Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Drakiáda pod Petřínem 2014
17-9-2014

Drakiáda pod Petřínem 2014

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze srdečně zve děti, rodiče a všechny, kdo mají rádi podzim, na již tradiční "Drakiádu pod Petřínem", která se uskuteční v sobotu 4. října 2014 od 14 hodin na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze na Malé Straně.
Svatopetrské kování  –  setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy
17-9-2014

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy - Sobota 20. září 2014 od 10 do 19 hodin - Praha 1, ulice Biskupská, park u kostela sv. Petra a galerie KusKovu. Již podruhé se v pražských ulicích rozhoří ohně kovářských výhní a přední umělečtí kováři a žáci odborných škol a jejich učitelé si v konfrontaci tvůrčí práce předají zkušenosti a vzájemně se poučí. Toto setkání bude zároveň, jako přehlídka uměleckého kovářství a řemeslného vzdělávání pod Petrskou věží, i velkou diváckou příležitostí.
Soutěž pro mladé umělce do 35 let pro rok 2014 - výsledky soutěže
9-9-2014

Soutěž pro mladé umělce do 35 let pro rok 2014 - výsledky soutěže

Slavnostní vyhlášení výsledků letošního kola soutěže pro mladé umělce do 35 let a předání ocenění proběhne v pondělí dne 15.9.2014 od 18 hodin na Botelu Albatros, Nábřeží L. Svobody, Praha 1. Na toto setkání budou pozváni všichni úspěšní účastníci soutěže, včetně odborné poroty. Všem účastníkům Soutěže děkujeme a výhercům blahopřejeme
Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností
1-9-2014

Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností

Na šestém Malostranském vinobraní v sobotu 20.9.2014 si můžete přímo v srdci Prahy vychutnat muziky a tanečníky z Horňácka. Nasajte s námi jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, které se již dlouhá desetiletí konají v polovině léta na Hůrce ve Velké nad Veličkou. Kolem 16 hodiny se bude konat sklizeň malostranského vína a až do večerních hodin bude probíhat ochutnávka burčáků a vín předních vinařů z Moravy a Čech, kteří přivezou i domácí klobásky a slivovici.
VII. pejskařské sousedské setkání
1-9-2014

VII. pejskařské sousedské setkání

FOTOGRAFIE ze VII. PEJSKAŘSKÉHO SOUSEDSKÉHO SETKÁNÍ, které proběhlo ve čtvrtek 18.9.2014 v parku Lannova.Ukázky kynologického výcviku, dog dancing, agility, dogfrisbee, psí škola a jako novinka „TUŽKOPSI“ – portrétují a namalují vám obrázek vašeho pejska. Odborná porota ohodnotila nejkrásnějšího, nejšikovnějšího, nejzvláštnějšího pejska.
Zpívejte lidičky, ty naše písničky aneb Semafor slaví 55 let
31-8-2014

Zpívejte lidičky, ty naše písničky aneb Semafor slaví 55 let

Senioři, neseďte doma a přijďte se pobavit! Městská část Praha 1 právě pro vás připravila projekt mluveného slova a hudebních vystoupení zpěváků a dalších osobností kulturně společenského života s názvem „Zpívejte lidičky, ty naše písničky“. Akce se koná na Žofíně v neděli 21.9.2014 od 16 hodin. V průběhu hudebního pořadu vystoupí Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý a Jiří Štědroň. Celým pořadem bude provázet Pavlína Filipovská. Vstupenky ZDARMA pro seniory z Prahy 1.  Od 5.září 2014 k vyzvednutí v Informačním centru ÚMČ, Vodičkova 18.
Šlechtická poselství - 75 let poté
29-8-2014

Šlechtická poselství - 75 let poté

Výstava "Šlechtické poselství - 75 let poté" - 6. 9. 2014 - 5. 10. 2014  - Mladotův dům - Pražský hrad - Výstava pojednává o iniciativách české šlechty v čase nejvyššího ohrožení země nacismem v letech 1938 a 1939. Tehdy její představitelé podepsali dvě deklarace, ve kterých vyjádřili svou bezvýhradnou věrnost své vlasti a českému národu. Hlavním výstavním artiklem budou především genealogické tabule graficky zachycující signatáře deklarací a jejich rodiny.
3. národní konference o genderu a vědě: role státu a výzkumných institucí
27-8-2014

3. národní konference o genderu a vědě: role státu a výzkumných institucí

Národní kontaktní centrum - ženy a věda Vás zve na 3. národní konferenci o genderu a vědě: role státu a výzkumných institucí. Kdy? 22. 10. 2014 Kde? Hlavní budova Akademie věd ČR, Národní 3, 110 00 Praha 1, místnosti 205, 206 a 108. Témata? Profesní rozvoj - Zastoupení žen na vedoucích pozicích - Genderové aspekty vzniku vědeckého poznání  -  Ocenění české vědkyně v oboru stavební inženýrství za rok 2014
World Press Photo se vrací do Karolina
22-8-2014

World Press Photo se vrací do Karolina

Od čtvrtka 11. září bude v prostorách Křížové chodby pražského Karolina otevřena výstava novinářské fotografie World Press Photo. Výstava je sestavena z vítězných fotografií stejnojmenné soutěže, kterou od roku 1955 organizuje Nadace WPP v holandském Amsterodamu. Otevřeno bude denně od 10.00 do 18.00 hodin až do neděle 5. října.
Sedm pražských dnů, které otřásly světem
18-8-2014

Sedm pražských dnů, které otřásly světem

Publicum Gommodum ve spolupráci s MČ Praha 1 si Vás dovoluje pozvat ve čtvrtek 21.srpna 2014 od 14.00 hodin na náměstí Republiky Praha 1, před obchodní dům Palladium na akci k připomenutí 46. výročí okupace tehdejšího Československa armádami Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu "Sedm pražských dnů, které otřásly světem".
1 2 3 4 5