Výstava "Dialogo" v Latin Art Gallery
20-4-2016

Výstava "Dialogo" v Latin Art Gallery

"Dialogo" znamená španělsky dialog - umělecký rozhovor mezi manželi, mezi mužem a ženou, mezi různými národnostmi, ale i mezi dvěma výtvarnými způsoby myšlení. Cristian ve své tvorbě úročí zkušenost Karibiku, art brut, santeria i postmoderních inspirací, například vliv malíře Basquiata. Eva (které do tvorby proniká poslední dobou téma ženské tělesnosti) úročí zkušenost ryze středoevropskou, v níž taktéž hraje velmi podstatnou roli modrá barva. Vernisáž jejich společné výstavy Dialogo se koná v Latin Art Gallery ve čtvrtek 5. 5. od 18:00. Výstava bude otevřena do 25. 5.
Výstava "Žena roku 1900" v Latin Art Gallery
19-4-2016

Výstava "Žena roku 1900" v Latin Art Gallery

Nález části fotografické pozůstalosti vídeňského fotografa Otto Schmidta (1849 – 1920) nám dovoluje nahlédnout na podoby Ženy na přelomu 19. a 20. století. Ta byla v podobě portrétů a aktů zachycena přednostně v obrazech Vídeňanek. Výstavu "Žena roku 1900" v Latin Art Gallery zahájí vernisáž ve čtvrtek 21. 4. od 18:00. Následně bude otevřena až do 25. 5. 2016.
Nové tituly v kině Světozor
18-4-2016

Nové tituly v kině Světozor

V druhé polovině dubna zve kino Světozor například na Příběh lesa, nový film od tvůrců Mikrokosmu a Oceánů. Kino uvádí retrospektivu americké nezávislé filmařky Kelly Reichardt pod názvem The American Landscape. Dvě novinky na programu jsou britský film Carol o osudovém setkání dvou různých žen v 50. letech, a Boj, nový film od režiséra Honu. V programu rovněž stále figuruje Já, Olga Hepnarová a v rámci ohlédnutí za klasikou zve kino Světozor na thriller Mlčení jehňátek s Jodie Foster a Anthony Hopkinsem. Pokračují dokumentární pondělky, HD přenosy z Metropolitní opery a další zajímavé tituly.
Koncert duchovní hudby - 4. koncert cyklu „Te Deum laudamus“
5-4-2016

Koncert duchovní hudby - 4. koncert cyklu „Te Deum laudamus“

Srdečně zveme na 4. koncert duchovní hudby v cyklu "Te Deum laudamus", který se uskuteční v úterý 19. 4. od 17:00 v kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici. Tentokrát budou účinkovat Kateřina Jansová (flétna), Jiří Zelba (hoboj, anglický roh) a Irena Chřibková (varhany). Zazní díla G. Böhma, G. P. Telemanna, A. Wilschera či E. Bozzy. Vstup na koncert je volný!
IX. ročník výstavy Prague Photo
4-4-2016

IX. ročník výstavy Prague Photo

Od 18. 4. do 24. 4. se v prostorách Kafkova domu na náměstí Franze Kafky uskuteční IX. ročník výstavy Prague Photo. Výstavu pořádá Art in Box Gallery. V rámci projektu "Czech Fundamental" staví výstava do kontrastu světově proslulá fotografická díla české avantgardy 20. let minulého století s poslední čistě analogovou tvorbou nejoriginálnějších současných autorů z konce minulého století. Vernisáž v pondělí 18. 4. od 18:00, poté otevřeno denně 11:00 - 19:00.
Výstava Postaveno v horách - Udržitelná renovace a výstavba v Alpách
1-4-2016

Výstava Postaveno v horách - Udržitelná renovace a výstavba v Alpách

Galerie Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí zve na vernisáž výstavy Postaveno v horách / Nové stavby ve švýcarských Alpách, která se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od 19:30. Zahájení bude od 18:00 předcházet přednáška Barbary Keller (CH) a Samuela Netocneho (SK). Výstava o udržitelné renovaci a výstavbě v Alpách bude otevřena denně kromě pondělí až do 15. května.
Výstava Terezy Lochmannové - "Animal Militaris"
29-3-2016

Výstava Terezy Lochmannové - "Animal Militaris"

Srdečně zveme do Art in Box Gallery na výstavu Terezy Lochmannové "Animal Militaris", která bude probíhat od 1. 4. do 30. 4., vernisáž se uskuteční v pátek 1. 4. od 18:00. Barevné dřevoryty a kresby mladé talentované výtvarnice se vyjadřují k aktuálním politicko-společenským tématům: válka, emigrace... Galerie je otevřena každé úterý a čtvrtek od 14:00 do 16:00 či jindy po domluvě.
Pocta Oldřichu Kulhánkovi
25-3-2016

Pocta Oldřichu Kulhánkovi

Belgická R.Ho.K. Academy ve spolupráci s Galerií Hollar pořáda výstavu k poctě Oldřicha Kulhánka, který před třemi lety opustil umělecký svět. Hold Oldřichu Kulhánkovi skládají studenti akademie, jež ve svých dílech reflektují tvorbu tohoto autora. Díla studentů R.Ho.K. Academy budou v Hollaru vystavena spolu s díly českých i belgických umělců, kteří se s Kulhánkem přátelili. Zahájení výstavy Homage to Oldřich Kulhánek se uskuteční ve středu 30. 3. od 17:00, otevřena bude poté až do 24. 4. každý den mimo pondělí.

Akce v klubu Samaří v dubnu 2016
18-3-2016

Akce v klubu Samaří v dubnu 2016

Klub Samaří při Církvi bratrské v Soukenické ulici zve i v dubnu na tradiční středeční zajímavé akce. Ve středu 13. 4. je na programu vernisáž výstavy obrazů, kreseb a grafik Petra Štěpána pod názvem 9 dní. Na vernisáži zahraje Capella Clementa. 27. 4. poté klub pořádá přednášku socioložky PhDr. Jiřiny Šiklové o současném českém pseudonacionalismu Negace jako program? Vstupné na akce je dobrovolné.
Velikonoční koncert v rámci cyklu Tóny architektury
11-3-2016

Velikonoční koncert v rámci cyklu Tóny architektury

20. března, neděli před Velikonocemi, vás zveme do kostela sv. Šimona a Judy v Dušní ulici. Od 19:30 zde uslyšíte Pražský barokní soubor, Komorní sbor EN ARCHÉ s dirigentem Vojtěchem Jouzou a pana Jiřího Klema, který přednese Sedm posledních slov Ježíše na Kříži. "Sedm slov" tentokrát nedoprovodí hudba Haydnova, ale netradičně Charlese Gounoda. Samozřejmě nebude chybět ani informace o historii kostela a o místě zvaném Janské náměstí. Na programu zazní též díla Jana Dismase Zelenky a Johanna Sebastiana Bacha. Pro rezidenty Prahy 1 dobrovolné vstupné! Velikonoční koncert se koná v rámci cyklu "Tóny architektury".