Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1
26-11-2015

Adventní zpívání s Městskou částí Praha 1

V rámci Sousedských setkání Městská část Praha 1 srdečně zve na Adventní zpívání, která se uskuteční vždy ve středu od 17:00 hodin: 2. prosince ve Vojtěšské čtvrti, 9. prosince na Petrském náměstí a 16. prosince na Kozím plácku. Těšit se můžete na vystoupení mnoha pěveckých a hudebních těles jako Bohemia Dixie Band, chlapecký sbor Bruncvík, Pěvecký sbor ZUŠ Biskupská, či Klarinetový a saxofonový orchestr ZUŠ U půjčovny. Součástí bude samozřejmě i bohaté občerstvení. Přijďte, jste zváni!
Kino Ponrepo dětem v prosinci 2015
25-11-2015

Kino Ponrepo dětem v prosinci 2015

I v prosinci pokračuje v promítacím kině Národního filmového archivu Ponrepo cyklus Ponrepo dětem. Každou neděli od 15:00 se můžete těšit na pásmo pohádek a dětských filmů, po kterých následují tvůrčí dílny. V neděli 6. prosince Mikulášská, v neděli 13. prosince Vánoční Ponrepo dětem a v neděli 20. kino uvádí klasickou pohádku Oldřicha Lipského Tři veteráni. Podrobnosti k programu zde v příloze.
Místa utrpení, smrti a hrdinství - vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech
25-11-2015

Místa utrpení, smrti a hrdinství - vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech

Královská kanonie premonstrátů na Strahově spolu s Městskou částí Praha 1, Historickou skupinou Osvětim a Památníkem Terezín zvou na výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství - vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech. Výstava bude zahájena 10. prosince 2015 v 17:00 v chodbě u Letního refektáře kláštera na Strahově, Strahovské nádvoří 1, Praha 1 (vstup do Strahovské obrazárny z nádvoří "U lva"). Otevřena bude poté denně od 11. prosince 2015 do 31. ledna 2016 od 9:30 do 11:30 a od 12:00 do 17:00. Výstava je vhodná i pro školy.
Rodinné centrum YMCA zve na loutkové divadlo Vánoční hvězda
25-11-2015

Rodinné centrum YMCA zve na loutkové divadlo Vánoční hvězda

V Betlémě se narodil malý chlapeček, který přišel jako hvězda z nebe. Sešli se tam pastýři a všichni lidé. Pojďte mu s námi zazpívat a zahrát nějakou koledu. Vyprávíme příběh, ve kterém chceme mladým divákům zazpívat a zahrát, co se tenkrát v Betlémě stalo. V Rodinném centru YMCA v Haštalské ulici ve středu 9. prosince od 16:00.
Křest knihy Trafology (2006-2014) a vernisáž stejnojmenné výstavy
24-11-2015

Křest knihy Trafology (2006-2014) a vernisáž stejnojmenné výstavy

Pražské umělecké uskupení Trafačka (Jan Kaláb, Michal Cimala, Jakub Nepraš a Blanka Čermáková) vydává rok po poslední výstavě v industriálních prostorách vysočanské trafostanice souhrnnou publikaci o osmi letech své existence. Více jak 200 výstav, koncertů, performancí, graffiti jamů, projekcí, workshopů, divadelních představení, módních přehlídek a mezinárodních festivalů různého zaměření, spolu s dokumentací soužití v téměř čtyřicítce ateliérů a změnou okolního prostředí, včetně vlastní fasády, až do úplného srovnání budovy se zemí. 252 stran zachycuje atmosféru fotografiemi a citacemi z rozhovorů s rezidenty. Křest knihy je spojen se stejnojmennou výstavou rezidentů Trafačky, jejichž společným výstavním jmenovatelem je pocta Nikolu Teslovi, vynálezci a elektrickému mágovi. Vernisáž a křest knihy Trafology proběhne v sobotu 5. 12. 2015 od 18:00 v Trafo Galerii v Příčné ulici. Výstava potrvá do 22. 12. 2015

Předvánoční swing u Sokolů s Modrou synkopou
24-11-2015

Předvánoční swing u Sokolů s Modrou synkopou

Dovolujeme si vás pozvat na předvánoční koncert Modré Synkopy "Předvánoční swing u Sokolů", který se bude konat ve středu 2. prosince 2015 od 19:30 v Michnově paláci Tyršova domu na Kampě. Hostem večera bude dívčí vokální sextet Totál Vokál, takže kromě tradičních swingových a jazzových písniček uslyšíte také výběr světových evergreenů v úpravě pro šest dívčích hlasů. Těšíme se na společně strávený večer plný předvánoční atmosféry a pohody! Vstupné dobrovolné.
Putování do Betléma v divadle Minaret
24-11-2015

Putování do Betléma v divadle Minaret

Vánoční představení Divadla Minaret, uváděné v období adventu, je činoherním zpracováním příběhu o narození božského dítěte, o naději a síle křesťanských tradic. Putování Marie a Josefa do Betléma, narození Ježíška i příchod pastýřů, tří králů a chudých k jesličkám je připomenutím biblického příběhu s deseti nejznámějšími koledami. Na scéně jakoby ožívaly figurky lidového betléma a prostota a přírodní materiály se promítají nejen do kostýmů, ale i do celkového výtvarného pojetí, v němž je užito šustí, slámy, dřeva a lidových technik. Přáním této vánoční inscenace o zázraku zrození je přinést okamžiky uklidnění a radostného očekávání. Představení je určeno dětem předškolního věku a 1. stupně ZŠ, pro rodiče s dětmi. 
Klub Samaří v prosinci 2015
23-11-2015

Klub Samaří v prosinci 2015

Klub Samaří provozovaný Církví bratrskou v Soukenické ulici a podporovaný Městskou částí Praha 1 zve v prosinci na středeční program 2. a 9. prosince, vždy od 19:30 a za dobrovolné vstupné. 2. prosince budete moci zhlédnout hru Saunování od autorského divadla Flek v buši, 9. prosince se Klára Kolářová, Adam Velíšek a Tomáš Voves podělí o zážitky z Himálaje pod názvem "Ladakh zblízka".
Koncert Antonín Dvořák v romantické původnosti
23-11-2015

Koncert Antonín Dvořák v romantické původnosti

Závěrečný koncert 13. festivalového cyklu Musica Florea představí Antonína Dvořáka, jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů, v podání symfonického orchestru Musica Florea. Dvořákova první symfonie je nesmírně zajímavou výzvou k objevování podoby romantické interpretace 19. století. Živelný a vrnivý zvuk dobových žesťových nástrojů, mnohostranná barevnost smyčců, původní tempové relace, pestrá artikulace, využití tzv. „rubát“ a „portát“ to vše větší měrou přispívá k výrazovému bohatství a zvukové pestrosti romantické hudby. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu od 19:30 v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici.
Tržiště aneb těžký život zuřivého reportéra - čtení z textů Egona Erwina Kische
23-11-2015

Tržiště aneb těžký život zuřivého reportéra - čtení z textů Egona Erwina Kische

Zveme Vás na pořad Tržiště aneb těžký život zuřivého reportéra. Čtení z textů Egona Erwina Kische, který pro Společnost Franze Kafky připravily Jana Machalíková a Karolína Stehlíková a kterým si připomeneme, že od narození pražského německy píšícího reportéra světového významu, novináře a spisovatele, vrstevníka a známého Franze Kafky, uplynulo v letošním roce 130 let. Pořad Tržiště se bude konat ve středu 2. prosince 2015 v 18:30 v sále Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...