Doprava a parkování Školství Kultura Sport, občanská spol. a mezinár. vztahy Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Mluvící ruce 2014
29-10-2014

Mluvící ruce 2014

Mluvící ruce 2014, se uskuteční 1.listopadu 2014 od 19:00 hod. v Divadelním sále klubu Rock Café, na Národní třídě. Těší nás velký zájem o letošní ročník Mluvících rukou, skutečně je na co se těšit, zatím odtajníme např. skupinu Cava, You & Me, Nepanto…
V Petrské čtvrti straší
23-10-2014

V Petrské čtvrti straší

Petrská čtvrť neměla nikdy jednoduchý život. Po počátečním rozmachu díky příchodu německých kupců následoval jejich přesun na Staré Město. Na místě vznikl špitál a pak už padala jedna rána za druhou: ničivé povodně, chudoba, morové epidemie, války, komunistické znárodňování… A teď strašidla?!
25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY 2014
22-10-2014

25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY 2014

Vážení hudbymilovní přátelé, dovolujeme si pozvat Vás na 25. ročník festivalu DNY SOUDOBÉ HUDBY, který bude zahájen prvním koncertem již 3. 11. 2014. Symbolickým vstupným ve výši 50,- a 100,- Kč a hlavně Vaší přítomností můžete i Vy podpořit vznik a provádění novinek vážné hudby - nepropásněte ten hřejivý pocit...!  Vždy v 19.30 se na Vás těší Společnost českých skladatelů www.ahuv.cz
Jednota pro zvelebení hudby v Čechách - 2. ročník festivalu KULTURA V SRDCI PRAHY
17-10-2014

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách připravila 2. ročník festivalu KULTURA V SRDCI PRAHY, který se uskuteční v Koncertním sále konzervatoře (Dvořákovo nábř. 2, Praha 1). Představí se na něm nejlepší žáci společně se svými pedagogy a mimořádnými hosty.
Pražské věže - 5.ročník velké historicko – dobrodružné hry pro malé i velké
14-10-2014

Pražské věže - 5.ročník velké historicko – dobrodružné hry pro malé i velké

Start je tradičně v neděli 2.11.2014 od 10 hodin na nádvoří Novoměstské radnice. Na startu každý obdrží herní plán – mapu, úkoly a průkaz opravňující ke vstupům na věže. Ke každé věži se váže historicko - dobrodružný nebo pozorovací úkol. Hra začíná výstupem na věž Novoměstské radnice, soutěžící se pohybují po svých, MHD, na kole, jednotlivě i ve skupinách. Akce je jednodenní, končí v 18 hodin opět na nádvoří Novoměstské radnice. Kam se dále podíváme? Na Staroměstskou mosteckou věž, na Svatomikulášskou městskou zvonici, vystoupáme po starobylých schodech Kellyho věže, stopy po věžích budeme hledat i v Podskalské celnici na Výtoni. Jako opravdovou raritu navštívíme areál Podolské vodárny, tam nás čeká více než 170 schodů na ochoz věže. Celkem 22 věží.
6. Malostranský candrbál
13-10-2014

6. Malostranský candrbál

Milí přátelé, protože dobrých zpráv je čím dál méně, jednu Vám přinášíme a připomínáme:). V sobotu 8.listopadu 2014 v 19:00 hod. vypukne v Malostranské Besedě Candrbál! Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vaši oblíbenou filmovou postavu. Čeká Vás kvalitní muzika, výstava, Bombola plná bombových cen ve stylu "Hoří, má panenko" a mnoho dalšího.
Varhanní nešpory maltézských rytířů - 9. koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie pod Řetězem
8-10-2014

Suverénní řád maltézských rytířů a Společnost pro duchovní hudbu si Vás dovolují pozvat na KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY V KOSTELE PANNY MARIE POD ŘETĚZEM v úterý 18. listopadu 2014 v 17.00 hod. VARHANNÍ NEŠPORY MALTÉZSKÝCH RYTÍŘŮ 9. koncert cyklu „Laudate Dominum omnes gentes“ probíhá za podpory městské části Praha 1. Vstup volný.
Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis: MIROSLAV MACHOTKA - fotografie - Praha 1972 – 2012
7-10-2014

Dovolujeme si Vás pozvat na neformální setkání a výstavu MIROSLAVA MACHOTKY - fotografie - Praha 1972 – 2012, v úterý 14. října 2014 v 18.00 hodin do Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis na Malostranském náměstí 27. Pořádají Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Obecní galerie Beseda – Ars Pragensis a Nakladatelství KANT jako další z řady autorských podvečerů, věnovaných české fotografii.
6-10-2014

Vycházka v rámci projektu "Za slavnými vilami Prahy 1" - Kramářova a Bílkova vila, ve čtvrtek 30.10.2014 v 16:00 hod., sraz je na zastávce tramvají Chotkovy sady. UPOZORNĚNÍ: Vycházka je určena pouze občanům Prahy 1! REZERVACE: j.tomaskova@foibos.cz nebo na tel. 274 777 305 (počet účastníků vycházky je omezen - max. 20 osob)
Festival POVIDLO na Kampě
25-9-2014

Festival POVIDLO na Kampě

Už se to blíží! 27. 9. 2014 od 13.00 na Kampě v Praze pořádáme festival POVIDLO. Pro koho? Pro ty, co mají rádi pohodovou muziku, pro děti, které baví pohádky, pro ty, kteří rádi pivko, klobásku či koláčky. Přijďte s celou rodinou, přáteli nebo s těmi, které potkáte cestou :-).
1 2 3 4 5 6 7