Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Výstava Krajina v díle současných členů S. V. U. Mánes
23-7-2015

Výstava Krajina v díle současných členů S. V. U. Mánes

Spolek výtvarných umělců Mánes Vás srdečně zve na výstavu Krajina v díle současných členů S. V. U. Mánes. Výstava se uskuteční v galerii Diamant, zahájí ji v úterý 4. srpna v 18:00 její kurátor Jiří T. Kotalík. Poté bude otevřena denně od 5. do 30. srpna denně kromě pondělí od 12:00 do 18:00. Představena budou vybraná díla malířů, sochařů, sklářů a architektů sdružených ve SVU Mánes.
Echo Pražských klarinetových dnů přivítá čínský Shenzhen Grand Theatre Philharmonic Orchestra
22-7-2015

Srdečně zveme na první koncert z cyklu ECHO Pražských klarinetových dnů, který se uskuteční v pondělí 27. července v 19:30 v sále Martinů Lichtenštejnského paláce. Vystoupí čínský orchestr Shenzhen Grand Theatre Philharmonic Orchestra, který doprovodí čeští sólisté Jana Černohouzová a Irvin Venyš. Orchestr bude dirigovat Hongjia Cui. Na programu budou jak symfonická díla F. V. Kramáře a F. Schuberta, tak i čínská taneční hudba Yao.
Letní dětský tábor v Latin Art Gallery
21-7-2015

Letní dětský tábor v Latin Art Gallery

Latin Art Gallery pořádá ve svých prostorách na adrese Jungmannova 3 letní dětské aktivity vhodné pro děti od 6 do 12 let. Pod odborným dohledem se děti budou učit výtvarné techniky, batiku, kresbu temperami, vodovkami a akrylovými barvami, a zároveň budou mít možnost osvojit si základy španělštiny, to vše v přátelském kolektivu. Maximální kapacita je 8 dětí na den, každému dítěti tak bude možné věnovat maximum individuální pozornosti. Přiveďte své dítě na den nebo na celý týden do Latin Art Gallery!
Pražské filmové léto a další zajímavosti v kině Světozor
21-7-2015

Pražské filmové léto a další zajímavosti v kině Světozor

Pražské kino Světozor si i pro prázdninový provoz připravilo řadu lákadel. Po Ozvěnách karlovarského festivalu nyní přicházejí do distribuce dva nové české filmy Domácí péče a Mallory. Zajímavé dokumenty přinese cyklus Dokumentární pondělí, na programu bude rovněž retrospektiva nedávno zesnulého mladého režiséra La Aramisova. A po celé prázdniny navíc probíhá Pražské filmové léto, které nabízí každý den projekci za 40 Kč!
Praha dětem - 30.srpna -  Den plný her, soutěží o ceny a překvapení!
15-7-2015

Praha dětem - 30.srpna - Den plný her, soutěží o ceny a překvapení!

Přijďte v neděli 30.srpna 2015 od 12:00 hodin se svými dětmi na Václavské náměstí na akci PRAHA DĚTEM - Den plný her, soutěží o ceny a překvapení, který potrvá až do 17:30 hod. Dětské atrakce, Leona Machálková, hudební skupina New Element, dozvíte se také, jak zvýšit bezpečnost vašich dětí. Vstup zdarma!
Barvy kosmovize malíře Otto Plachta v Latin Art Gallery
30-6-2015

Barvy kosmovize malíře Otto Plachta v Latin Art Gallery

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy Otto Placht: Barvy kosmovize. Vernisáž výstavy obrazů významného českého malíře se uskuteční ve čtvrtek 9. července od 18:00 v Latin Art Gallery, Jungmannova 17/3. Hudebním hostem vernisáže bude alikvótní zpěvák Karel Richard Marinov. Výstava bude poté otevřena od 10. 7. do 15. 8. v pravidelných otevíracích hodinách Latin Art Gallery (pondělí - pátek 9:00 - 18:00, sobota 14:00 - 18:00).
Koncert latinskoamerických hudebníků Manny & Jari
30-6-2015

Koncert latinskoamerických hudebníků Manny & Jari

Zveme Vás na koncert dvojice latinskoamerických hudebníků Manny & Jari. Zazní nejrůznější latinské rytmy od klasických son cubano, salsa, cha cha, bolero, ale i jazz či bossa nova. Dva kytaristé, jídlo, ženy, zpěv a víno z Chile, to vše je zárukou příjemné a vřelé atmosféry během celého večera. Koncert se koná v Latin Art Gallery, Jungmannova 17/3, ve čtvrtek 2. 7. od 20:00. Vstupné dobrovolné.
Léto 2015 bude již podvacáté plné hvězd
26-6-2015

Léto 2015 bude již podvacáté plné hvězd

Jubilejní 20. ročník výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové je za dveřmi. Proběhne tradičně ve školní jídelně Dražického nám. 65/10, v těsném sousedství Karlova mostu na Praze 1. Projektu udělili záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera, radní hl. m. Prahy pro sociální oblast a školství Ing. Mgr. Irena Ropková a starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, který výstavu již po páté tradičně osobně zahájí. Doprovodný program pro seniory podpořila MČ Praha 1 formou grantu. Nenechte si ujít výstavu a její bohatý doprovodný program!
Pražské klarinetové dny 2015 se blíží
26-6-2015

Pražské klarinetové dny 2015 se blíží

Srdečně Vás zveme na IV. ročník komorního festivalu Pražské klarinetové dny 2015, který proběhne ve dnech 1. až 4. července 2015. Koncerty se postupně uskuteční v koncertní síni Pražského jara v kostele sv. Vavřince na Malé Straně, v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce v Husově ulici a v Novoměstské radnici na Praze 2. Mezi vystupujícími bude vedle řady českých muzikantů i spolek Clarimonia Ensemble z německého Bambergu. Po pražských koncertech bude festival pokračovat 5. až 7. července v Žirovnici.
Mezinárodní jesličky Modré nebe fungují i v létě
25-6-2015

Mezinárodní jesličky Modré nebe fungují i v létě

Mezinárodní jesličky Modré nebe nabízejí své služby všem rodičům a dětem i přes letní prázdniny. Pro všechny děti od 1 roku do 4 let, během července a srpna i pro starší, jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00. Mezi nabízenými aktivitami nescházejí hudební, taneční a šachové kroužky či výuka francouzštiny. Modré nebe o.p.s. bylo zařazeno i do projektu Evropského roku jazyků.
1 2 3 4 5 6