků s vymoženostmi i „vymoženostmi“ moderní doby, souboje i symbiózu různých vrstev na jednom plátně – i to (a nejen to) objevíte v obrazech jednoho ze zakladatelů výtvarné skupiny Menší hra.
Také letos je na Dražického náměstí „Léto plné hvězd“
2-7-2015

Také letos je na Dražického náměstí „Léto plné hvězd“

Už po dvacáté pořádají výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková výstavu s názvem „Léto plné hvězd“, která nabízí k potěšení i ke koupi hračky pro děti nevidomé, neslyšící, s motorickými problémy či autisty, ale samozřejmě také pro děti zcela zdravé. Součástí výstavy, konané pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého na Dražického náměstí 10, je rovněž bohatý doprovodný program.
Na letní tábor lze jezdit v každém věku
27-6-2015

Na letní tábor lze jezdit v každém věku

Už čtvrtý ročník letního tábora mají za sebou senioři z Prahy 1. Uskutečnil se od 20. do 27. června v Jesenici u Rakovníka, v chatkách na základně Peira, a zúčastnilo se ho celkem pětadvacet účastníků, z toho pět odvážných mužů. Uspořádaly ho Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 a bohatý program stál opravdu za to. V táborníka se na jeden den proměnil i starosta Oldřich Lomecký.
Senioři z Prahy 1 si užili krásný výlet lodí Grand Bohemia
25-6-2015

Senioři z Prahy 1 si užili krásný výlet lodí Grand Bohemia

Naši senioři vyrazili na další výlet lodí. I tentokrát ho pro ně bezplatně zorganizovala radnice Prahy 1 spolu se Střediskem sociálních služeb a i tentokrát se plulo na plavidle Pražské paroplavební společnosti. A když už jsme u těch zásadních údajů, nesmíme zapomenout, že i tento výlet byl pod tradiční patronací Šárky Chládkové Táborské, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1.
Filmový TRHák 2015
24-6-2015

Filmový TRHák 2015

Už je to tak! Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech vyrostl více než zdatný konkurent, který už navíc v mnoha ohledech západočeskou přehlídku více či méně depresivních filmů překonal. Je totiž kratší, nevadí mu, když prší, prší a prší, protože své fanoušky nenahání do stanových táborů, a dorazivší filmové hvězdy se nemusejí po příletu na Ruzyň ještě trmácet někam do příhraničních lázní. Ano, řeč je o Filmovém TRHáku a týmu z Brány jazyků, který ho připravuje.
Náměstí Republiky oslavilo jógu
21-6-2015

Náměstí Republiky oslavilo jógu

Evropská federace jógy už podruhé nabídla Pražanům ve spolupráci s Českou federací jógy „Jógové dny dobrých skutků“, jejichž cílem je podpora lidské hodnoty a zdravého životního stylu prostřednictvím cvičení a fyzické aktivity. Na Náměstí Republiky tak byli v neděli v podvečer přihlížející svědky klidu a harmonie, které z cvičení jógy vyzařují.
Staroměstské náměstí patřilo dvěma nejcennějším tekutinám
21-6-2015

Staroměstské náměstí patřilo dvěma nejcennějším tekutinám

Finále Mistrovství světa v míchání nealkoholických nápojů za účasti nejlepších barmanů a Chinaski, Aneta Langerová, Michal Hrůza nebo třeba David Koller – to bylo menu, které v neděli večer nabídla velká akce uspořádaná na Staroměstském náměstí. Stejně jako v uplynulých letech se jmenovala Mattoni koktejl festival. Letos se k ní přidalo i poděkování dárcům krve, kteří se zapojili do kampaně Českého rozhlasu.
Radnice Prahy 1 podpořila léčbu drogově závislých dětí
17-6-2015

Radnice Prahy 1 podpořila léčbu drogově závislých dětí

Už více než deset let funguje v Nemocnici pod Petřínem Dětské a dorostové detoxikační centrum, které jako jediné (!) v České republice poskytuje akutní léčbu dětem a dospívajícím do osmnácti let se zkušeností nebo závislostí na psychotropních látkách. Městská část Praha 1 poskytla centru pro tento rok dotaci ve výši 600 tisíc korun, což je jednou tolik v porovnání s rokem 2014.
Střelecký ostrov představil veřejnosti poskytovatele sociálních služeb
18-6-2015

Střelecký ostrov představil veřejnosti poskytovatele sociálních služeb

UNICEF, Hestia, Pohoda, Česká asociace streetwork, Raná péče Eda, Fokus Praha, Portus Praha, Život 90, Dismas, Centrum sociálních služeb Praha, Adra, Arcidiecézní charita Praha, Diakonie ČCE – Středisko pro zrakově postižené, Naděje a další a další poskytovatelé sociálních služeb, celkem více než třicet, se představili na Veletrhu sociálních služeb, organizovaném Městskou částí Praha 1.
Studenti vymysleli nový obývák pro party s Metaxou
15-6-2015

Studenti vymysleli nový obývák pro party s Metaxou

Celkem 26 jednotlivců i několikačlenných týmů se přihlásilo do soutěže Metaxa Partyhaus Design Contest, určené studentům vysokých a vyšších odborných škol zaměřených na design a architekturu. Soutěžící měli za úkol navrhnout nejzajímavější interiér nového Metaxa Partyhausu, což je mobilní „obývák“ pro pořádání parties (neboli večírků), jejichž hlavním hrdinou je jeden z národních řeckých nápojů.
Praha 1 testuje úsporné a moderní solární odpadkové koše
18-6-2015

Praha 1 testuje úsporné a moderní solární odpadkové koše

V Melantrichově a Charvátově ulici a také na Kampě – v ulicích Říční a U Sovových mlýnů – je možné využívat nové solární odpadkové koše BigBelly, napájené solárním panelem a vybavené lisem, díky kterému není nutné odvážet odpad tak často jako u dosavadních běžných košů. Koše BigBelly byly rozmístěny v neděli 14. června během závěrečného dne jarního úklidu komunikací a doplnily tak zatím jediný exemplář u budovy radnice.
více aktualit  >