Ing. Oldřich Lomecký

Botel Albatros obsadila strašidla
5-11-2017

Botel Albatros obsadila strašidla

Kouzelníky a kouzelnice, čaroděje a čarodějnice, smrťáky a smrtky a sem tam nějakého upíra i vílu jste mohli potkat, pokud jste se v neděli vydali na botel Albatros, kde Městská část Praha 1 a Spolek přátel Petrské čtvrti uspořádaly pro děti, rodiče a prarodiče „Strašidelný karneval“.
Na Žofíně se po 135 letech uskutečnila premiéra Mé vlasti
5-11-2017

Na Žofíně se po 135 letech uskutečnila premiéra Mé vlasti

Před 135 lety, 5. listopadu roku 1882, byla na Žofíně v premiéře uvedena Smetanova Má vlast. Zúčastnil se jí i slavný autor, který své vrcholné dílo ale díky nemoci už neslyšel. Tuto neděli a opět na Žofíně zahrála Mou vlast Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Petra Chromčáka a pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.
Ples v Opeře – senzační odhalení!
4-11-2017

Ples v Opeře – senzační odhalení!

Tajemství, tak dlouho umně a důmyslně skrývané, bylo odhaleno. Dlouhá léta žil celý svět v představě, že Ples v Opeře je ryze vídeňským vynálezem, jehož počátky sahají do doby, kdy si evropští panovníci ve Vídni porcovali Evropu rozvrácenou napoleonskými válkami a zhýrale si u toho denně tančili. Náš investigativní tým však zjistil pravdu, a není to Vídeň, kdo tahá za delší konec, nýbrž vážení občané Malé Strany a Hradčan.
Dýňohraní udělalo radost malým i velkým
2-11-2017

Dýňohraní udělalo radost malým i velkým

Poslední říjnový večer se v mnoha zemích slaví svátek Halloween, jehož obliba roste i u nás. Jeho kořeny sahají až do dávných dob, kdy Keltové oslavovali konec léta a příchod nového roku a kdy se během magické noci prolínal svět živých a mrtvých. Keltové tomuto svátku prý říkali Samhain, všude při něm hořely obrovské ohně a lidé si oblékali masky a převleky, aby odehnali zlé duchy.
Danilo De Rossi – Iron Dust: Reflections
1-11-2017

Danilo De Rossi – Iron Dust: Reflections

Italský fotograf Danilo De Rossi připravil pro kulturním centrum Pražská křižovatka uměleckou instalaci, kterou iniciovala a zorganizovala nadace Eleutheria, člen Italsko-české komory, a to za podpory Městské části Praha 1, Velvyslanectví Italské republiky a Italského kulturního institutu v Praze.
Festival mladých talentů zve do Mladotova domu
31-10-2017

Festival mladých talentů zve do Mladotova domu

Mladí malíři, sochaři, grafici, skláři a keramici ze základních a středních uměleckých škol vystavují do 12. listopadu svoji velmi zajímavou a zdařilou tvorbu v Mladotově domě na Pražském hradě. Účastní se tak druhého ročníku Festivalu mladých talentů, pořádaného – za podpory MČ Praha 1 – Metropolitní kapitulou u sv. Víta a Hradčanskou galerií Josefa Kalouska.
Starosta Oldřich Lomecký ocenil běžce z Prahy 1
30-10-2017

Starosta Oldřich Lomecký ocenil běžce z Prahy 1

Lenka Rücková, Tereza Hubená, Andrea Kučerová, Tomáš Drábek, Karel Nykl a Filip Kračman byli nejúspěšnějšími účastníky letošního rekordního Volkswagen Maratonu z Prahy 1. Starosta první pražské městské části Oldřich Lomecký se s běžci a jejich zástupci setkal na radnici, kam je tradičně pozval, aby je ocenil za skvělou reprezentaci.
více aktualit  >