Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Koncert duchovní hudby - 5. koncert cyklu „Pocta chrámovým kůrům Prahy 1“
7-4-2017

Koncert duchovní hudby - 5. koncert cyklu „Pocta chrámovým kůrům Prahy 1“

Tradičně v prostorách kostela Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici se v pondělí 17. 4. od 17:00 uskuteční další z cyklu Koncertů duchovní hudby v rámci cyklu „Pocta chrámovým kůrům Prahy 1“. Vystoupí Aneta Schwarzová (zpěv), Vilém Hofbauer (trubka) a Petr Čech (varhany). Vstup na koncert je volný!
Koncert z cyklu Tóny architektury - "Západ slunce"
6-4-2017

Koncert z cyklu Tóny architektury - "Západ slunce"

V rámci cyklu "Tóny architektury" srdečně zveme na koncert Západ slunce, který se uskuteční v krásných prostorách barokní kaple Italského kulturního institutu ve Vlašské ulici. Koncert se koná v úterý 11. 4. od 19:00, zazní díla O. Respighiho a A. Dvořáka v podání Karolíny Berkové (mezzosoprán) a Komorního souboru Variace. Pro rezidenty Prahy 1 je na koncert dobrovolné vstupné!
Anna Karenina v premiéře v Divadle Kampa
3-4-2017

Anna Karenina v premiéře v Divadle Kampa

V pátek 7. dubna uvádí Divadlo Kampa premiéru svého nejnovějšího představení Anna Karenina. Světově proslulý román Lva Nikolajeviče Tolstého inspiroval režisérku Ivetu Duškovou k tvorbě dramatizace, ve které se odvíjejí dva hlavní proudy příběhu. První je příběhem vášnivé, ale sebezničující lásky, jejíž tragické vyústění klade otázku: „Proč?” V druhém příběhu se odvíjí milostné tápání, jehož pravdivost a čistota vede k naplnění a štěstí. Premiéra začíná v 19:30.
Koncert Jitky Hosprové "Cesta do pohádky"
31-3-2017

Koncert Jitky Hosprové "Cesta do pohádky"

Společně s violistkou Jitkou Hosprovou zveme na druhý koncert V. ročníku festivalu Procházky uměním v Museu Kampa, který se uskuteční 4. dubna 2017 od 19:00. Koncert ponese titul Cesta do pohádky a vedle Jitky Hosprové (viola) vystoupí kytarový virtuos Štěpán Rak a flétnistka Žofie Vokálková. Již od 18:00 si navícbudete moci v rámci koncertu v Museu Kampa , která nese název a představuje české a slovenské umění šedesátých let.
Kampa bude opět středem světa
30-3-2017

Kampa bude opět středem světa

V sobotu 1. 4. se Kampa opět stane středem světa. Bohatý kulturní program představí hudební a divadelní vystoupení (ECHT!, Jan Spálený & ASPM, Jiří Schmitzer, Marcus Jurkovič & Motion Food, Der Šenster Gob, Divadlo Vosto5, Tonda Novotný). V rámci akce bude otevřena brána na Kampu v oblouku pod Karlovým mostem. V pátek 30. i v sobotu 1. nabídne akce komentované prohlídky po Malé Straně. Veškerý program je zdarma!
Karel Poláček - známý a neznámý II.
30-3-2017

Karel Poláček - známý a neznámý II.

Společnost Franze Kafky ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze Vás srdečně zvou na II. část literárního pořadu Karel Poláček - známý a neznámý, která proběhne ve středu 5. dubna 2017 v 18 hodin ve společenském sále Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1-Josefov). I tentokrát o Karlu Poláčkovi přijede přednášet PhDr. Josef Krám z Rychnova nad Kněžnou, rodného města Karla Poláčka.
Jiřina Šiklová a Daniel Pastirčák v klubu Samaří
29-3-2017

Jiřina Šiklová a Daniel Pastirčák v klubu Samaří

Klub Samaří při Církvi bratrské v Soukenické ulici připravil na duben dvě zajímavé přednášky. Ve čtvrtek 6. 4. vystoupí socioložka a publicistka Jiřina Šiklová s přednáškou na téma Dobrá smrt, 27. 4. slovenský kazatel, básník, prozaik a výtvarník Daniel Pastirčák s přednáškou Krása nejistoty. Obě akce začínají 18:30 a vstupné na obě je dobrovolné.
6. ročník Malého židovského festivalu
27-3-2017

6. ročník Malého židovského festivalu

Srdečně zveme v neděli 2. 4. 2017 do Maiselovy synagogy, kde bude v 19:30 zahájen MAŽIF VI., malý židovský festival. V dalších dnech uvedeným na přiloženém letáku můžete navštívit další koncerty pořádané v rámci festivalu v Atriu na Žižkově, Chodovské tvrzi a v Divadle U Valšů. Již tradičně bude patřit jeden den světové premiéře symfonické svity od hudebního skladatele Jaromíra Vogela - Inspirenes pro Rabi Löwa v neobvyklém a originálním provedení rozšířeného symfonického orchestru s dětským instrumentálním souborem (historické hudební nástroje). Bude uvedena 5.4.2017 od 19:30 hodin v Betlémské kapli v Praze 1.
Velikonoční trhy na Václavském náměstí
22-3-2017

Velikonoční trhy na Václavském náměstí

Sdružení Nového města pražského ve spolupráci s MČ Praha 1 pořádá v horní části Václavského náměstí tradiční a oblíbené Velikonoční trhy. Otevřeny budou od pátku 31. 3. do neděle 23. 4. každý den od 10:00 do 20:00 (stánky s řemesly), resp. do 22:00 (stánky s občerstvením). Slavnostní zahájení se uskuteční v pondělí 3. 4. od 16:30 za účasti místostarosty Prahy 1 Daniela Hodka. V dalších dnech naváže bohatý kulturní program (podrobnosti naleznete zde uvnitř článku).
Koncert Modré synkopy "V rytmu swingu" + Děsband Škvorec
21-3-2017

Koncert Modré synkopy "V rytmu swingu" + Děsband Škvorec

Pražská swingová formace Modrá synkopa Vás zve na koncertní večer V rytmu swingu do Michnova paláce (zadní trakt Tyršova domu, Újezd 450). Koncert se uskuteční ve středu 29. 3. 2017 od 19:00, jako host večera vystoupí Děsband Škvorec. Vstupné dobrovolné!
1 2 3