Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Festival POVIDLO na Kampě
25-9-2014

Festival POVIDLO na Kampě

Už se to blíží! 27. 9. 2014 od 13.00 na Kampě v Praze pořádáme festival POVIDLO. Pro koho? Pro ty, co mají rádi pohodovou muziku, pro děti, které baví pohádky, pro ty, kteří rádi pivko, klobásku či koláčky. Přijďte s celou rodinou, přáteli nebo s těmi, které potkáte cestou :-).
Svatováclavské duchovní zastavení 2014
25-9-2014

Svatováclavské duchovní zastavení 2014

Sdružení přátel Václavského náměstí pořádá v sobotu 27. 9 2014 již sedmý ročník Svatováclavského duchovního zastavení u sochy sv. Václava na Václavském náměstí. Cílem 7. ročníku Svatováclavského zastavení je opět připomenout, v předvečer státního svátku Sv. Václava, že Václavské náměstí bylo dějištěm významných společenských a duchovních změn v naší zemi.
Semafor slavil 55 let akcí "Zpívejte lidičky, ty naše písničky"
21-9-2014

Semafor slavil 55 let akcí "Zpívejte lidičky, ty naše písničky"

Senioři Prahy 1 se přišli v neděli 21.září pobavit do Paláce Žofín, spolu se zpěváky a herci divadla Semafor oslavili jeho 55 narozeniny akcí „ZPÍVEJTE LIDIČKY, TY NAŠE PÍSNIČKY ANEB SEMAFOR SLAVÍ 55“. V průběhu hudebního pořadu vystoupili Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý a Jiří Štědroň.
Drakiáda pod Petřínem 2014
17-9-2014

Drakiáda pod Petřínem 2014

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze srdečně zve děti, rodiče a všechny, kdo mají rádi podzim, na již tradiční "Drakiádu pod Petřínem", která se uskuteční v sobotu 4. října 2014 od 14 hodin na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze na Malé Straně.
Svatopetrské kování  –  setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy
17-9-2014

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy

Svatopetrské kování – setkání uměleckých kovářů v ulicích Prahy - Sobota 20. září 2014 od 10 do 19 hodin - Praha 1, ulice Biskupská, park u kostela sv. Petra a galerie KusKovu. Již podruhé se v pražských ulicích rozhoří ohně kovářských výhní a přední umělečtí kováři a žáci odborných škol a jejich učitelé si v konfrontaci tvůrčí práce předají zkušenosti a vzájemně se poučí. Toto setkání bude zároveň, jako přehlídka uměleckého kovářství a řemeslného vzdělávání pod Petrskou věží, i velkou diváckou příležitostí.
Soutěž pro mladé umělce do 35 let pro rok 2014 - výsledky soutěže
9-9-2014

Soutěž pro mladé umělce do 35 let pro rok 2014 - výsledky soutěže

Slavnostní vyhlášení výsledků letošního kola soutěže pro mladé umělce do 35 let a předání ocenění proběhne v pondělí dne 15.9.2014 od 18 hodin na Botelu Albatros, Nábřeží L. Svobody, Praha 1. Na toto setkání budou pozváni všichni úspěšní účastníci soutěže, včetně odborné poroty. Všem účastníkům Soutěže děkujeme a výhercům blahopřejeme
Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností
1-9-2014

Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností

Na šestém Malostranském vinobraní v sobotu 20.9.2014 si můžete přímo v srdci Prahy vychutnat muziky a tanečníky z Horňácka. Nasajte s námi jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, které se již dlouhá desetiletí konají v polovině léta na Hůrce ve Velké nad Veličkou. Kolem 16 hodiny se bude konat sklizeň malostranského vína a až do večerních hodin bude probíhat ochutnávka burčáků a vín předních vinařů z Moravy a Čech, kteří přivezou i domácí klobásky a slivovici.
Pejskařské setkání 2014 v Lannové
1-9-2014

Pejskařské setkání 2014 v Lannové

VII. ročníku Pejskařského sousedského setkání v parku Lannova se zúčastnilo 25 soutěžících psů plus neurčitý počet ostatních zástupců všech plemen..Všichni byli z Prahy 1, většina z nich byli staří známí z předchozího setkání. Mohla se proto zvýšit úroveň náročnosti soutěží, protože už se všichni těšili a připravovali se. Kromě kategorie velkých a malých plemen byla letos vytvořena i kategorie štěňat. Tři tříměsíční prckové statečně zdolávali malé překážky.
Zpívejte lidičky, ty naše písničky aneb Semafor slaví 55 let
31-8-2014

Zpívejte lidičky, ty naše písničky aneb Semafor slaví 55 let

Senioři, neseďte doma a přijďte se pobavit! Městská část Praha 1 právě pro vás připravila projekt mluveného slova a hudebních vystoupení zpěváků a dalších osobností kulturně společenského života s názvem „Zpívejte lidičky, ty naše písničky“. Akce se koná na Žofíně v neděli 21.9.2014 od 16 hodin. V průběhu hudebního pořadu vystoupí Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý a Jiří Štědroň. Celým pořadem bude provázet Pavlína Filipovská. Vstupenky ZDARMA pro seniory z Prahy 1.  Od 5.září 2014 k vyzvednutí v Informačním centru ÚMČ, Vodičkova 18.
Šlechtická poselství - 75 let poté
29-8-2014

Šlechtická poselství - 75 let poté

Výstava "Šlechtické poselství - 75 let poté" - 6. 9. 2014 - 5. 10. 2014  - Mladotův dům - Pražský hrad - Výstava pojednává o iniciativách české šlechty v čase nejvyššího ohrožení země nacismem v letech 1938 a 1939. Tehdy její představitelé podepsali dvě deklarace, ve kterých vyjádřili svou bezvýhradnou věrnost své vlasti a českému národu. Hlavním výstavním artiklem budou především genealogické tabule graficky zachycující signatáře deklarací a jejich rodiny.
1 2 3 4 5