Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Jubilejní 10. hrnčířské trhy oživí Kampu
20-8-2015

Jubilejní 10. hrnčířské trhy oživí Kampu

První zářijový víkend ožije pražská Kampa desátým rokem Hrnčířskými trhy s doprovodným programem pro celou rodinu. Ve dnech 5. a 6.září zde představí českou keramiku renomovaní řemeslníci. Své výrobky nabídne i keramická dílna pořádající organizace Sananim z.ú. Především pro děti je připraven odpolední program: oblíbené bubliny Václava Strassera, pohádky, společné zpívání, staročeské atrakce. V sobotu od 18 hodin zahrají "Hawaii swing society", v neděli "The Brownies". V prostoru oblíbené kavárničky se letos o návštěvníky postará "Ta kavárna" - tréninková kavárna při Jedličkově Na trhy srdečně zveme v sobotu i v neděli od 10 do 19 hodin, program bude probíhat od 13 do 19 hodin.
Praha dětem - krásné rozloučení s prázdninami
20-8-2015

Praha dětem - krásné rozloučení s prázdninami

Městská část Praha 1 srdečně zve všechny děti i rodiče v neděli 30. srpna na Václavské náměstí, kde se od 12:00 do 17:30 uskuteční celodenní akce Praha dětem. Velkolepé rozloučení s letními prázdninami bude zároveň akcí zaměřenou na bezpečnost dětí a mládeže, dnem plným překvapení, her a atrakcí s mnoha soutěžemi o ceny. V bohatém programu vystoupí mnoho zajímavých účinkujících včetně Leony Machálkové, New Element, či členů fotbalového a hokejového týmu Sparta Praha. Programem provázejí moderátoři Sandra Parmová a Michal Janotka. Přijďte na Václavské náměstí, přijďte dát Prahu dětem!
Dny evropského dědictví 2015
18-8-2015

Dny evropského dědictví 2015

Na území Městské části Praha 1 se uskuteční o víkendu 5. a 6. září již osmnáctý ročník akce. MČ Praha 1 garantuje v rámci akce zpřístupnění sedmi objektů. Návštěvníci uvidí nově opravené gotické sklepy v Nerudově ulici, drobné sakrální stavby ve Vojanových sadech a rotundu sv. Václava v Profesním domě na Malostranském náměstí. Rotunda sv. Václava bude exkluzivně otevřena k nahlédnutí poprvé od svého znovuobjevení. Pro návštěvníky jsou také připraveny komentované prohlídky palácem Thurn-Taxisů na Malé Straně.
Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září
18-8-2015

Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů, která se bude konat dne 11. září 2015 v 18:00 hodin před domem Na Kampě 7, Praha 1. Akce se koná u příležitosti připomenutí 14. výročí útoku teroristů na New York a připomene památku hasičů, kteří v důsledku útoků přišli o život. Účast a pronesení projevů přislíbili představitelé pražské samosprávy, zástupci Integrovaného záchranného systému a velvyslanectví USA.
Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc

Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc

Charitativní projekt České asociace paraplegiků s názvem Hvězdný bazar uspořádal v neděli v kulturním centru Containall akci na podporu mladých vozíčkářů. Návštěvníkům centra se představili projekt, jeho prodejci a mladí vozíčkáři, kteří sportují, cestují a provozují řadu dalších aktivit, jimiž dokládají, že se svému handicapu rozhodně nepodvolili.
Koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie pod řetězem

Koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie pod řetězem

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory Městské části Praha 1 v řádovém kostele Panny Marie Pod řetězem v Lázeňské ulici v Praze 1 – Malé Straně již sedmý koncert duchovní hudby v úterý 15. září 2015 v 18 hod. Sbor Naši pěvci a africko-česká skupina Nsango malamu provedou za řízení Lydie Härtelové a varhanního doprovodu Lucie Novákové díla J.S. Bacha, J. Brahmse a F. Mendelssohna- Bartholdyho. Koncertem, který je poctou lékaři, varhaníkovi a theologovi A. Schweitzerovi při jeho 50. výročí úmrtí, provází Alfréd Strejček. Vstup na koncert je volný.
Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF

Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF

Jako první odcházeli do války bojovat a jako poslední se z ní vrátili. Čeští a slovenští letci v řadách britského letectva RAF. Před sedmdesáti lety, v podvečer 13. srpna, přiletěli tito hrdinové zpátky do vlasti, a to na spitfirech, které byly symbolem jejich statečnosti. Maketa jednoho z nich se v těchto dnech ocitla v celé své kráse na Hradčanském náměstí.
Kroužky pro nejmenší ve studiu Hra a Fantazie
13-8-2015

Kroužky pro nejmenší ve studiu Hra a Fantazie

V těchto dnech se otevírá zápis do studia Hra a Fantazie - neboli HaF studia. Studio pořádá pro každého od 0 do 99 let rozmanité kroužky: pro nejmenší Zpívánky pro maminky s miminky či s batolaty, pro děti od 3 let zpívánky, výtvarné Tvořeníčko, divadélko. Dále pro školní děti dětské divadlo, herectví, výtvarnou kreativní dílnu či muzikál. Herecké kurzy pro dospělé, divadlo a kapelu seniorů. Pro všechny věkové skupiny je pak možnost výuky hudebních nástrojů a zpěvu.
Výstava připomíná Evu Švankmajerovou
11-8-2015

Výstava připomíná Evu Švankmajerovou

Retrospektivní výstavu malířského a kresebného díla Evy Švankmajerové nabízejí až do 4. září Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice. Eva Švankmajerová, básnířka, malířka, prozaička a manželka filmového režiséra a výtvarníka Jana Švankmajera, zemřela v roce 2005 ve věku pětašedesáti let.
Prolnout umění se životem
10-8-2015

Prolnout umění se životem

Za vším hledej všechno. Tak se jmenuje expozice, kterou můžete do 29. srpna zhlédnout v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Jejími autory jsou Jakub Tytykalo, absolvent AVU v Praze, malíř a ilustrátor, a Jiří Klabal, absolvent VŠMU v Bratislavě, grafik, malíř a kreslíř.
1 2 3 4 5 6 7