Ani třeskutý mráz zabijačku nepokazil
11-2-2012

Ani třeskutý mráz zabijačku nepokazil

V restauraci Kolkovna nedaleko Staroměstského náměstí a na prostranství před ní se v sobotu konala klasická česká zabijačka. Ovar, tlačenka obou barev, polévka zvaná prdelačka, škvarky, zabijačkový guláš a další dobroty nalákaly spolu se svařeným vínkem pro zahřátí řadu „hladových“ obyvatel i turistů, ale také těch, kteří mají rádi tradice.

„Městská část Praha 1 podporuje aktivity, které oživují a udržují staré české tradice, a k nim samozřejmě náleží i zabijačka. A ta do Kolkovny, která svým hostům nabízí klasická česká jídla i nejtypičtější české pivo, určitě patří,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž zabijačku osobně podpořil.

Před restaurací nejen „snil svůj věčný sen“ statný pašík, ale ti, kteří nepodlehli mrazu, mohli obdivovat zručnost řezníků při přípravě nádherných jitrnic. Příjemnou atmosféru pak dotvářela správná staropražská muzika.

Zabijačka U Kolkovny

FOTO (C)  PETR NAŠIC