Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Poupění Strýt tyjátr
17-5-2015

Poupění Strýt tyjátr

Festival dětských divadelních a tanečních souborů, hudebních orchestrů a kapel, zpěváků, zpěvaček či sborů a dalších forem uměleckého vyjádření – to je Poupění Strýt tyjátr, který se tuto neděli konal už po šesté. A když k tomu připočítáme tvořivé dílny, hry, bezva a hlavně ne tak obvyklé občerstvení a navrch věštírnu, tak je úplně jasné, že se na Žofíně konala prima akce.
Dospělí i děti připomněli, co se nesmí zapomenout
6-5-2015

Dospělí i děti připomněli, co se nesmí zapomenout

Před sedmdesáti lety skončila v Evropě nejkrutější válka v dějinách lidstva. A jedny z jejích posledních bojů byly vybojovány na území tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava během Pražského povstání. V Melantrichově ulici, Karlově ulici, Husově, Kozí, Havelské, na Můstku, ve Štupartské a na mnoha dalších místech vyrůstaly barikády. A na mnohých z nich umírali stateční lidé. Jejich oběti připomnělo pietní shromáždění v bývalé Pečkárně.
Staročeské Máje na Kampě
6-5-2015

Staročeské Máje na Kampě

16:00 - 18:00 náměstíčko na Kampě. Městská část Praha 1 vás zve v rámci Sousedských setkání na Staročeské máje 2015. Zatančí folklórní soubor JARO, zahraje Cimbálová kapela Michala Horsáka, vystoupí taneční skupina MEDUNKY (seniorky MČ Praha 1). Vstup zdarma.
Projekce filmu "Město 44" - Varšavské povstání a příběh o lásce, mládí a boji
2-5-2015

Projekce filmu "Město 44" - Varšavské povstání a příběh o lásce, mládí a boji

Publicum Commodum o.s. vás srdečně zve na akci "Varšavské povstání 1944 a Pražské povstání 1945"  pořádanou společně s Městskou knihovnou Praha, Mariánské nám. 1, Praha 1 dne 6. května 2015 - začátek v 18:00 hod. Program : historický výklad a diskuze s PhDr. Pavlem Žáčkem o významu Pražského povstání 1945 v souvislosti s Varšavským povstáním 1944 Na závěr diskuze bude od 19.00 hod.promítnut film Město 44.
Na shledanou za rok při 23. Dnech evropského filmu
18-4-2015

Na shledanou za rok při 23. Dnech evropského filmu

Dny evropského filmu pro tento rok opustily Prahu a přesunuly se do Brna, kde zůstanou do 20. dubna. Poté v některých menších městech proběhnou Ozvěny Dnů evropského filmu. S Prahou se festival rozloučil stylově – mnoha cenami ověnčeným filmem Velká nádhera režiséra Paola Sorrentina.
Hasta la vista!
16-4-2015

Hasta la vista!

Španělská vína, španělská šunka, španělské menu a španělský film, tedy přesněji belgický film odehrávající se ve vášnivém Španělsku – to vše čekalo na ty milovníky filmu, kteří ve čtvrtek večer dorazili do kina Royal, kam letos, kromě Lucerny a Světozoru, zavítaly 22. Dny evropského filmu.
Malostranské čarodějnice 2015
15-4-2015

Malostranské čarodějnice 2015

Srdečně vás zveme ve čtvrtek 30. dubna 2015 na MALOSTRANSKÉ ČARODĚJNICE 2015. Sraz na Malostranském náměstí 27 v 19.00 hod. OKOLO 19.15 HOD VYRAZÍ PRŮVOD PO TRASE # Mostecká # Karlův most # park Kampa. ČARODĚJNICKÝ SLET U PŘIPRAVENÉ HRANICE NA KAMPĚ CCA 20.00 HOD. Konec programu 22:00 hod. Košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou ! ostatní přijdou s lampióny a buřtíčky !
VIII. Pejskařské sousedské setkání
15-4-2015

VIII. Pejskařské sousedské setkání

Městská část Praha 1 si vás dovoluje pozvat na VIII. Pejskařské sousedské setkání v sobotu 25.4.2015 od 14:00 do 18:00 hod. v parku KAMPA (vchod z Říční ulice). Program: Agility parkur, Dogdancing, ukázka záchranářských psů, soutěže a odměny pro čtyřnohé účastníky. Doprovodný program: Country kapela Ohaři.
7-4-2015

11.4. - Pěna dní (a menu sladké Francie) - projekce, ve které filmový zážitek doplní filmem inspirovaná tříchodová večeře. Menu k filmu Pěna dní, které bude hýřit chutěmi sladké Francie, pro vás připraví Mohammed Saouchi, alias „Momo“, renomovaný francouzský šéfkuchař. Více na www.eurofilmfest.cz/film/pena-dni/
7-4-2015

16.4. - Hasta la vista! (a menu vášnivého Španělska) - projekce, ve které filmový zážitek doplní filmem inspirovaná tříchodová večeře. Menu k filmu Hasta la vista!, které bude hýřit chutěmi vášnivého Španělska, pro vás připraví Veronika „Koko“ Kokešová, nejoblíbenější foodblogerka roku 2013 a 2014 a autorka MENUdomu.cz. Více na www.eurofilmfest.cz/film/hasta-la-vista/