Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Nejen dixieland v dubnovém Setkání s kulturou
14-3-2017

Nejen dixieland v dubnovém Setkání s kulturou

Dubnové Setkání s kulturou se uskuteční ve středu 19. 4. 2017 od 15:00 a nabídne vystoupení Dixie Bandu pod hlavičkou Nejen dixieland. Akce se tradičně koná v Malostranské besedě a je určena pro seniory z Prahy 1, pro které je vstup zdarma. Vstupenky si senioři mohou od 6. 4. vyzvednout na Infocentrech MČ Praha 1 do vyčerpání kapacity.
"Písničková lékárna" v Pohodových melodiích pro starší a pokročilé
10-3-2017

"Písničková lékárna" v Pohodových melodiích pro starší a pokročilé

Srdečně zveme všechny seniory z Prahy 1 na tradiční hudební akci "Pohodové melodie pro starší a pokročilé", která se tentokrát uskuteční v neděli 26. 3. 2017 od 15:30 v Malostranské besedě pod názvem "Písničková lékárna". Těšit se můžete na Bohuše Matuše, Richarda Tesaříka, Marcelu Holanovou či Viktora Sodomu. Vstupenky zdarma pro seniory z Prahy 1 budou k vyzvednutí v Informačním centru MČ Praha 1 od 20. 3.
Setkání s osobností v Redutě
24-2-2017

Setkání s osobností v Redutě

V úterý 7. 3. 2017 od 14:00 do 16:00 se uskuteční další odpoledne z oblíbeného cyklu Setkání s osobností v Redutě. Vstupenky na tuto akci budou pro seniory z Prahy 1 k dispozici v Informačním centru městské části Praha 1 od 28. 2. Těšíme se na další příjemné a bohaté setkání v Redutě!
70. výročí založení slovenského evangelického a. v. cirkevního sboru v Praze
21-2-2017

70. výročí založení slovenského evangelického a. v. cirkevního sboru v Praze

Slovenský evangelický církevní sbor augsburského vyznání v Praze slaví v těchto dnech 70. výročí své činnosti. O víkendu 25. a 26. února se uskuteční bohatý program v chrámu sv. Michala v ulici V jirchářích. Program připomene historii sboru, zazní v něm pozdravy významných sólistů i vystoupení dětí a mládeže. V neděli v rámci bohoslužby bude pak posvěcen nový zvon v kostele sv. Michala pod názvem "Zvon reformace".
Karel Štědrý - "Deephaus" - v Galerii 1. patro
17-2-2017

Karel Štědrý - "Deephaus" - v Galerii 1. patro

Galerie 1. patro v Myslíkově ulici 9 srdečně zve na zahájení výstavy Karla Štědrého Deephaus, které se uskuteční ve středu 22. 2. od 18:00. Výstava bude poté otevřena do 1. 4. vždy od čtvrtka do soboty od 15:00 do 19:00, případně po telefonické domluvě.
StarDancík – když malé hvězdy tančí
12-2-2017

StarDancík – když malé hvězdy tančí

Nedělní odpoledne bylo na Žofíně veskrze taneční a společenské. Na tom by v případě této krásné stavby nebylo nic neobvyklého, ale tolik malých tanečnic a tanečníků tamější velký sál přivítá přeci jen málokdy. Malé dámy a malí pánové totiž dorazili na „StarDancík“ – odpoledne plné soutěží, tance, etikety, her a muziky, a to vše pod taktovkou Městské části Praha 1.
Zahajovací koncert V. ročníku festivalu Procházky uměním
9-2-2017

Zahajovací koncert V. ročníku festivalu Procházky uměním

I v letošním roce se můžete těšit na řadu koncertů, které se uskuteční v rámci jubilejního pátého ročníku festivalu Procházky uměním. Ve čtvrtek 23. února od 19:00 se pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR uskuteční zahajovací koncert festivalu. Tato hudební procházka se výjimečně uskuteční v Českém muzeu hudby, Karmelitská 2. Vystoupí Jitka Hosprová (viola) a japonská klavíristka Akiko Sasaki, které společně přednesou skladby R. Takiho, J. Brahmse a R. Clarke. Večerem vás slovem provede Ondřej Kepka.
Přednáška k 125. výročí narození Karla Poláčka
8-2-2017

Přednáška k 125. výročí narození Karla Poláčka

Letos je tomu již 125 let, co se narodil český spisovatel Karel Poláček (1892-1945). Při této příležitosti pořádá Společnost Franze Kafky literární pořad "Karel Poláček - známý a neznámý", který se uskuteční v prostorách SFK v Široké ulici 14 ve středu 22. února od 18:00. S přednáškou o spisovateli Karlu Poláčkovi vystoupí PhDr. Josef Krám. Vstupné dobrovolné!
Klub Samaří zve každý sudý čtvrtek
7-2-2017

Klub Samaří zve každý sudý čtvrtek

I v březnu zve klub Samaří při Církvi bratrské v Soukenické ulici na zajímavé akce. 2. 3. uvede britský teolog Tim Noble novou knihu o roli církví v aktuální uprchlické krizi Kdo je můj bližní? O dva týdny později v rámci Večera plného p(l)ísní představí soubor Flek své autorské písně. 30. 3. se pak uskuteční přednáška religionisty a judaisty Aleše Weisse ... a ze svého těla spatřím Boha o roli člověka ve středověké židovské filosofii. Začátek vždy v 18:30, vstupné dobrovolné!
Premiéra Mojí malé úchylky v A studiu Rubín
2-2-2017

Premiéra Mojí malé úchylky v A studiu Rubín

Čtyři lidé jsou pozváni do luxusní rezidence a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Doktor má rád velká ňadra, kouzelník říznul svou asistentku, Alfréd je hodně sprostý a Hanka má takovou tu poruchu, o které radši nebudeme mluvit. A studio Rubín uvádí 22. února od 19:30 premiéru hry Tomáše Dianišky v režii Adély Stodolové Moje malá úchylka. Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Berenika Kohoutová, Andrej Polák a Petr Vančura.
1 2