Aktuality

10 let Bruncvíku - koncert Zpívám, Pane! aneb S africkými spirituály do Nového světa
21-6-2016

Srdečně Vás se všemi Bruncvíky zveme na závěrečný koncert sezóny a též první k oslavě desátého výročí založení sboru. Téma koncertu symbolicky ukazuje cestu spirituálu ze svobodné Afriky přes nesvobodu v Americe až k uvolnění v radostném jazzu. Přijďte na koncert Zpívám, Pane! aneb S africkými spirituály do Nového světa v pátek 24. června od 18:30 do Českého muzea hudby v Karmelitské ulici!

Koncert Modré synkopy - letos poprvé!
21-6-2016

Koncert Modré synkopy - letos poprvé!

Pražská swingová formace Modrá synkopa Vás zve na svůj první letošní koncert, který se tradčině uskuteční v Michnově paláci (zadní trakt Tyršova domu, Újezd 450) ve středu 29. 6. 2016 od 19:30. Zazní melodie synkopického jazzu a swingu z období 20-30 let minulého století. Hostem večera bude dívčí vokální sextet Totál Vokál, který s Modrou synkopou již s velkým úspěchem zpíval na vánočním koncertu. Vstupné dobrovolné!
Light Art Show v Divadle na Perštýně

Light Art Show v Divadle na Perštýně

Light Art Show je jedinečná podívaná, která provede diváky příběhem historické Prahy za pomoci unikátní techniky Light Art - Malování světlem. V průběhu romantického cca 30 minutového děje se na plátně o rozměrech 4,5 x 2 m objeví ty nejkrásnější a nejvýznamnější památky města. To vše dotvoří emotivní hudba a zvukové efekty. Otevírací party se koná ve čtvrtek 23. 6. od 18:30, stálá scéna otevřena od 1. 7. do 31. 8.
Koncerty Společnosti českých skladatelů

Koncerty Společnosti českých skladatelů

Společnost českých skladatelů AHUV srdečně zve na dva červnové koncerty do Sálu Martinů v objektu HAMU na Malostranském náměstí. V úterý 21. června od 19:30 se uskuteční koncert k 80. narozeninám prof. Ivo Bláhy, v pátek 24. června poté 1. koncert 10. ročníku cyklu "Skladatelé dětem - děti skladatelům" za účasti mnoha základních uměleckých škol nejen z Prahy. Vstup na oba koncerty je volný!
Mezinárodní den jógy na Kampě

Mezinárodní den jógy na Kampě

Evropská federace jógy a MČ Praha 1 zvou v úterý 21. 6. 2016 od 18 hodin na Kampu, kde proběhnou akce k příležitosti Mezinárodního dne jógy. Shromáždění budou nejprve provádět jógový seriál Pozdrav Slunci, dále bude program pokračovat vystoupením profesionálních skupin podporujících umělecký styl Art jógy Similiris. Večer se bude konat vystoupení kirtanové skupiny Samadhi. Vstup volný!
Uzavření oddělení kultury a školství 23. - 27.6.
17-6-2016

Uzavření oddělení kultury a školství 23. - 27.6.

Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech 23., 24. a 27. 6. jsou oddělení kultury a oddělení školství zcela uzavřeny z důvodu výměny špaletových oken v domě Vodičkova 9. Děkujeme za pochopení.

Škola Michael vystavuje v Galerii 1 NAOSTRO
13-6-2016

Škola Michael vystavuje v Galerii 1 NAOSTRO

Do 25. června si mohou všichni zájemci prohlédnout výstavu absolventských prací studentů Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, která se koná v Galerii 1ve Štěpánské 47. Přehlídka nazvaná NAOSTRO prezentuje grafické projekty, velkoformátové fotografie i krátkometrážní filmy letošních absolventů.
Koncert na podporu handicapovaných dětí
7-6-2016

Koncert na podporu handicapovaných dětí

Ve čtvrtek 16. 6. se od 17h00 v sále ČSOB na Jungmannově náměstí 6 uskuteční charitativní Koncert na podporu handicapovaných dětí. Jeho hlavním cílem je upozornit na rostoucí počet dětí s dětskou mozkovou obrnou, kterých je v ČR již kolem 30 000. V rámci koncertu vystoupí Davide Mattioli, Jaroslav Parči, Pavel Rudolf Plasche či Helena Hamplová. Vstupné na koncert bude dobrovolné a případný výtěžek bude věnován dětem trpícím mozkovou obrnou.
Malování v Lannovce
6-6-2016

Malování v Lannovce

Spolek přátel Petrské čtvrti pořádá v parku Lannova zábavné odpoledne pro děti MALOVÁNÍ V LANNOVCE. Těšíme se na Vás v úterý 7. 6. od 16 do 18 hodin. Na programu nebude chybět malování křídami na chodníku, malování na obličej, každý účastník akce obdrží drobný dárek. Přijďte i s dětmi do Lannovky!
Červnový koncert duchovní hudby na Malé Straně
30-5-2016

Červnový koncert duchovní hudby na Malé Straně

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za podpory Městské části Praha 1 v zahradě Maltézského paláce (v případě nepříznivého počasí v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici v Praze 1 – Malé Straně) koncert duchovní hudby v úterý 14. června 2016 v 18 hod. Na programu zazní díla Denese Agayho, Marca Lavryho a Antonína Dvořáka. Účinkuje Tomášské dechové kvinteto a hosté. Vstup volný!
1 2 3 4