Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Besedy v Besedě - Fenomén schwarzwaldských hodin a historie měření času s Milošem Klikarem
13-10-2015

Besedy v Besedě - Fenomén schwarzwaldských hodin a historie měření času s Milošem Klikarem

Ars Metropolis a Městská část Praha 1 uvádějí pořad Besedy v Besedě, tentokrát na téma Fenomén schwarzwaldských hodin a Historie měření času. Hostem bude známý sběratel a vystavovatel hodin Miloš Klikar. Setkání se uskuteční v salla terreně v parku Kampa, U Sovových mlýnů 5, v úterý 20. října od 19 hodin.
Koncert moravských lidových písní v podání chlapeckého sboru Bruncvík
13-10-2015

Koncert moravských lidových písní v podání chlapeckého sboru Bruncvík

Srdečně Vás zveme na koncert moravských lidových písní HOPSA, CHLAPCI! aneb S moravskou písní od kluka k muži. Bruncvíci se na tento velký projekt připravovali již od léta, na táboře si uplstili klobouky, ušili košulky a také pilně tancovali! Koncert chlapeckého sboru Bruncvík s cimbálovou muzikou Michala Horsáka se bude konat 20. října v 19h v sále Hlaholu.
Barokní podvečer Gradus ad Parnassum
10-10-2015

Barokní podvečer Gradus ad Parnassum

Collegium Marianum, špičkové těleso v oblasti interpretace staré hudby, otevírá podzimní řadu úspěšného 15. koncertního cyklu Barokní podvečery. Program cyklu nabízí známé i dosud málo uváděné hudební skvosty minulosti, a to v interpretaci na dobové nástroje. Představení Gradus ad Parnassum se uskuteční v pondělí 12. října od 19:30 v Letním refektáři Strahovského kláštera.

Loutky v Celetné - loutkový festival pro děti i dospělé
9-10-2015

Loutky v Celetné - loutkový festival pro děti i dospělé

Od 7. do 29. listopadu 2015 proběhne v Divadle v Celetné již osmý ročník festivalu loutkových pohádek pro děti i dospělé "Loutky v Celetné". Během několika listopadových víkendů odehrají své pohádky soubory z celé republiky – Divadlo Koňmo, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Drak, Studio dell'arte, Divadlo Alfa Plzeň, Buchty a loutky či Naivní divadlo Liberec. Festival finančně formou grantu podpořila i Městská část Praha 1.
Mezinárodní den flamenca - v České republice poprvé!
9-10-2015

Mezinárodní den flamenca - v České republice poprvé!

Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenca. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí poprvé a v předstihu jej oslaví v neděli 15. listopadu. Do akce se zapojila taneční studia, akademie, soubory a muzikanti z Čech, Slovenska, Španělska a Srbska. Za Prahu 1 se do programu přidává studio Element v ulici Opletalova 27, které vede tanečnice Jana Drdácká. Své brány otevře v 16 hodin. Večerní program v Retro Music Hall od 19 hodin divákům nabídne exhibiční choreografie jednotlivých souborů a tanečních akademií, mezi nimi se tedy opět představí i lektorky ze studia Element. Dále uvidíte českou premiéru mezinárodního flamenco-jazzového projektu Flamenco Experience Sextet, u jehož zrodu stál flamencový kytarista Morenito de Triana (Stano Kohútek) a jazzový kontrabasista Tomáš Liška. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci, kdy oslavíme první minuty skutečného Dne flamenca flamencovým silvestrem. Chybět nebudou španělská vína a tapas.
Muzeum Karla Zemana slaví 3. narozeniny
7-10-2015

Muzeum Karla Zemana slaví 3. narozeniny

Drazí měsíčňané, přijďte mezi nás, ať plnou číší vína můžeme oslavit 3. narozeniny Muzea Karla Zemana! Srdečně Vás zveme na slavnostní koncert smyčcového kvarteta AMO la musica Quartet, který je součástí Pražského filmového orchestru. Koncert se bude konat v sobotu 10. 10. 2015 od 19:00 ve dvoře Muzea Karla Zemana (Saská 3 - Saský dvůr, Praha 1 - Malá Strana). Zároveň si Vás dovolujeme pozvat na sklenku vína a občerstvení v prostorách muzea a následné posezení v restauraci Pod Mostem.
Výstava k nedožitým 65. narozeninám Stanislava Tůmy
7-10-2015

Výstava k nedožitým 65. narozeninám Stanislava Tůmy

V září 2015 uplynulo deset let od předčasné smrti známého českého fotografa Stanislava Tůmy (1950 – 2005), jeho rozsáhlý archiv však zůstal a odhaluje mnohé známé i neznámé polohy citlivého pozorovatele světa kolem. Výstava Jiný pohled se koná k autorovým nedožitým 65. narozeninám a mapuje dosud málo známou polohu tvorby Stanislava Tůmy – zátiší města, zákoutí interiérů i exteriérů, stejně tak zátiší těla, citlivě minimalisticky komponované, svou tichou filosofií blízké filosofii klasiků české fotografie, kterých si Tůma vážil a snažil se spíš navázat na jejich odkaz, než se vůči nim vyhraňovat. Výstavu můžete navštívit od 9. 10. do 17. 11. v galerii Art in Box.
Polib tetičku - premiéra nové situační komedie v Divadle U Valšů
6-10-2015

Polib tetičku - premiéra nové situační komedie v Divadle U Valšů

Divadlo U Valšů Vás srdečně zve na premiéru situační komedie Simona Williamse Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby v překladu Renaty Menclové a režii Jana Nováka. První premiéra se uskuteční v pondělí 12. řijna, druhá ve čtvrtek 15., vždy od 19:00 v divadle U Valšů, Karoliny Světlé 18. V obsazení se můžete těšit na Jana Čenského, Miroslavu Pleštilovou, Pavla Nového, Karla Vlčka, Hanu Marii Manouškovou či Elišku Jansovou.
Podzimní koncert a sobotní drakiáda v areálu nemocnice sv. Karla Boromejského
5-10-2015

Podzimní koncert a sobotní drakiáda v areálu nemocnice sv. Karla Boromejského

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského srdečně zve na Podzimní koncert pod Petřínem a na Drakiádu pod Petřínem. Dobročinný koncert za dobrovolné vstupné se uskuteční ve čtvrtek 8. října od 17:00 v kostele sv. Karla Boromejského a vystoupí na něm švýcarský chlapecký sbor Zürcher Sängerknaben. V sobotu 10. října od 14:00 do 17:00 pak nad areálem nemocnice zavlají draci - Drakiáda pod Petřínem předvede balony, balónky, horkovzdušný balon, loutkovou podívanou a bohatý doprovodný program. Přijďte i s dětmi!
Buďte součástí krásného projektu - buďte "Na růžovo"
1-10-2015

Buďte součástí krásného projektu - buďte "Na růžovo"

Pod záštitou starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého zveme k účasti na 1. ročník plesu pro neziskovou organizaci Mamma Help "Lucerna na růžovo", který se uskuteční v sobotu 31. října od 19:00 ve velkém sále Lucerny. Večerem provedou Adéla a Dalibor Gondíkovi, těšit se můžete na vystoupení Ládi Kerndla, zpěv JUDr. Luboše Procházky, hudbu TIP TOP Band, přehlídku dobového spodního prádla ze sbírky Vlaďky Dobiášové či tichou aukci výjimečných osobních darů, kterými projekt podpořili Karel Gott, Lucie Bílá, Láďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Ondřej Ruml, Martin Kraus a další osobnosti. A možná přijde i Louis Armstrong!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...