Jesenicko bude hostit mezinárodní turnaj „O pohár starosty MČ Praha 1“
20-5-2011

Jesenicko bude hostit mezinárodní turnaj „O pohár starosty MČ Praha 1“

Žákovská fotbalová mužstva z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska budou od 23. do 25. června bojovat na Jesenicku o pohár věnovaný starostou Městské části Praha 1. Prahu 1 bude reprezentovat mužstvo složené z žáků našich základních škol. V průběhu turnaje se také uskuteční tradiční setkání představitelů partnerských samospráv první městské části a Jesenicka. Vedení Prahy 1 budou zastupovat členové Rady MČ Praha 1 Pavol Škrak, Karolina Polverini a Jiří Veselý.

Spolupráce první městské části s obcemi Jesenicka se datuje od roku 1997. Tehdy byla tato oblast vážně zasažena ničivými povodněmi a pomoc z Prahy 1 dorazila mezi prvními a zařadila se také mezi největší. V červenci 1997 odhlasovalo Zastupitelstvo MČ Praha 1 finanční pomoc v celkové výši 15,5 milionu korun. Tyto prostředky byly určeny na okamžitou materiální pomoc a investice do obnovy poničených mostů v nejpostiženějších obcích.

V tomto období byly navázány pracovní i osobní kontakty, které vedly v roce 2000 k podpisu Deklarace o vzájemných vztazích. Individuální smlouvy o spolupráci pak podepsal starosta Prahy 1 s obcemi Bělá pod Pradědem, Bernartice, Bílá Voda, Černá Voda, Česká Ves, Hradec-Nová Ves. Javorník, Jeseník, Lipová – lázně, Mikulovice, Ostružná, Písečná, Skorošice, Stará Červená Voda, Supíkovice, Uhelná, Velká Kraš, Velké Kunětice, Vidnava,Vlčice, Zlaté Hory a Žulová.

Jesenicko se může pochlubit unikátní přírodou s mnoha historickými sídly a bohatou balneologickou minulostí i současností. Ve městě Jeseník – Gräfenberg byly Vincenzem Priessnitzem založeny lázně, které prosluly po celé Evropě. V regionu se nachází také největší přečerpávací elektrárna v České republice – Dlouhé stráně. Z nejvyšší hory Moravy a Slezska Pradědu (1491 m.n.m.) je výhled do překrásné krajiny, nabízející bezpočet sportovních a turistických cílů.

Další informace naleznete na www.jesenicko.eu Externí odkaz