Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Jubilejní 10. hrnčířské trhy oživí Kampu
20-8-2015

Jubilejní 10. hrnčířské trhy oživí Kampu

První zářijový víkend ožije pražská Kampa desátým rokem Hrnčířskými trhy s doprovodným programem pro celou rodinu. Ve dnech 5. a 6.září zde představí českou keramiku renomovaní řemeslníci. Své výrobky nabídne i keramická dílna pořádající organizace Sananim z.ú. Především pro děti je připraven odpolední program: oblíbené bubliny Václava Strassera, pohádky, společné zpívání, staročeské atrakce. V sobotu od 18 hodin zahrají "Hawaii swing society", v neděli "The Brownies". V prostoru oblíbené kavárničky se letos o návštěvníky postará "Ta kavárna" - tréninková kavárna při Jedličkově Na trhy srdečně zveme v sobotu i v neděli od 10 do 19 hodin, program bude probíhat od 13 do 19 hodin.
Praha dětem - krásné rozloučení s prázdninami
20-8-2015

Praha dětem - krásné rozloučení s prázdninami

Městská část Praha 1 srdečně zve všechny děti i rodiče v neděli 30. srpna na Václavské náměstí, kde se od 12:00 do 17:30 uskuteční celodenní akce Praha dětem. Velkolepé rozloučení s letními prázdninami bude zároveň akcí zaměřenou na bezpečnost dětí a mládeže, dnem plným překvapení, her a atrakcí s mnoha soutěžemi o ceny. V bohatém programu vystoupí mnoho zajímavých účinkujících včetně Leony Machálkové, New Element, či členů fotbalového a hokejového týmu Sparta Praha. Programem provázejí moderátoři Sandra Parmová a Michal Janotka. Přijďte na Václavské náměstí, přijďte dát Prahu dětem!
Dny evropského dědictví 2015
18-8-2015

Dny evropského dědictví 2015

Na území Městské části Praha 1 se uskuteční o víkendu 5. a 6. září již osmnáctý ročník akce. MČ Praha 1 garantuje v rámci akce zpřístupnění sedmi objektů. Návštěvníci uvidí nově opravené gotické sklepy v Nerudově ulici, drobné sakrální stavby ve Vojanových sadech a rotundu sv. Václava v Profesním domě na Malostranském náměstí. Rotunda sv. Václava bude exkluzivně otevřena k nahlédnutí poprvé od svého znovuobjevení. Pro návštěvníky jsou také připraveny komentované prohlídky palácem Thurn-Taxisů na Malé Straně.
Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září
18-8-2015

Pozvánka na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů 11. září

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na pietní vzpomínku u pomníku 343 hasičů a záchranářů, která se bude konat dne 11. září 2015 v 18:00 hodin před domem Na Kampě 7, Praha 1. Akce se koná u příležitosti připomenutí 14. výročí útoku teroristů na New York a připomene památku hasičů, kteří v důsledku útoků přišli o život. Účast a pronesení projevů přislíbili představitelé pražské samosprávy, zástupci Integrovaného záchranného systému a velvyslanectví USA.
Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc
17-8-2015

Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc

Charitativní projekt České asociace paraplegiků s názvem Hvězdný bazar uspořádal v neděli v kulturním centru Containall akci na podporu mladých vozíčkářů. Návštěvníkům centra se představili projekt, jeho prodejci a mladí vozíčkáři, kteří sportují, cestují a provozují řadu dalších aktivit, jimiž dokládají, že se svému handicapu rozhodně nepodvolili.
Koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie pod řetězem
17-8-2015

Koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie pod řetězem

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory Městské části Praha 1 v řádovém kostele Panny Marie Pod řetězem v Lázeňské ulici v Praze 1 – Malé Straně již sedmý koncert duchovní hudby v úterý 15. září 2015 v 18 hod. Sbor Naši pěvci a africko-česká skupina Nsango malamu provedou za řízení Lydie Härtelové a varhanního doprovodu Lucie Novákové díla J.S. Bacha, J. Brahmse a F. Mendelssohna- Bartholdyho. Koncertem, který je poctou lékaři, varhaníkovi a theologovi A. Schweitzerovi při jeho 50. výročí úmrtí, provází Alfréd Strejček. Vstup na koncert je volný.
Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF
17-8-2015

Před 70 lety se do vlasti vrátili piloti RAF

Jako první odcházeli do války bojovat a jako poslední se z ní vrátili. Čeští a slovenští letci v řadách britského letectva RAF. Před sedmdesáti lety, v podvečer 13. srpna, přiletěli tito hrdinové zpátky do vlasti, a to na spitfirech, které byly symbolem jejich statečnosti. Maketa jednoho z nich se v těchto dnech ocitla v celé své kráse na Hradčanském náměstí.
Kroužky pro nejmenší ve studiu Hra a Fantazie
13-8-2015

Kroužky pro nejmenší ve studiu Hra a Fantazie

V těchto dnech se otevírá zápis do studia Hra a Fantazie - neboli HaF studia. Studio pořádá pro každého od 0 do 99 let rozmanité kroužky: pro nejmenší Zpívánky pro maminky s miminky či s batolaty, pro děti od 3 let zpívánky, výtvarné Tvořeníčko, divadélko. Dále pro školní děti dětské divadlo, herectví, výtvarnou kreativní dílnu či muzikál. Herecké kurzy pro dospělé, divadlo a kapelu seniorů. Pro všechny věkové skupiny je pak možnost výuky hudebních nástrojů a zpěvu.
Výstava připomíná Evu Švankmajerovou
11-8-2015

Výstava připomíná Evu Švankmajerovou

Retrospektivní výstavu malířského a kresebného díla Evy Švankmajerové nabízejí až do 4. září Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice. Eva Švankmajerová, básnířka, malířka, prozaička a manželka filmového režiséra a výtvarníka Jana Švankmajera, zemřela v roce 2005 ve věku pětašedesáti let.
Prolnout umění se životem
10-8-2015

Prolnout umění se životem

Za vším hledej všechno. Tak se jmenuje expozice, kterou můžete do 29. srpna zhlédnout v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Jejími autory jsou Jakub Tytykalo, absolvent AVU v Praze, malíř a ilustrátor, a Jiří Klabal, absolvent VŠMU v Bratislavě, grafik, malíř a kreslíř.
1 2 3 4 5 6 7