28-2-2016

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Chcete poradit, jak příjemně strávit nedělní i všední odpoledne? V tom případě vám můžeme doporučit akci Městské části Praha 1 s názvem „Setkání s kulturou“, jejíž premiéra se uskutečnila uplynulou neděli a pokračování je na programu ve středu 23. března od 15 hodin. A stejně jako poprvé – v Malostranské besedě. Bezplatné vstupenky pro seniory z Prahy 1 budou k dispozici v Informačním centru ve Vodičkově 18, a to od 7. března.

„Setkání s kulturou uspořádala naše městská část ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb Praha 1 a já jsem rád, že jsme prostřednictvím této akce připravili našim seniorům příjemné odpoledne ve stylu nedělních čajů, jak si je ještě pamatují starší generace,“ uvedl radní pro kulturu Prahy 1 Jan Krejčí, který odpoledne zahájil s ředitelkou Střediska sociálních služeb Helenou Čelišovou.

Ta si velmi pochvalovala spolupráci s radnicí. „Setkání s kulturou jsou naplánována jednou za měsíc a pokaždé by měla být věnována jinému hudebnímu žánru i tématu,“ vysvětlila Helena Čelišová a dodala: „Je to náš další způsob pěkné a účinné prevence proti samotě a izolaci našich starších spoluobčanů.“

O příjemnou atmosféru nedělního odpoledne se tentokrát postaral Orchestr DD Combo pod vedením Oldřicha Doležala. Pochvaloval si ji i Jan Krejčí. „Je vidět, že naši senioři jsou aktivní, dokážou se bavit a taky skvěle tancovat,“ ocenil radní pro kulturu a všechny seniory pozval na Setkání s kulturou 23. března, které bude na téma Viola, violoncello a dvě tuby – výjimečný zážitek z klasické hudby nabídnou Kristýna Fialová, Petr Nouzovský a tubisté.

Akce pro seniory – pořád se něco děje

To ale není samozřejmě všechno, co Praha 1 nabízí seniorům. Od 17. 3. až do 26. 5. se budou každý čtvrtek od 14 hodin konat v bytovém domě s pečovatelskou službou Benediktská přednášky v rámci Senior akademie.
Bude se jednat o cyklus 11 přednášek oddělení prevence Městské policie hl. m. Prahy, OŘ Praha 1, z oblasti prevence kriminality, a to se slavnostním zahájením a závěrečným předáním certifikátu o absolvování.

22. března je na pořadu další z populárních autobusových výletů do Hrádku u Nechanic a do Přelouče, 4. dubna se pak jde na Pražský hrad a 12. dubna se odjíždí na další výlet, tentokrát na zámek Staré Hrady a do Nové Paky.

čtvrtek 17. 3. ve 13.30 hodin v DPS Týnská
Trénování paměti v Týnské
Akce u příležitosti Světového týdne uvědomění si mozku.

středa 6. 4. ve 14 hodin
Vycházka Senovážné náměstí
Vycházka vedená Jaroslavou Náprstkovou, přihlášky od 28. 3.

pondělí 11. 4. ve 14 hodin v klubu seniorů Haštalka
Jarní kutění
Volné pokračování oblíbeného kurzu výroby známých i netradičních dekorací.

čtvrtek 14. 4. v 10 hodin v klubu seniorů Haštalka
Tábornická schůzka
Informační schůzka pro zájemce o účast na táboře pro seniory MČ Praha 1, konaném od 18. do 25. 6. 2016 v Dobronicích u Bechyně.

neděle 17. 4. v 15.30 hodin v Malostranské besedě
Setkání s kulturou
Tentokrát na téma Swing – Swing Band zahraje k poslechu seniorům v rámci programů Setkání s kulturou.

středa 20. 4. v 10 hodin v parku Lannova
Zahajovák
Zahajovací turnaj letní pétanquové sezony. Turnaj jednotlivců.

Všechny akce jsou postupně zveřejňovány na www.praha1.cz (sekce Sociální péče a zdravotnictví) a na www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky

Kompletní fotogalerii ze Setkání s kulturou v Malostranské besedě
si můžete také prohlížet a stahovat ZDE nebo kliknutím na obrázek nahoře

FOTO (C) Městská část Praha 1