Doprava a parkování Školství Kultura Sport, občanská spol. a mezinár. vztahy Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Vážení sousedé a milé děti,
přeji vám všem klidné prožití adventního období a těším se na setkání při některé z krásných akcí, které se během adventu uskuteční na území naší městské části.

Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1
Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2014 v parku za Staroměstskou radnicí
11-12-2014

Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2014 v parku za Staroměstskou radnicí

Pražané si mohou Betlémské světlo odnést i se svíčkami, kromě jiných lokalit, i letos již tradičně ze Staroměstského náměstí. Betlémské světlo bude přineseno v sobotu 20. 12. 2014 v cca 14 hodin do parku za Staroměstskou radnicí. Součástí této každoroční akce bude opět i kulturní program, ve kterém se od 13. do 17. hodiny průběžně představí jednotlivé hudební soubory, např. děti z DĚTSKÉ OPERY PRAHA, MAXIM TURBULENC a další interpreti. Tento program pro děti a jejich rodiče připravila Nadace Pražské děti za podpory Městské části Praha 1.
Jistě, pane premiére
11-12-2014

Jistě, pane premiére

„Věřím, že vy nevěříte, že já tomu věřím, ale musím vás požádat, abyste věřil, že i když vy nevěříte, že tomu věřím, že já tomu věřím.“ Jasné, že? Zvláště když tato slova vyřkne Sir Humphrey Appleby, který se snaží v knize pánů Lynna a Jaye přesvědčit svého premiéra – Jima Hackera, že – na rozdíl od něj – věří ve vynikající práci ministerstva školství Jejího Veličenstva. My se hodnotit ministra školství, jmenovaného prezidentem Zemanem, nechystáme; o školství zřizovaném Městskou částí Praha 1 máme ale jasno – vynikající…
Malostranský strom se už také rozzářil
5-12-2014

Malostranský strom se už také rozzářil

Už i Kampa má svůj vánoční strom. Na náměstí na Kampě bylo kvůli tomu v pátek navečer plno. Zástupy místních občanů, turistů, Mikulášů, andělů a čertů s nadšením sledovaly slavnostní rozsvícení stromu i bohatý hudební program, který pro ně přichystali obětaví sousedé z řad Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 a městských strážníků. Vydatně jim v tom pomohla Městská část Praha 1.
Dopravní omezení v centru Prahy při silvestrovských oslavách 31.12.2014
17-12-2014

Dopravní omezení v centru Prahy při silvestrovských oslavách 31.12.2014

Jako už každý rok se Praha 1 připravuje na letošní poslední rušnou noc. Na Silvestra se tradičně nechystají jen davy slavících, ale také záchranáři, policisté a strážníci. Na Pražany čeká v průběhu dne a večera také několik dopravních omezení. Podrobnosti naleznete v tomto článku.
Mikuláš navštívil Malostranskou ZŠ
5-12-2014

Mikuláš navštívil Malostranskou ZŠ

Na dohled Pražskému Jezulátku, přesto v ohrožení byly v pátek dopoledne děti z Malostranské základní školy. Přes uzamčené dveře a bedlivého pana školníka totiž do školy pronikl obávaný čert, který děti i zamilované páry občas přepadá na petřínských loukách. Ve stávajícím počasí se mu zřejmě zachtělo trochu toho lidského tepla… Naštěstí byl ale pod dohledem moudrého Mikuláše a laskavého anděla.
Svatá Barbora má z našich hasičů radost
4-12-2014

Svatá Barbora má z našich hasičů radost

Dobrovolní hasiči z Prahy 1 oslavili svátek své patronky – svaté Barbory – se vší parádou. A v novém. V minulých dnech totiž dokončili poměrně rozsáhlou rekonstrukci své základny u Novomlýnské vodárenské věže, a tak se jejich zázemí rozrostlo o šatny, technické místnosti, místnosti pro technické vybavení, zasedací místnost, místnost pro hasičskou pohotovost (včetně známé tyče), kanceláře, sušárnu a umývárnu. Opravou také prošla plně a moderně vybavená garáž.
Barbory oslavily svůj svátek
4-12-2014

Barbory oslavily svůj svátek

Hala Masarykova nádraží se ve čtvrtek proměnila v koncertní sál, který kromě hlášení odjezdů a příjezdů vlaků nechal zaznít krásným melodiím a zapomnětlivým připomněl svátek sv. Barbory. Koncert pro Barborky, jak zněl název vydařené akce, nabídl například kvartet půvabných mladých fagotistek, swingové trio či studenty Konzervatoře Jana Deyla pro slabozraké.
V Galerii 1 rozkvetla louka
4-12-2014

V Galerii 1 rozkvetla louka

Do 27. prosince můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu Střípky štěstí, která nabízí ukázky z projektu Loukamosaic – z mozaikové louky, do jejíž tvorby se zapojili lidé na celém světě. A zapojit se můžete i vy!
Vánoční trhy ZŠ Brána jazyků přispěly na dobrou věc
3-12-2014

Vánoční trhy ZŠ Brána jazyků přispěly na dobrou věc

Indického chlapce podpořili ti, kteří ve středu zavítali na vánoční trhy ZŠ Brána jazyků, pořádané na školním hřišti na Uhelném trhu, a navíc si vybrali něco z krásné nabídky žákovských výrobků. Kromě toho svým nákupem také přispěli na chov nosála červeného.
Třešťské betlémy opět zavítaly do Jindřišské věže
2-12-2014

Třešťské betlémy opět zavítaly do Jindřišské věže

Po roce se k nám opět vrátily nádherné betlémy z Třeště na Vysočině. Až do 2. února je můžete obdivovat ve druhém a třetím patře Jindřišské věže. Jedná se už o sedmý ročník této jedinečné expozice třešťských ručně vyřezávaných betlémů.

Advent začal
1-12-2014

Advent začal

Petrské náměstí, horní část Václavského náměstí, náměstí před radnicí ve Vodičkově ulici a od Mikuláše také náměstí na Kampě – to jsou místa v naší městské části, která budou po celý advent a vánoční svátky ozdobena zářícími vánočními stromky, o které se zasloužili radnice Prahy 1, městští strážníci, Sdružení Nového Města pražského, Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan a další organizace i jednotliví občané.
Děkujeme dárcům krve
26-11-2014

Děkujeme dárcům krve

Městská část Praha 1 a Český červený kříž Praha 1 poděkovaly ve středu v Michnově paláci dárcům krve a krevních složek, kteří dosud absolvovali čtyřicet, dvacet či deset bezplatných odběrů.
Městská část Praha 1 má nové vedení
25-11-2014

Městská část Praha 1 má nové vedení

Oldřich Lomecký (TOP 09) byl na úterním ustavujícím zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1 zvolen starostou. Jeho prvním zástupcem byl zvolen Daniel Hodek (ČSSD). Zástupcem starosty se stal Richard Bureš (ODS) a radními pak Ivan Solil (ČSSD), Eva Špačková (ODS), Jan Krejčí, Tomáš Macháček a Jan Votoček (všichni TOP 09).
Vánoční koncert nabídl sváteční atmosféru bez okázalosti
23-11-2014

Vánoční koncert nabídl sváteční atmosféru bez okázalosti

Divadlo ABC se v neděli zaplnilo téměř do posledního místa, a to hned dvakrát. Tolikrát se tam totiž v tento den uskutečnil vánoční koncert určený seniorům z Prahy 1. A radnice i letos vybrala skvělé interprety, tentokrát skupinu Spirituál kvintet, která má před sebou už pětapadesátou sezonu.
více aktualit  >