Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Diskohrátky na ledě s MČ Praha 1
29-11-2016

Diskohrátky na ledě s MČ Praha 1

Městská část Praha 1 srdečně zve všechny věkové kategorie na akci Diskohrátky na ledě s MČ Praha 1, která se uskuteční na Ovocném trhu ve dnech 10., 17., 18. a 26. prosince 2016 vždy od 14 hodin. Těšit se můžete na Český Animační Team, dětskou diskotéku a soutěže. V sobotu 31. prosince v 16 hodin vystoupí muzikál POMÁDA. Akce uvádí DJ Martin Hrdinka. Přijďte s námi oslavit zimu!
Koncert duchovní hudby k poctě Karla IV. - Carolus IV. Rex et Imperator
28-11-2016

Koncert duchovní hudby k poctě Karla IV. - Carolus IV. Rex et Imperator

Národní Muzeum se Suverénním a Rytířským Špitálním řádem sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty za podpory MČ Praha 1 uspořádá v pondělí 5. prosince v 18:00 v kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby k 700. výročí Karla IV: Carolus IV. Rex et Imperator. Účinkuje Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena. Vstup na koncert je volný, je však zapotřebí registrace na www.charlesgo.cz/akce.
Klasické Vánoce s nádechem Skotska v prosincovém Setkání s kulturou
24-11-2016

Klasické Vánoce s nádechem Skotska v prosincovém Setkání s kulturou

Předvánoční Setkání s kulturou přinese poetiku Vánoc okořeněnou o jedinečný zvuk skotských dudů. Ve středu 21. prosince od 15:00 tradičně v Malostranské besedě vystoupí Kristýna Fialová (viola), Petr Nouzovský (violoncello) a Michal Straka (dudy). Vstupenky zdarma pro seniory z MČ Praha 1 budou k vyzvednutí od čtvrtka 1. prosince v Infocentrech MČ do vyčerpání kapacity. Těšíme se na společně zpestření předvánočních dní s kulturou!
Adventní zpívání na Betlémském náměstí
22-11-2016

Adventní zpívání na Betlémském náměstí

Městská část Praha 1 srdečně zve na první setkání v rámci adventu. Adventní zpívání na Betlémském náměstí se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 17:00 a můžete se v jeho rámci těšit na skupinu Masakrózní hustec, kouzelníka Magistra Kellyho, Pěvecký sbor ZŠ Brána jazyků či Podřipský žesťový kvintet. Přijďte s námi společně oslavit nadcházející čas adventu!
40 let samostatné Fakulty architektury ČVUT připomene výstava
21-11-2016

40 let samostatné Fakulty architektury ČVUT připomene výstava

K příležitosti 40. výročí obnovení samostatné Fakulty architektury ČVUT se v Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí uskuteční výstava FA ČVUT 1976 - 2016. Představí 40 let obnovené samostatné Fakulty architektury na pražském ČVUT rekapitulací její historie symbolickou formou výběru 40 staveb pedagogů a absolventů školy, 66 osobností z jejich řad a jmen 4389 absolventů, kteří zde v uplynulých 40 letech studovali. Zahájení se koná ve čtvrtek 24. listopadu od 18:00, výstava bude poté otevřena až do 8. ledna 2017 každý den kromě pondělí od 11:00 do 19:00.
Lampionový průvod v Petrské čtvrti
21-11-2016

Lampionový průvod v Petrské čtvrti

Spolek přátel Petrské čtvrti, Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 a Poštovní muzeum si Vás dovolují pozvat na Lampionový průvod, který se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 16:00 do 19:00. Zahájení se uskuteční v Poštovním muzeu na Nových mlýnech, kde proběhne tvorba a příprava lampionů, přáníček či návrhů na poštovní známku. Poté se přibližně v 17:00 vydá lampionový průvod parkem Lannova a následně budeme vypouštět lampiony štěstí s přáníčky na náplavce. Nakonec na všechny návštěvníky čeká prohlídka hasičské základny Novomlýnská, teplý čaj a drobné občerstvení. Máte-li lampion svůj, přineste jej. Nemáte-li, můžete si jej vybrat či ozdobit v Poštovním muzeu podle vlastního návrhu. VSTUP ZDARMA!
Vánoční taneční pohádka Děvčátko se sirkami podle H. Ch. Andersena
21-11-2016

Vánoční taneční pohádka Děvčátko se sirkami podle H. Ch. Andersena

Po tři prosincové adventní neděle se v Malostranské besedě uskuteční představení uskupení Ultra-minimal-ballet (UMB) Děvčátko se sirkami. Tato slavná pohádka H. Ch. Andersena, která dojímá děti i dospělé již více než století, je zpracována jako poetické taneční divadlo – balet. Vánoční taneční pohádku můžete v Malostranské besedě navštívit v neděli 4. 12. v pražské premiéře a poté 11. 12. a 18. 12. vždy od 16:00 hodin. V pohádce účinkují studentky Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a členové baletu Národního divadla v Praze pod hlavičkou uskupení UMB.
4. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy
16-11-2016

4. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy

Jednota pro zvelebování hudby v Čechách uvádí 4. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy. Šest výjimečných koncertů od 18. listopadu do 10. prosince představí díla J. S. Bacha, R. Wagnera, B. Smetany a dalších skladatelů; nabídne i komorní koncerty a rovněž českou adaptaci broadwayského muzikálu V Římě na place byla legrace. Akce se konají v Koncertním sále Pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží a vstup je zdarma!
Do Prahy 1 míří kamion, který připomene evropskou reformaci
16-11-2016

Do Prahy 1 míří kamion, který připomene evropskou reformaci

Na začátku listopadu vyrazí ze Ženevy reformační kamion, který bude brázdit Evropu. Zastaví na 67 místech v 19 zemích a v květnu 2017 ukončí svou cestu ve Wittenbergu. V Praze bude 21. a 22. listopadu jeho jediná zastávka v České republice. Cílem projektu Reformace na cestě je zdůraznit, že reformace není jen německým tématem a nevyčerpává se Martinem Lutherem (od jehož sepsání 95 tezí uplyne příští rok 500 let). Do Prahy dorazí kamion z Vídně a bude parkovat na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem od večera 21. listopadu (pondělí) do odpoledne úterý 22. listopadu. Po celou dobu bude možné zhlédnout uvnitř krátké filmy ze všech míst jeho cesty, včetně tříminutového filmu o Praze a české reformaci, Janu Husovi či Jeronýmu Pražském.
Literární večer s uvedením poemy básníka Ondřeje Fibicha Upoutat mračna
16-11-2016

Literární večer s uvedením poemy básníka Ondřeje Fibicha Upoutat mračna

Společnost Franze Kafky srdečně zve na scénické uvedení poemy básníka Ondřeje Fibicha Upoutat mračnaBásnický obraz Sidonie Nádherné, které se bude konat ve středu 23. listopadu 2016 v 18.00 v sále Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1). Recitovat bude Miroslav Kovařík, ze záznamu zaznějí hlasy S. Krobové, N. Švehlové, P. Tůmové a P. Štěpána, uskuteční se projekce camery obscury O. Fibicha. Těšíme se na Vás! Vstupné dobrovolné!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...