Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Barvy kosmovize malíře Otto Plachta v Latin Art Gallery
30-6-2015

Barvy kosmovize malíře Otto Plachta v Latin Art Gallery

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy Otto Placht: Barvy kosmovize. Vernisáž výstavy obrazů významného českého malíře se uskuteční ve čtvrtek 9. července od 18:00 v Latin Art Gallery, Jungmannova 17/3. Hudebním hostem vernisáže bude alikvótní zpěvák Karel Richard Marinov. Výstava bude poté otevřena od 10. 7. do 15. 8. v pravidelných otevíracích hodinách Latin Art Gallery (pondělí - pátek 9:00 - 18:00, sobota 14:00 - 18:00).
Koncert latinskoamerických hudebníků Manny & Jari
30-6-2015

Koncert latinskoamerických hudebníků Manny & Jari

Zveme Vás na koncert dvojice latinskoamerických hudebníků Manny & Jari. Zazní nejrůznější latinské rytmy od klasických son cubano, salsa, cha cha, bolero, ale i jazz či bossa nova. Dva kytaristé, jídlo, ženy, zpěv a víno z Chile, to vše je zárukou příjemné a vřelé atmosféry během celého večera. Koncert se koná v Latin Art Gallery, Jungmannova 17/3, ve čtvrtek 2. 7. od 20:00. Vstupné dobrovolné.
Léto 2015 bude již podvacáté plné hvězd
26-6-2015

Léto 2015 bude již podvacáté plné hvězd

Jubilejní 20. ročník výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové je za dveřmi. Proběhne tradičně ve školní jídelně Dražického nám. 65/10, v těsném sousedství Karlova mostu na Praze 1. Projektu udělili záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera, radní hl. m. Prahy pro sociální oblast a školství Ing. Mgr. Irena Ropková a starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, který výstavu již po páté tradičně osobně zahájí. Doprovodný program pro seniory podpořila MČ Praha 1 formou grantu. Nenechte si ujít výstavu a její bohatý doprovodný program!
Pražské klarinetové dny 2015 se blíží
26-6-2015

Pražské klarinetové dny 2015 se blíží

Srdečně Vás zveme na IV. ročník komorního festivalu Pražské klarinetové dny 2015, který proběhne ve dnech 1. až 4. července 2015. Koncerty se postupně uskuteční v koncertní síni Pražského jara v kostele sv. Vavřince na Malé Straně, v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce v Husově ulici a v Novoměstské radnici na Praze 2. Mezi vystupujícími bude vedle řady českých muzikantů i spolek Clarimonia Ensemble z německého Bambergu. Po pražských koncertech bude festival pokračovat 5. až 7. července v Žirovnici.
Mezinárodní jesličky Modré nebe fungují i v létě
25-6-2015

Mezinárodní jesličky Modré nebe fungují i v létě

Mezinárodní jesličky Modré nebe nabízejí své služby všem rodičům a dětem i přes letní prázdniny. Pro všechny děti od 1 roku do 4 let, během července a srpna i pro starší, jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00. Mezi nabízenými aktivitami nescházejí hudební, taneční a šachové kroužky či výuka francouzštiny. Modré nebe o.p.s. bylo zařazeno i do projektu Evropského roku jazyků.
Betlémská odysea u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa
23-6-2015

Betlémská odysea u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa

Zveme Vás na unikátní multimediální umělecký projekt Zdeňky Čechové Betlémská odysea - video mapping. Slavnostní audiovizuální projekce na Betlémskou kapli v Praze při příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa proběhne v sobotu 4. července od 22:30 na Betlémském náměstí.
Koncert Modré synkopy v Malostranské besedě
19-6-2015

Koncert Modré synkopy v Malostranské besedě

Amatérská swingová formace Modrá synkopa Vás zve na koncert do Malostranské besedy dne 21. 6. 2015 od 19:00. Hostem večera bude Eldorádo Tomáše Pergla. Vstupné dobrovolné! Koncert se koná pod záštitou České obce sokolské a Městské části Praha 1.
Pražské Muzeum alchymistů Vás zve snít Sen Svatojánského vršku
18-6-2015

Pražské Muzeum alchymistů Vás zve snít Sen Svatojánského vršku

Na dvou pódiích bude v sobotu 20. 6. od 15:00 do 22:00 moci publikum odesnít svůj Sen Svatojánského vršku, který ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 pořádá Muzeum alchymistů na Malé Straně. Připravena jsou hudební, taneční i divadelní vystoupení, autorské čtení a na závěr i noční překvapení na Petříně. Vstup na akci je zdarma!
Jan Hus ve slově a umění v galerii Perla
17-6-2015

Jan Hus ve slově a umění v galerii Perla

Od 22. června do 24. září bude každý čtvrtek možné navštívit výstavu Jan Hus ve slově a umění v Galerii Perla, Jánský vršek 15. Výstava je pořádána k příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Součástí výstavy je i objekt "Studna" od Václava Cíglera.
Teatrotoč - Festival k 15. výročí Puppets in Prague
16-6-2015

Teatrotoč - Festival k 15. výročí Puppets in Prague

Loutkový divadelní festival Teatrotoč k 15. výročí Puppets in Prague se uskuteční v Komunitním centru Kampa v neděli 21. a pondělí 22. června 2015. Součástí festivalu bude nejen řada loutkových představení českých i mezinárodních loutkářů, ale i dílny, semináře, výstavy, diskusní fóra a průvod po Kampě, kde si děti budou moci zahrát s vlastními loutkami. Mezi hosty nebude chybět Radek Beran, režisér filmu Malý pán. Přijďte se přesvědčit, že loutkářské umění je stále živé a vyvíjí se!
1 2 3 4 5 6