Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Koncert k 700. výročí narození Karla IV.
16-8-2016

Koncert k 700. výročí narození Karla IV.

Srdečně zveme v úterý 30. 8. od 18:00 na koncert k 700. výročí narození Karla IV. "Musica laetitiae comes medicina dolorum", který se uskuteční v domě U kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vystoupí trio Tre Fontane (Emily Atkinson - zpěv, Isobel Clarke a Iva Lokajíčková - zobcové flétny), na programu bude hudba z Čech, Francie a Itálie 14. století. Občané Prahy 1 mají vstup zdarma na platný doklad (nutná předchozí rezervace).
Výstava "Do not pass by" česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla
2-8-2016

Výstava "Do not pass by" česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla

Nadace Palbric Art Foundation a Městská část Praha 1 vás srdečně zve na venkovní výstavu filmových plakátů + iniciativy vzájemného respektu "Do not pass by" česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla, konanou od 14. do 28. 8. 2016 v parku Kampa u Sovových mlýnů, v ulici Na Příkopě a na piazzettě Národního divadla.
5. ročník Pražských klarinetových dnů
28-6-2016

5. ročník Pražských klarinetových dnů

V letošním roce se koná již 5. ročník Pražských klarinetových dnů (2. až 5. 7.) a 20. ročník Mezinárodního klarinetového festivalu v Žirovnici (6. až 8. 7.). Srdečně zveme na koncerty těchto jubilejních ročníků, na nichž se představí téměř čtyři desítky hudebníků z různých koutů světa v dílech českých i světových skladatelů. Mezi zahraničními účastníky je tradičně i těleso Clarimonia Ensemble z partnerského města Bamberg.
10 let Bruncvíku - koncert Zpívám, Pane! aneb S africkými spirituály do Nového světa
21-6-2016

10 let Bruncvíku - koncert Zpívám, Pane! aneb S africkými spirituály do Nového světa

Srdečně Vás se všemi Bruncvíky zveme na závěrečný koncert sezóny a též první k oslavě desátého výročí založení sboru. Téma koncertu symbolicky ukazuje cestu spirituálu ze svobodné Afriky přes nesvobodu v Americe až k uvolnění v radostném jazzu. Přijďte na koncert Zpívám, Pane! aneb S africkými spirituály do Nového světa v pátek 24. června od 18:30 do Českého muzea hudby v Karmelitské ulici!

Koncert Modré synkopy - letos poprvé!
21-6-2016

Koncert Modré synkopy - letos poprvé!

Pražská swingová formace Modrá synkopa Vás zve na svůj první letošní koncert, který se tradčině uskuteční v Michnově paláci (zadní trakt Tyršova domu, Újezd 450) ve středu 29. 6. 2016 od 19:30. Zazní melodie synkopického jazzu a swingu z období 20-30 let minulého století. Hostem večera bude dívčí vokální sextet Totál Vokál, který s Modrou synkopou již s velkým úspěchem zpíval na vánočním koncertu. Vstupné dobrovolné!
Light Art Show v Divadle na Perštýně
21-6-2016

Light Art Show v Divadle na Perštýně

Light Art Show je jedinečná podívaná, která provede diváky příběhem historické Prahy za pomoci unikátní techniky Light Art - Malování světlem. V průběhu romantického cca 30 minutového děje se na plátně o rozměrech 4,5 x 2 m objeví ty nejkrásnější a nejvýznamnější památky města. To vše dotvoří emotivní hudba a zvukové efekty. Otevírací party se koná ve čtvrtek 23. 6. od 18:30, stálá scéna otevřena od 1. 7. do 31. 8.
Koncerty Společnosti českých skladatelů
17-6-2016

Koncerty Společnosti českých skladatelů

Společnost českých skladatelů AHUV srdečně zve na dva červnové koncerty do Sálu Martinů v objektu HAMU na Malostranském náměstí. V úterý 21. června od 19:30 se uskuteční koncert k 80. narozeninám prof. Ivo Bláhy, v pátek 24. června poté 1. koncert 10. ročníku cyklu "Skladatelé dětem - děti skladatelům" za účasti mnoha základních uměleckých škol nejen z Prahy. Vstup na oba koncerty je volný!
Mezinárodní den jógy na Kampě
17-6-2016

Mezinárodní den jógy na Kampě

Evropská federace jógy a MČ Praha 1 zvou v úterý 21. 6. 2016 od 18 hodin na Kampu, kde proběhnou akce k příležitosti Mezinárodního dne jógy. Shromáždění budou nejprve provádět jógový seriál Pozdrav Slunci, dále bude program pokračovat vystoupením profesionálních skupin podporujících umělecký styl Art jógy Similiris. Večer se bude konat vystoupení kirtanové skupiny Samadhi. Vstup volný!
Škola Michael vystavuje v Galerii 1 NAOSTRO
13-6-2016

Škola Michael vystavuje v Galerii 1 NAOSTRO

Do 25. června si mohou všichni zájemci prohlédnout výstavu absolventských prací studentů Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, která se koná v Galerii 1ve Štěpánské 47. Přehlídka nazvaná NAOSTRO prezentuje grafické projekty, velkoformátové fotografie i krátkometrážní filmy letošních absolventů.
Koncert na podporu handicapovaných dětí
7-6-2016

Koncert na podporu handicapovaných dětí

Ve čtvrtek 16. 6. se od 17h00 v sále ČSOB na Jungmannově náměstí 6 uskuteční charitativní Koncert na podporu handicapovaných dětí. Jeho hlavním cílem je upozornit na rostoucí počet dětí s dětskou mozkovou obrnou, kterých je v ČR již kolem 30 000. V rámci koncertu vystoupí Davide Mattioli, Jaroslav Parči, Pavel Rudolf Plasche či Helena Hamplová. Vstupné na koncert bude dobrovolné a případný výtěžek bude věnován dětem trpícím mozkovou obrnou.
1 2 3 4