20-3-2016

Rodinné odpoledne rozezpívalo a roztančilo Žofín

Tak tohle Palác Žofín dlouho nezažil, pokud vůbec někdy! Kočárky, kam jste se podívali, kolem nich nadšeně pobíhající caparti s pomalovanými tvářemi, v sále, kde vysedávají politici, animační tým a děti hrající si na zemi, lidožrouti na pódiu a jako vrchol – starosta a radní točící cukrovou vatu. Ne, nevymýšlíme si. Můžete se zeptat. Vážně!

„Městská část Praha 1 se rozhodla pro děti a rodiče uspořádat Rodinné odpoledne na Žofíně, a jak se ukázalo, byl to dobrý nápad,“ konstatoval spokojeně starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který většinu nedělního odpoledne strávil s ulepenými prsty od cukrové vaty.

Zdatně mu v tom sekundoval radní pro kulturu a sport Jan Krejčí. „Přestože se jedná o první ročník, hned pár minut po začátku byl Malý sál Paláce Žofín spolu s kavárnou plný, a tak vážně uvažujeme, že příště bude dětem a jejich rodičům patřit tento krásný objekt celý, včetně Velkého sálu,“ prohlásil Jan Krejčí.

Městská část Praha 1 uspořádala první ročník Rodinného odpoledne na Žofíně ve spolupráci s iniciativou „S kočárkem Prahou“ a akce se opravdu vydařila. Na děti a jejich rodiče čekali dětská diskotéka, malování na obličej, výroba „diskoobjektů“, Český animační tým s písničkami a spoustou soutěží, divadélko Kůzle, taneční pár Rebecca Šubertová a Jan Roubíček a členové pěveckého sboru ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského pod vedením prof. Jany Ferstlové. Její soubor nabídl písničky ze svého muzikálu Robinson a zároveň představil ty, kteří budou Prahu 1 reprezentovat v celostátním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek.

„Věřím, že si děti se svými rodiči z našeho programu vybraly a že se jim na Žofíně líbilo. Rádi se s nimi zase sejdeme při nějaké další akci, kterých bude v nejbližší době víc než dost,“ pozval děti, rodiče, prarodiče a další zájemce starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

FOTO (C) Městská část Praha 1