Bruncvíkova pouť aneb Od sv. Václava po současnost
26-9-2016

Bruncvíkova pouť aneb Od sv. Václava po současnost

Srdečně zveme na velký koncert k desátému výročí založení sboru Bruncvík BRUNCVÍKOVOVA POUŤ, aneb Od sv. Václava po současnost, v Kostele sv. Šimona a Judy, Dušní ulice, Praha 1, na svátek svatého Václava, 28. září 2016, v 19 hodin. Na programu budou skladby od chorálu přes renesanční a raně barokní písně, hudba etnická a krapet spirituálů, zkrátka malý průřez dosavadním bruncvíčím repertoárem ... Zveme též všechny bývalé členy, k poslechu i na podium ! Těšíme se na vás!
Václav Havel ve vzpomínkách fotografa Alana Pajera
26-9-2016

Václav Havel ve vzpomínkách fotografa Alana Pajera

Podzim je tu a Městská část Praha 1 srdečně zve k strávení jednoho podzimního večera ve společnosti fotografa Alana Pajera, který bude ve čtvrtek 6. 10. od 19:30 hostem setkání v Salla terreně na Kampě. Tématem večera bude jeho vzpomínání na prezidenta Václava Havla, kterého dlouhá léta fotografoval. Na setkání poté od 19. do 29. 10. naváže výstava Pajerových fotografií Havla v Galerii 1.
Klub Samaří zve na výstavu a přednášky
23-9-2016

Klub Samaří zve na výstavu a přednášky

Klub Samaří při Církvi bratrské v Soukenické ulici pořádá ve čtvrtek 6. října vernisáž výstavy profesorky Ivany Noble Biblické litografie. 3. listopadu se bude konat přednáška teologa Adama Borziče na téma Súfijské inspirace a 24. listopadu přednáší farář Karel Satoria o své knize Povoláním člověk. Začíná se vždy v 18:30 a vstupné na akce je dobrovolné.
Malostranské vinobraní opět na Kampě
21-9-2016

Malostranské vinobraní opět na Kampě

V rámci Dozvuků horňáckých slavností zveme všechny příznivce vína tuto sobotu 24. 9. na Kampu, kde od 14:00 do 21:00 proběhne 13. ročník Malostranského vinobraní. Vedle ochutnávek vín, burčáku, klobás a dalších dobrot se můžete těšit na doprovodný kulturní program, cimbálovou muziku Kubíci a Petra Mičku, tanečníky a zpěváky z Javorníku a další hosty. Na místě bude rovněž výstava fotografií Ferdinanda Bučiny. Vstup volný!
Výstava Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí
21-9-2016

Výstava Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí

Městská část Praha 1 a Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan srdečně zvou na zahájení výstavy Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí, které se uskuteční v sídle Spolku na Malostranském náměstí 27 v pondělí 26. září od 18:00. Výstavu zahájí radní MČ Praha 1 Eva Špačková a předseda SOPMSH Tomáš Oliva, uvede ji místopředseda Spolku Petr Burgr a zahraje Romano Trajo. Přijďte!
V. bienále Franz Kafka - Jorge Luis Borges
19-9-2016

V. bienále Franz Kafka - Jorge Luis Borges

Ve dnech 21. až 23. září se v Praze uskuteční V. bienále Kafka - Borges spolupořádané pražskou Společností Franze Kafky a argentinskou Fundación Internacional Jorge Luis Borges. V rámci programu se můžete těšit mj. na argentinské tango, přednášku argentinského spisovatele Arnoldo Libermana o Franzi Kafkovi, literární seminář k výročí narození Jaroslava Seiferta a samozřejmě o Kafkovi a Borgesovi a také na bohatý kulturní program s živými kapelami, tancem a gastronomií na Náplavce.
Výstava mexického umění - Rafael Galdámez
16-9-2016

Výstava mexického umění - Rafael Galdámez

V pražské galerii latinskoamerické kultury Latin Art Gallery se od 22. 9. do 19. 10. uskuteční výstava obrazů mexického umělce Rafaela Galdámeze. Srdečně zveme na zahájení ve čtvrtek 22. 9. od 18:00 v prostorách galerie v Jungmannově ulici. Prosíme o potvrzení účasti!
Koncert Konvergence - Kontra-pozice
12-9-2016

Koncert Konvergence - Kontra-pozice

Program Kontra-pozice přináší zdánlivě nesourodou směs. Je to však jen zdání. Na koncertě zazní dvě kontrabasové skladby věnované tematicky něčemu éterickému – andělskému a hvězdnému – co nás přesahuje a nedrží se při zemi. V rovinách éteru a neuchopitelnosti se drží i kompozice autorů, členů Konvergence. Tematicky se pak v rámci večera oddělují dvě kompozice, které tvoří další symbolický význam Kontra-pozice jakožto určitého prvku vybalancování. Jedinečný koncert Konvergence a hostů se koná v úterý 20. září od 19:30 v kostele sv. Vavřince v Hellichově ulici.
Koncert Modré synkopy se zajímavými hosty
12-9-2016

Koncert Modré synkopy se zajímavými hosty

Srdečně zveme na poprázdninový koncert swingové formace Modrá synkopa, který se uskuteční ve středu 21. září od 19:30 již tradičně v Michnově paláci v Tyršově domě. Jako zvláštní host na tomto koncertě vystoupí muzikant a zpěvák Martin Chik a kontrabasista Roman Policar. Vstupné na koncert je jako vždy dobrovolné!
Poupění STRÝT TYJÁTR
5-9-2016

Poupění STRÝT TYJÁTR

HaF spolek a Městská část Praha 1 srdečně zvou na sedmý ročník festivalu dětských divadelních a tanečních souborů, hudebních orchestrů a kapel, zpěváků, zpěvaček, sborů, uměleckých vystoupení malých divadelních nadšenců Poupění STRÝT TYJÁTR, který se uskuteční v sobotu prvního října od 10 do 18 hodin v parku Kampa. Jako hosté vystoupí i soubory seniorů. Vstupné zdarma!
1 2 3 4 5 6