Doprava a parkování Školství Kultura Sport, občanská spol. a mezinár. vztahy Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY 2014
22-10-2014

25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY 2014

Vážení hudbymilovní přátelé, dovolujeme si pozvat Vás na 25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY, který bude zahájen prvním koncertem již 3. 11. 2014. Symbolickým vstupným ve výši 50,- a 100,- Kč a hlavně Vaší přítomností můžete i Vy podpořit vznik a provádění novinek vážné hudby - nepropásněte ten hřejivý pocit...!  Vždy v 19.30 se na Vás těší Společnost českých skladatelů www.ahuv.cz
Pražské věže - 5.ročník velké historicko – dobrodružné hry pro malé i velké
14-10-2014

Pražské věže - 5.ročník velké historicko – dobrodružné hry pro malé i velké

Start je tradičně v neděli 2.11.2014 od 10 hodin na nádvoří Novoměstské radnice. Na startu každý obdrží herní plán – mapu, úkoly a průkaz opravňující ke vstupům na věže. Ke každé věži se váže historicko - dobrodružný nebo pozorovací úkol. Hra začíná výstupem na věž Novoměstské radnice, soutěžící se pohybují po svých, MHD, na kole, jednotlivě i ve skupinách. Akce je jednodenní, končí v 18 hodin opět na nádvoří Novoměstské radnice. Kam se dále podíváme? Na Staroměstskou mosteckou věž, na Svatomikulášskou městskou zvonici, vystoupáme po starobylých schodech Kellyho věže, stopy po věžích budeme hledat i v Podskalské celnici na Výtoni. Jako opravdovou raritu navštívíme areál Podolské vodárny, tam nás čeká více než 170 schodů na ochoz věže. Celkem 22 věží.
6. Malostranský candrbál
13-10-2014

6. Malostranský candrbál

Milí přátelé, protože dobrých zpráv je čím dál méně, jednu Vám přinášíme a připomínáme:). V sobotu 8.listopadu 2014 v 19:00 hod. vypukne v Malostranské Besedě Candrbál! Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vaši oblíbenou filmovou postavu. Čeká Vás kvalitní muzika, výstava, Bombola plná bombových cen ve stylu "Hoří, má panenko" a mnoho dalšího.
Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis: MIROSLAV MACHOTKA - fotografie - Praha 1972 – 2012
7-10-2014

Dovolujeme si Vás pozvat na neformální setkání a výstavu MIROSLAVA MACHOTKY - fotografie - Praha 1972 – 2012, v úterý 14. října 2014 v 18.00 hodin do Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis na Malostranském náměstí 27. Pořádají Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis a Nakladatelství KANT jako další z řady autorských podvečerů, věnovaných české fotografii.
6-10-2014

Vycházka v rámci projektu "Za slavnými vilami Prahy 1" - Kramářova a Bílkova vila, ve čtvrtek 30.10.2014 v 16:00 hod., sraz je na zastávce tramvají Chotkovy sady. UPOZORNĚNÍ: Vycházka je určena pouze občanům Prahy 1! REZERVACE: j.tomaskova@foibos.cz nebo na tel. 274 777 305 (počet účastníků vycházky je omezen - max. 20 osob)
Festival POVIDLO na Kampě
25-9-2014

Festival POVIDLO na Kampě

Už se to blíží! 27. 9. 2014 od 13.00 na Kampě v Praze pořádáme festival POVIDLO. Pro koho? Pro ty, co mají rádi pohodovou muziku, pro děti, které baví pohádky, pro ty, kteří rádi pivko, klobásku či koláčky. Přijďte s celou rodinou, přáteli nebo s těmi, které potkáte cestou :-).
Svatováclavské duchovní zastavení 2014
25-9-2014

Svatováclavské duchovní zastavení 2014

Sdružení přátel Václavského náměstí pořádá v sobotu 27. 9 2014 již sedmý ročník Svatováclavského duchovního zastavení u sochy sv. Václava na Václavském náměstí. Cílem 7. ročníku Svatováclavského zastavení je opět připomenout, v předvečer státního svátku Sv. Václava, že Václavské náměstí bylo dějištěm významných společenských a duchovních změn v naší zemi.
Semafor slavil 55 let akcí "Zpívejte lidičky, ty naše písničky"
21-9-2014

Semafor slavil 55 let akcí "Zpívejte lidičky, ty naše písničky"

Senioři Prahy 1 se přišli v neděli 21.září pobavit do Paláce Žofín, spolu se zpěváky a herci divadla Semafor oslavili jeho 55 narozeniny akcí „ZPÍVEJTE LIDIČKY, TY NAŠE PÍSNIČKY ANEB SEMAFOR SLAVÍ 55“. V průběhu hudebního pořadu vystoupili Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý a Jiří Štědroň.
Drakiáda pod Petřínem 2014
17-9-2014

Drakiáda pod Petřínem 2014

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze srdečně zve děti, rodiče a všechny, kdo mají rádi podzim, na již tradiční "Drakiádu pod Petřínem", která se uskuteční v sobotu 4. října 2014 od 14 hodin na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze na Malé Straně.
Svatopetrské kování  –  setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy
17-9-2014

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy - Sobota 20. září 2014 od 10 do 19 hodin - Praha 1, ulice Biskupská, park u kostela sv. Petra a galerie KusKovu. Již podruhé se v pražských ulicích rozhoří ohně kovářských výhní a přední umělečtí kováři a žáci odborných škol a jejich učitelé si v konfrontaci tvůrčí práce předají zkušenosti a vzájemně se poučí. Toto setkání bude zároveň, jako přehlídka uměleckého kovářství a řemeslného vzdělávání pod Petrskou věží, i velkou diváckou příležitostí.
1 2 3 4 5 6